Топ 10 Monopoly Live Казино Во Живо

Добредојдовте во една од најиновативните и највозбудливите казино игри! Конечно, една од најпопуларните и најзабавните игри на табла во светот е достапна за играње во живо. Создаден од Evolution Gaming, еден од лидерите во развојот на софтвер за онлајн игри.

Ова е тематска игра со тркала за пари, која нуди многу шанси за победа. Monopoly Live е награден со престижни награди во индустријата, вклучувајќи ја и играта на годината на Gaming Intelligence (2020) и Игра на годината на EGR (2019). Откако е лансиран, ужива голем успех меѓу играчите ширум светот.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да играте Monopoly во живо

Како да играте Monopoly во живо

Monopoly Live првпат беше откриена во 2019 година. Таа е меѓу најновите онлајн казино игри развиени и обезбедени од Evolution Gaming и Hasbro. Како што сугерира името, оваа игра на играчите им ги нуди сите возбудувања од познатата игра на табла Monopoly and the Wheel of Fortune, но со онлајн пресврт. Играта има и виртуелен ко-домаќин наречен г-дин Монопол и домаќин во живо.

Правилата на оваа игра се многу едноставни. Тоа е всушност одлично за почетници, додека поискусните коцкари апсолутно ќе уживаат во овој нов начин да си ја пробаат среќата.

Тркалото што се врти е примарна алатка што се користи во играта, на која обложувачите можат да се коцкаат на различни настани. Играчите треба да предвидат во кој сегмент тркалото ќе застане откако домаќинот во живо ќе го заврти за да ја игра играта. Играчите можат да стават влог на нивните предвидувања. Покрај обложувањето на повеќе сегменти на тркала, има и сегменти „шанса“ кои на играчите им нудат инстантни победи и множители.

Некои сегменти на тркалото може да активираат 3D бонус игра со зголемена реалност заснована на авантурите на г-дин Монопол. Играчот може да се движи околу 3D таблата за да собира награди и множители, меѓу другото.

Сегментите на тркалото се нумерирани и на секој му е доделена различна исплата. Играчите кои ќе ги направат точните предвидувања добиваат соодветни исплати.

За да можат да играат, коцкарите треба да се пријават во онлајн казино во живо или да проверат дали давателот на казино што моментално го користи ја има оваа игра. Кога е присутен во Монопол, треба да се појави во игри во живо мени. Онлајн Monopoly Live моментално е достапен во повеќе од 100 онлајн казина.

Како да играте Monopoly во живо
Како работи казиното во живо на Монопол

Како работи казиното во живо на Монопол

Оваа одлична казино игра има иновативна технологија, вклучувајќи проширена реалност, акција во живо и многу дигитални ефекти, кои ќе ја зголемат забавата и возбудата на играчот.

Правила

 • Играта има тркало на среќата поставено вертикално и виртуелен Mr.Monopoly, кој управува со неа.
 • Тркалото е поделено на 54 сектори, кои содржат броеви, ознаки „2 ролни“ и „4 ролни“ и „Шанса“.
 • На почетокот на секоја игра, играчите можат да се обложуваат на број или на „2 ролни“ и „4 ролни“.
 • Потоа, Mr.Monopoly го врти тркалото и играчите се наградени со соодветната награда.
 • Ако тркалото застане на сегментот означен како „Шанса“, Mr.Monopoly ќе избере картичка „Шанса“, слична на оние достапни во традиционалната игра на табла. Оваа картичка ќе го награди играчот со парична награда или ќе започне бонус игра, со неверојатни мултипликатори.

Оваа забавна игра е преполна со елементи што ќе им звучат познато на љубителите на Монополот, бидејќи бонусните картички „Шанса“ се тематизирани со ковчегот на заедницата, хотелите, куќите, како и супер данокот, па дури и затворот!

