Езуги го вклучува Сик Бо

Ezugi

2021-01-01

Езуги , кој е еден од најдобрите производители во светот, ја претстави една од најпотопните игри: Сик Бо. Оваа нова игра доаѓа по постигнување договор со Цезар во САД. Ова е верзија на класичната кинеска игра на табла која е многу забавна, возбудлива и забавна. Тоа е прекрасна игра со коцки.

Езуги го вклучува Сик Бо

Револуционизирање на казиното во живо

Од 2018 година тоа Езуги припаѓа на Еволуција игри Групирајте и е еден од глобалните пионери кога станува збор за игрите во казино во живо. Со Sic Bo Ezugi, матичната компанија дополнително го проширува својот пакет на игри.

Ова е првпат Езуги да додаде забавна физичка игра, играна со 3 коцки. Sic Bo е неверојатно едноставен и има класичен интерфејс, исто како во физичките казина во Макао и другите азиски земји.

Ова е игра на среќа слична на индиската игра Андар Бахар, само Сик Бо што се игра со коцки. Се добива кога ќе го предвидите исходот од трите фрлања на коцката. Играчите можат да прават неколку типови облози, за секој пресврт.

Резултатот од коцките од 3 коцки треба да одговара на облогот на играчот. На овој начин Езуги уште еднаш презема лидерски пристап во индустријата за казино во живо. Ова е првиот што го вклучува Sic Bo, кој се емитува од посебна просторија.

Комплетен и високо интуитивен објект

Ова е игра на табла која е дизајнирана да им понуди на играчите целосна и високо интуитивна употребливост, со што им помага на клиентите подобро да ја разберат играта и да добијат поголемо уживање.

Панг Гох, кој е директор за развој на бизнисот на Ezugi, изјави дека Sic Bo е дефинитивно класична игра и дека тие се многу среќни што ќе ја додадат во нивното портфолио на казино во живо. Sic Bo е првата од 3-те варијанти на игри со податоци што овој бренд ќе ги донесе во оваа индустрија во иднина. Плус, оваа игра ќе се емитува во висока дефиниција од соодветно студио што го водат некои од нашите најискусни дилери за да се уверат дека играчите најмногу се забавуваат играјќи. Sic Bo ги користи предностите од најневеројатните најсовремени технологии и корисничкото искуство што Езуги ја изгради нивната репутација, која е дефинитивно најдобра.

Се појавува во Колумбија

Како дел од својата стратегија, Езуги сега расте на неколку пазари во светот и само минатиот месец дебитираше во на Колумбија пазар по потпишување договор со високо познатиот бренд Betplay.

За среќа, компанијата беше овластена да понуди цело комплетно портфолио на казино производи на тој пазар, што е многу добро во денешно време. Овој договор исто така овозможи ослободување на некои од нивните најдобри игри како рулет, бакара и блек џек. Сепак, овие ќе бидат достапни исклучиво за играчите на Betplay. Нешто што ќе се направи наскоро е дека овие табели ќе бидат достапни на шпански, што има смисла.

Сега колумбиските играчи можат да ги играат игрите на овој бренд без никаков проблем и тоа е дефинитивно нешто што ќе уживаат да го прават. Езуги е еден од лидерите кога е во прашање

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости