Топ 10 Side Bet City Казино Во Живо

Side Bet City е еден од Еволуција игринајдобрите креации на. На покер игра со фасцинантна тема од 1980-тите беше објавен во 2019 година, а многу ентузијасти за казино игри ширум светот беа над Месечината. Повеќето обожаватели на играта признаа дека ја сакаат нејзината брза брзина и едноставност. На огромен дел од нив им се допадна и тоа што бројот на прифатливи играчи е неограничен, што значи дека секој може да се приклучи на игра и уживаат. Со интуитивен интерфејс, кој исто така е оптимизиран, играчите на Side Bet City можат да ги обложуваат своите облози додека ја гледаат акцијата на играта и се занимаваат со неа.

Како да се игра Side Bet City?Како да победите на Сити за обложување
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра Side Bet City?

Како да се игра Side Bet City?

Играњето Side Bet City е без стрес, особено за играчите кои веќе се страстни за покер. Мудро е некој да ја истражува играта, да ја разбере и да избере најдобрите казина во живо каде што можат да го играат. Совладувањето на правилата на Side Bet City е задолжително за оние кои се стремат да извлечат максимум од возбудливата игра со казино што ги превезува коцкарите назад во Лас Вегас во 1985 година. Кога се игра играта, се користи стандардната палуба со 52 карти, а дилерот мора да извлечете седум карти од него. Дополнително, играчите мора да се придржуваат до конвенционалните правила за покер.

Еве повеќе правила на Side Bet City:

  • Играчите ќе добијат прозорец од 15 секунди помеѓу секое коло за да ги проценат нивните опции за обложување и да ги стават своите облози за следната рунда.
  • Постојат четири опции за обложување за играчите: рака со 3 карти, рака со 5 карти, рака со 7 карти и сите губат или без победа.
  • Вредноста на првите три карти што ќе се поделат ги одредува резултатите од раката со 3 карти.
  • Вредноста на првите пет карти ги одредува резултатите од раката со 5 карти.

Првите седум карти ги одредуваат резултатите на раката со 7 карти.

Облогот за сите загуби покажува дека нема победнички раце.

Како да се игра Side Bet City?
Како да победите на Сити за обложување

Како да победите на Сити за обложување

Кога играте Side Bet City, сите играчи сакаат да победат, без разлика на цената. Играњето според правилата е еден начин да се направи тоа, но не е секогаш доволно. Помага кога коцкар има еден или неколку паметни совети во ракавот. Клучно е да се разбере дека иако еден начин може да работи за еден играч, можеби не е идеален за друг. Како што е кажано, подолу се дадени неколку корисни стратегии кои играчите би можеле да ги искористат за да победат на Side Bet City.

Стратегија на градот залог од страна

  • Една од најдобрите стратегии што играчот може да ја користи кога игра Side Bet City е да ги обложува своите облози на две позиции истовремено: рака со 3 карти и позиција без победа. Позицијата за сите загуби станува нивен облог за осигурување, така што дури и ако работите не тргнат наопаку, тие сепак добиваат утешна победа. Оваа стратегија исто така им овозможува да играат подолго време.
  • Друга стратегија за коцкарите е секогаш играње на позицијата со 3 карти бидејќи доаѓа со најмалиот раб на куќата во споредба со другите раце.
  • За оние кои не знаат многу за Side Bet City и имаат малку оптимизам, позицијата без победа е најдобра за нив.
Како да победите на Сити за обложување

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога бил измислен Side Bet City?

Side Bet City бил измислен од Еволуција игри, лидер во игрите во казино во живо, во 2019 година.

Кои се шансите за Side Bet City?

Коефициентите на Side Bet City се одредуваат според јачината на облогот што некој ќе избере да го постави. На пример, позицијата без победа има коефициент од 0,7:1.

Дали е идеално да се стават четири облози истовремено?

Не. Иако ставањето два облози (без победа и рака со 3 карти) во исто време е разумно, четири облози може брзо да ја исцрпат сметката на играчот.