Како работи казиното во живо на Монопол
Како да победите во играта со монопол во живо

Како да победите во играта со монопол во живо

Сите играчи имаат еднакви шанси за победа на Monopoly Live, без разлика на искуството или вештина. Тоа е благодарение на елементот за среќа во играта. Сепак, постојат конкретни работи што играчот може да ги направи за да помогне да се подобрат шансите за победа. Тоа е она што ги разликува честите победници од другите гејмери.

Еве неколку суштински совети кои би можеле да ги навалат шансите за победа во ваша корист.

 • Најдете ја вистинската стратегија - Првиот чекор за постигнување повисоки фреквенции за победа е да се најдат вистинските стратегии за играта. Неискусните играчи обично ги имаат сите начини на стратегиски опции на своите раце. Сепак, тајмингот е критичен кога се користи одредена стратегија. Искусните играчи можат да развијат лични стратегии кои одговараат на нивните специфични преференции за играње на играта.
 • Вежбајте често - Вежбањето е уште еден чекор што повеќето играчи имаат тенденција да го игнорираат. Вежбањето несомнено се разликува од играњето на играта што е можно повеќе пати. Наместо тоа, вежбањето се однесува на играње на играта со одредени цели, како што се запознавање со правилата на Монополот и подобрување на стратегиите или стилот на играње за да се подобрат вкупните шанси за победа.
 • Изберете доверливо онлајн казино - Неколку онлајн казина нудат Монопол во живо. Изборот на вистинскиот е клучот за победа. Во секоја игра на Monopoly, запознавањето со правилата и корисничкото искуство може значително да влијае на одлуките за игри.
Како да победите во играта со монопол во живо
Стратегија за монопол на казино во живо

Стратегија за монопол на казино во живо

Кога тркалото ќе застане на број каде што е поставен облог, играчот ја добива својата/нејзината победа, што одговара на облогот помножен со тој број. Кога тркалото ќе застане на „Шанса“, се случува уште едно вртење, а победата се множи со факторот „Шанса“.

 1. Бонус игрите започнуваат кога тркалото ќе се спушти на „2Rolls“ и „4 Rolls“, бидејќи играта влегува во свет сличен на традиционалната игра на табла.
 2. Играчот е внесен во волшебно гејмерско искуство, каде што графиката ја рекреира атмосферата на Монополот. Овде, количината на „чекори“ што играчите можат да ги направат на виртуелната табла зависи од фрлањето на коцката. Секој чекор каде што играчот слета може да доведе до парични награди и победнички мултипликатори.
 3. Кога бонус играта ќе заврши, дејството се враќа на тркалото.

Совети за монопол на казино во живо за почетници

За почетници, играњето Monopoly Live може да биде толку возбудливо и возбудливо што победата станува секундарна. Но, за жал, недостатокот на блискост со кривините на играта, исто така, може да влијае на победата или загубата.

Некои совети и трикови за Монополот, се разбира, додека се игра според правилата, може многу да им помогне на играчите да уживаат во играта додека сè уште ги максимизираат шансите за победа, од кои неколку се нагласени подолу.

 • Монополските играчи треба да внимаваат на правилата на игра. Оттука, тие треба да ги забележат можните исходи и да ги поврзат со износот на исплата. Тоа ќе го олесни одлучувањето за износот на облогот или кога да престанете да обложувате.
 • Играчите секогаш треба да се обложуваат на сегментите на тркалата. Со тоа ќе се осигури дека нема да пропуштат бонус кругови. Поединци, исто така, можат да ја прегледаат историјата на игри за да добијат општа идеја за забележително значајните резултати.
 • Играчите може да размислат и за користење на функцијата за разговор во живо. Вообичаено е да се најдат правила, совети, стратегии и општи информации од експерти во разговорот во живо. Да се ​​биде малку интерактивен, исто така, помага играта да биде многу позабавна.

