Топ 10 Super Sic Bo Казино Во Живо

Evolution Gaming избра да го измени својот познат интерфејс за игри за да се приспособи на новата форма на игра со коцки во Super Sic Bo. Играта е поделена на два основни секции, од кои едниот е дигитално произведен аранжман за обложување, а другиот е специјализиран видео довод.

Виртуелната табела за обложување се наоѓа на дното на екранот, каде што играчите можат да ги стават сите свои облози. Овие се достапни во различни големини, со банер кој го прикажува времето на обложување. Поединци може да ги видат и резултатите од претходните рунди и процентот на мали, големи, па дури и тројни победи во играта.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Super Sic Bo?

Што е Live Super Sic Bo?

Еволуција игри Live Super Sic Bo е игра Sic Bo со дилер во живо во казино, објавена во 2016 година. Видео преносот од студиото каде што се игра играта зафаќа поголем дел од екранот во играта. Играчите имаат јасен поглед на дилерот, масата и коцките во секое време. Кога и да посакаат учесниците, можат да го променат аголот на камерата.

Нема музика во оваа онлајн казино игра со дилер во живо. Наместо тоа, играчите го слушаат звукот на коцките што се вртат во контејнерот. Учесниците го слушаат дилерот како им зборува во текот на играта. Исто така, може да се комуницира со дилерите користејќи ја функцијата за разговор во живо како што е вообичаено со главните игри од врвни даватели на софтвер за казино во живо.

Тоа е надградба на традиционалниот Sic Bo. Играта и некои правила се сè уште слични. Сепак, најеклатантната разлика е вклучувањето на мултипликатори кои плаќаат до 1000x. Коцкарите мора да бидат воодушевени со оваа функција бидејќи нуди можност да заработат значителни парични средства.

Што е Live Super Sic Bo?
Како работи Super Sic Bo?

Како работи Super Sic Bo?

Целта на играта е да се постигне совршена комбинација помеѓу трите коцки. Табелата Sic Bo во живо ги детализира сите овие комбинации на коцки и може да изгледа огромно за играчот почетник. Бидејќи нема поставени ограничувања, обложувачите можат да обложуваат онолку комбинации колку што сакаат. Играчите можат да се обложуваат на кој било единечен број што треба да се појави, вкупно три коцки, два конкретни броја што треба да се појават или која било комбинација на броеви. Износот што се плаќа се заснова на веројатноста.

Постојат различни облози Super Sic Bo што играчите можат да ги направат. Еве некои од вообичаените облози.

Како работи Super Sic Bo?
Како да се игра во живо Super Sic Bo

Како да се игра во живо Super Sic Bo

Играчот започнува со обложување на една или повеќе опции за обложување на распоредот на казина во живо. Аранжманот за обложување е релативно едноставен, со наведени сите соодветни награди, иако има неколку опции. Откако ќе завршат облозите, коцките се тресат во уникатен стаклен сад, што ја зголемува неизвесноста додека се чека да се покажат бројките. Во овој момент, периодот на обложување завршува, а коцките се прикажуваат по неколку секунди. Целта е да се предвиди исходот на ролната.

Правилата на Live Super Sic Bo

Малите облози очекуваат вкупно не повеќе од десет, додека големите облози предвидуваат единаесет или повеќе. Иако ова се дури и пари, троен исход го губи облогот без оглед на вкупниот износ. Чудно или парно е уште еден парен облог кој предвидува дали вкупниот исход на трите коцки е непарен или парен. На тројка, облогот исто така губи.

Изборот на вкупен облог се движи од четири до седумнаесет. Играчите победуваат кога вкупниот резултат се совпаѓа со нивната претпоставка. Веројатноста за исходот ја одредува оваа исплата. Поединечните облози предвидуваат дека една од коцките покажува број помеѓу еден и шест. Плаќањето се зголемува кога ќе се појават две или три коцки со ист број. Најмалку две коцки го прикажуваат истиот број според двојни проценки. Играчите можеа, на пример, да се обложуваат на двојни два или двојно четири.

