Езуги го таргетира тајландскиот пазар со објавувањето на рулетот за дилер на EZ

Ezugi

2022-10-24

Eddy Cheung

Езуги, дел од Evolution Group, не е ново име во конкурентниот свет на казино во живо. Компанијата е позната по своите иновативни и забавни казино игри во живо, насочени кон широкиот азиски пазар. 

Езуги го таргетира тајландскиот пазар со објавувањето на рулетот за дилер на EZ

На 31 август 2022 година, Езуги го објави дебито на EZ Dealer Roulette на тајландски. Како што сугерира името, оваа игра со рулет во живо е претставена на тајландски јазик од познат тајландски водител. Нуди одлична видео презентација слична на живо што ја доловува основната суштина на оваа прекрасна и класична игра на маса во казино. 

EZ Dialer Roulette користи традиционални европски правила за рулет. Со други зборови, играта се игра на маса за рулет со 36 нумерирани џебови и еден џеб со нула. Целта исто така останува иста; да го предвиди точниот број откако ќе слета топката. Забележете дека играта користи претходно снимено видео и генератор на случаен број за да ги избере победничките броеви. 

Рулет игра со дилер што не е во живо

Директорот за бизнис развој на Езуги, Панг Гох, беше полн со пофалби за ова сосема ново издание. Службеникот рече дека EZ Dealer Roulette користи претходно снимено видео, што го прави совршен за пазарите за коцкање каде дилерите во живо се нелегални. Тој продолжи дека компанијата наскоро ќе додаде повеќе јазици на EZ Dealer Roulette, што е првата верзија. 

„Кога станува збор за обезбедување иновативна локализирана содржина, ние секогаш гледаме да преземеме пристап „прв на пазарот“, обезбедувајќи модерни и софистицирани услуги. Обезбедуваме вистински, прилагодени формати на игри со дилери што зборуваат мајчин јазик, за да го подобриме привлечноста на играта и привлекување на постојаното внимание на играчот. EZ Dealer Roulette е уште еден чекор напред во обезбедувањето на нашите партнери со широко портфолио на игри што ги прави да се издвојат од конкуренцијата“, рече Панг Гох.

Езуги ќе им го достави ова искуство со рулет во живо на играчите во неверојатно создадена средина. Играта користи модерен, едноставен за употреба и добро осмислен интерфејс. Инвеститорот исто така додава статистика во живо за да ја заврши играта. 

Краток преглед на EZ дилер рулет

Освен презентацијата на Тајланд, што е толку различно за ова ново издание на рулет во живо? Не многу! Играта има 97,30% RTP, што е стандардна стапка за сите игри со рулет кои користат европски правила. Минималните/максималните облози што играчите можат да ги стават во EZ Diler Roulette се од 0,10 до 1.000 кредити. 

Играта започнува со обложување рунда која трае околу 15 секунди. Технички, ќе играте со многу други играчи на масата, за разлика од игрите со рулет во прво лице. Значи, сите играчи ќе видат слични резултати и статистика. Патем, статистиката во играта може да ви помогне да ги следите броевите на топол и ладен рулет. 

Што се однесува до типовите на облози, играчите можат да ставаат внатре облози како директно, улица, агол, линија и разделување. Може да ставате и надворешни облози како десетина/колона, црвено/црно, непарно/парно и високо/ниско. Директниот облог најмногу се исплаќа со 35:1. Играњето EZ Dialer Roulette не е ништо ново ако сте играле рулет пред. 

Езуги исто така ја зајакнува својата колекција покер

На 10 август, Езуги го објави додавањето на Royal Poker во својата онлајн покер колекција. Тоа е уникатна игра која е популарна во Источна и Централна Европа. Кралскиот покер им овозможува на играчите да играат против казиното и да донесуваат повеќе поволни одлуки. На пример, гејмерите можат да купат дополнителна шеста картичка и да добијат осигурување за посилна рака. 

Играчите исто така можат да му купат на дилерот дополнителна картичка за да им помогнат да се квалификуваат. На дилерот му треба ништо помалку од Ас + Крал за да се квалификува. Но, целта на играта останува да создаде покер рака со 5 карти посилна од онаа на дилерот. Ројал покер стримува од најсовременото студио на Езуги, управувано од високо обучени и професионални дилери. 

Панг Гох рече дека Royal Poker им дава на играчите кои сакаат да играат против куќата нешто поинакво. Службеникот рече дека Royal Poker додава нови избори на оваа класична игра со карти и додава дополнителен слој на предизвици и сложености. Гох изрази уверување дека на покер играчите ќе им се допадне ова уникатно искуство.

Најнови вести

Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки на бесплатни можности за обложување?
2022-12-04

Дали бонусите за онлајн казино во живо се замки на бесплатни можности за обложување?

Новости