Исто така, одлична идеја е да ги зачувате емоциите додека ја играте оваа игра. Има големи шанси да започнете да играте импулсивно, особено по поразот на неколку кола. Тоа може да резултира со дополнителни значителни загуби. Значи, важно е да знаете кога да престанете.

Стратегија за монопол на казино во живо
Даватели на софтвер за казино дилер во живо

Даватели на софтвер за казино дилер во живо

Некои провајдери на софтвер направија име за себе со обезбедување на водечки игри во индустријата во живо. Повеќето од нив, исто така, создадоа добра репутација за нудење фер игри со лесно разбирливи правила на кои може да им веруваат обложувачите од целиот свет.

Некои од водечките програмери вклучуваат:

 • Играње на екстремно ниво
 • Net Entertainment
 • Playtech
 • Казино Medialive
 • Microgaming

Сепак, ниту еден од овие провајдери на игри досега не излезе со друга верзија на играта Monopoly Live. Единствената позната, популарна верзија е од Evolution Gaming, која тие ја развија заедно со Hasbro.

Софтверски карактеристики

За почеток, обложувачите можат да ја играат играта и на компјутер и на мобилни уреди, вклучително и на таблети. Нема компромиси во корисничкото искуство без оглед на употребениот уред. Играта има стапка на враќање на играчот помеѓу 91% и 96%, во зависност од вложениот облог. Максималната исплата за играта е одредена на половина милион евра.

Други карактеристики на Monopoly Live вклучуваат забавни звуци и неверојатна графика. Што се однесува до звуците, играчите исто така можат сосема јасно да го слушнат гласот на дилерот во живо. Играта може да се игра во три варијанти на јазици, италијански, германски и англиски.

Даватели на софтвер за казино дилер во живо
Играње Monopoly во живо со вистински пари

Играње Monopoly во живо со вистински пари

Играњето Monopoly Live е забавно и им дава можност на обложувачите да освојат вистински пари. Сепак, тоа доаѓа со ризик и од губење на вистински пари. За жал, сè уште нема демо верзија каде играчите можат да уживаат во играта без да ги ризикуваат своите пари.

За да започнете да играте за вистински пари, играчите мора прво да најдат и да се регистрираат во онлајн казино што нуди Monopoly Live. Постојат неколку размислувања што играчите можат да ги направат при изборот, како што се подобноста, времето на исплата, барањата за регистрација и банкарските опции, меѓу многу други.

Играчите потоа мора да депонираат пари на нивната нова казино сметка. Минималниот износ на депозит обично варира од една до друга локација за казино. По успешно завршената обработка на плаќањата, играчите можат да уживаат во играта и да ги стават своите посакувани облози.

Видови монополски играчи на сајтови за казино со вистински пари

Во моментов, многу поединци веќе добро ја разбираат играта и можат самоуверено да се нарекуваат себеси како професионалци. Некои поединци, исто така, освоија значителни суми на пари во играта, генерално квалификувајќи ги како одлични играчи. Сепак, сè уште немало доволно големо натпреварување за да се одредат најдобрите играчи во играта. Покрај тоа, повеќето играчи уживаат во играта и во можноста да ги добијат своите облози наместо да станат професионалци во играта.

Минимални износи на облози

Минималниот износ на облог за Monopoly Live е 10c. Тоа е доволно ниско за да им овозможи на повеќето играчи да искусат и да научат повеќе за играта без да загубат многу. Сепак, постои ограничување на износот што играчите можат да се обложуваат по рунда од натпревар, приближно поставен на 100 евра.

Освојување на вистински пари

За да освојат вистински пари, играчите треба само да предвидат на кој сегмент ќе застане тркалото. Правилните предвидувања резултираат со добивки од износот на влогот повеќе од бројот на мултипликаторот на сегментот на кој запре тркалото. Играчите, исто така, можат да добијат случајни парични награди или бонуси за множители ако тркалото слета на делови означени како „шанса“. Гејмерите можат да победат и за време на бонусната рунда. За тоа, тие треба да се обложуваат или на '2 ролни' или на '3 ролни'.