Кога исходот е троен, исплатите остануваат исти. Тројно значи „три слични“, како што се „тројно 2“, „тројно 6“ и така натаму. Секоја тројка победува без оглед на исходот на коцките кога резултатот е тројка. Комбинацијата избира специфична комбинација со две матрици од петнаесет можности.

Што е неопходно за да размислите за играње на оваа игра во живо?

Live Super Sic Bo е традиционална азиска игра со модерен допир достапна во најдобрите казина во живо напојуван од Evolution. Мултипликаторот, кој може да се зголеми до илјада пати, е нова карактеристика воведена со ова издание на играта Sic Bo. Играта се емитува секојдневно од големото студио на Evolution во Рига, Латвија, чии домаќини се дилери од англиски јазик.

Супер Сик Бо можеби не е толку познат како другите казино игри во живо, но верзијата на Evolution со случајни множители изгледа привлечна. Тие им даваат на играчите дополнителна возбуда и шанса да освојат големи награди. Се одликува со HD слики и кристално чисти звуци и два различни прикази – широки и одблиску – за играчите целосно да ја искусат играта.

Како да победите во Super Sic Bo: Стратегија на Super Sic Bo

Бидејќи Super Sic Bo е игра на среќа, коцкарите не можат да се потпрат на одредена стратегија. Мултипликаторите се доделуваат по случаен избор, а нивното освојување зависи од случајноста.

Една стратегија што ја користат некои коцкари е да вложат два облози. Еден од обложувањата е посигурен, додека другиот игра за солидни победи. Овие облози се сè уште ризични бидејќи играчите можат или да ги добијат или да ги загубат двата облози. Најважното нешто што треба да се има на ум додека играте е дека работ на куќата малку ја фаворизира куќата.

Како да се игра во живо Super Sic Bo
Исплати на Super Sic Bo во живо

Исплати на Super Sic Bo во живо

На RTP во Super Sic Bo варира од 95,02 проценти до 97,22 проценти, во зависност од тоа кој облог го ставаат корисниците. Во споредба со конвенционалната жива маса Sic Bo, на исплати се малку пониски по целата табла. Исто така, имајте на ум дека ова се основните исплати, а не мултипликаторите.

Играта има минимален облог од 0,20 УСД и максимален облог од 2.500 УСД. Може да се репродуцира и на десктоп и на мобилни уреди и додава пресврт на традиционалната формула Sic Bo во живо.

На играчите им се советува да се придржуваат до облозите за парни пари, како што се мали или големи и парни или непарни за најконзистентна стратегија во живо Super Sic Bo за редовни приноси. Сепак, тоа не е фасцинантно и не ја користи функцијата за мултипликатор. Играчите можат да ги заштитат своите облози, покривајќи што е можно повеќе од табелата за обложување во Live Super Sic Bo. Исто така, важно е да се постигне рамнотежа помеѓу тоа и да не се трошат премногу пари на влогови.

Големи и мали облози

Играчите можат да се коцкаат на тоа дека вкупно трите коцки се големи (помеѓу 11 и 17) или мали (4 до 10). Недостасуваат 3 и 18 бидејќи големиот и малиот облог губи секогаш кога ќе се појави тројката. Бидејќи тие се дури и случајни облози, тие плаќаат 1:1.

Чудни и парни

Во непарен и парен облог, играчот предвидува дали збирот на трите коцки ќе биде парен или непарен. И парните и непарните плаќаат 1:1.

Вкупно

Вкупните збирки се облози ставени на одреден број што е вкупниот број од трите коцки. Исплатата зависи од избраниот број.

Слободни, двојни и тројни облози

Овие облози се засноваат на индивидуални коцки за разлика од кумулативниот збир на трите коцки.

Исплати на Super Sic Bo во живо
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога е измислен Super Sic Bo?

Super Sic Bo беше лансиран во 2019 година.

Кој провајдер на игри го напојува Super Sic Bo?

Evolution Gaming ја лансираше и продолжува да ја напојува оваа игра.

Кои облози и шанси се достапни?

Шансите варираат во зависност од видот на облогот. Вообичаените облози вклучуваат големи, мали, парни, непарни, вкупно, сингл, тројки и двојки.