Интеракции

Повеќето обложувачи мислат дека можат да комуницираат со домаќинот во живо, како што е вообичаено во повеќето игри на маса со дилер во живо. Сепак, правилата овде се различни Играчите можат да го слушаат водителот како зборува во живо, но не можат директно да им се обратат. Домаќините во живо, исто така, обично имаат тенденција да покриваат сè што може да ги загрижи гејмерите додека зборуваат. Понатаму, обично постои опција за разговор во живо за играчите да комуницираат меѓу себе.

Играње Monopoly во живо со вистински пари

Најнови вести

Како да играте Monopoly во живо: Совети за почетници
2023-09-05

Како да играте Monopoly во живо: Совети за почетници

Monopoly Live ја оживува класичната игра на табла со интеракција во реално време, создавајќи исклучително искуство во казино во живо. Додека емисиите на игри во живо продолжуваат да ги воодушевуваат онлајн играчите, Monopoly Live се појавува како миленик на фановите, нудејќи уникатен спој на среќа и стратегија обвиткан во извонредно искуство во стил на ТВ. Ајде да научиме за основните карактеристики на играта и како почетниците можат да се забавуваат додека играат!

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога е измислен Monopoly Live?

Играта е измислена во 2019 година од провајдерот Evolution Gaming, еден од неприкосновените лидери во индустријата за забава за возрасни, во соработка со Hasbro, сопствениците и производителите на традиционалните друштвени игри Monopoly.

Кои се шансите за победа во Monopoly Live?

Играта нуди многу начини за победа: играта со тркала и бонус игрите. Враќањето кај играчот се движи помеѓу 91% и 96% и зависи од облогот. Максималната исплата е неверојатна награда од 500.000 евра за секој играч!

На кои јазици може да се игра Monopoly Live?

Во моментов, играта е достапна на англиски, германски и италијански јазик.

Дали е популарен Monopoly Live?

Monopoly Live е доста популарен иако е релативно нов. Забавната, привлечна и извонредна природа на играта главно ги привлекува повеќето обложувачи кон неа. Исто така, нуди неколку шанси за обложување брзо, што ја прави играта уште повозбудлива за играчите.

Како се добива Monopoly Live?

Постојат три различни начини за освојување на Monopoly Live. Прво, правилно предвидете го сегментот на тркалото на кое ќе застане. Вториот бара тркалото случајно да слета. Ако тоа се случи, претставената картичка за шанса може да резултира со случајни парични награди. Последниот начин е преку 3D бонус круг, каде што г-дин Монополи шета наоколу собирајќи награди и мултипликатори.

Дали има какви било стратегии за Monopoly Live?

Играчите можат да користат бројни техники за да ги подобрат своите шанси за победа во играта. Методите најчесто се поврзани со изборот на вистинските облози и колку да се обложите. Сепак, од суштинско значење е да се забележи дека не постои посебна стратегија што гарантира победи.

Што е Монопол во живо?

Monopoly Live е уникатно онлајн шоу за игри во живо засновано на класичната игра на табла Monopoly, но со пресврти. Тоа главно вклучува парично тркало вртено од вистински домаќин и виртуелни патувања до одборот на Monopoly за парични награди и мултипликатори.

Дали Monopoly Live е игра со вистински пари?

Да. Monopoly Live вклучува употреба на вистински пари за ставање облози, иако во дигитална форма.

Како да го победите Monopoly Live?

Не постои сигурен начин да се победи Monopoly Live. Сепак, се додека се почитуваат правилата, играчите можат да ги зголемат своите шанси да го сторат тоа со користење на правилни стратегии и играње одговорно.

Со колку пари започнувате во Live Monopoly?

Ова зависи од минималниот износ на депозит што го бара онлајн казиното. За самата игра, играчите можат да удираат само 10c.