Ezugi

November 27, 2022

Езуги дебитира во Велика Британија со инженерски договор за Playbook

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Обединетото Кралство е еден од најбезбедните и најголемите iGaming пазари на глобално ниво, со најновите бројки кои покажуваат дека над 40 милиони жители на ОК играат онлајн казино игри. Не е ни чудо што развивачите на игри и операторите на онлајн казино во живо сакаат удел од овој регулиран пазар. 

Езуги дебитира во Велика Британија со инженерски договор за Playbook

На 25 октомври 2022 година, Езуги објави дека завршил договор со Playbook Engineering за да го прошири својот досег во Обединетото Кралство. Договорот ќе овозможи Ezugi да ги понуди своите казино игри во живо сертифицирани од ОК на осумте онлајн казино брендови на операторот. Компанијата лиценцирана од UKGC работи живи казино брендови како BetZone, Rhino и Vickers.

Основана во 2012 година, Ezugi сега е дел од експанзивниот чадор Evolution Gaming кој вклучува врвни брендови како NetEnt, Red Tiger, DigiWheel и Big Time Gaming. Playbook Engineering стана првиот оператор на казино во живо во Обединетото Кралство кој соработува со Ezugi, што претставува значајна пресвртница за агрегаторот на содржина во живо.

Како што се очекуваше, оваа зделка ќе го искористи целото казино лоби на Езуги во живо на играчите во Обединетото Кралство на Playbook Engineering. Гејмерите ќе пристапат до популарни наслови како што се Лаки 7, Андар Бахар, Тинејџер Пати, Блек Џек Салон Приве, Змеј Тигар, Кралски покер и многу повеќе. 

Playbook ја поздравува неверојатната мешавина на игри на Езуги

Шефот на казиното на Playbook Engineering, Сеирон Џонс, брзо го опсипува најновиот договор со пофалби. Официјалниот претставник рече дека зголемувањето на нивните понуди е главната цел во 2022 година и тие се воодушевени што ќе ја вклучат содржината на Езуги со UKGC сертифицирана на нивната платформа. Џонс го пофали фокусот на Езуги на развивање уникатни искуства со играчите, за што Playbook е возбуден. 

„Езуги има одлична мешавина на игри и уверени сме дека играчите во ОК ќе ги сакаат. Особено Blackjack Salon Privé, кој е специфично наменет за високи ролки, совршено одговара за голем број наши оператори. Ние сме веќе гледајќи дека овие наслови одекнуваат кај клиентите и едвај чекам реакција од играчите“, рече Сеирон Џонс_._

Од своја страна, Балрај Бамбра, Менаџер за клучни сметки на територијата на Обединетото Кралство на Езуги, рече дека носењето на нивната богата мешавина на игри во ОК преку угледната платформа Playbook е значаен и возбудлив чекор за компанијата. Официјалниот претставник рече дека овој договор ќе ја зголеми видливоста на компанијата меѓу операторите и играчите во ОК. 

Имајте на ум дека Playbook е една од најголемите глобални платформи за игри што обезбедува услуги за воспоставени и нови iGaming оператори. Според операторот, обложувањето е за забава и тие им помагаат на нивните оператори да стекнат, задржуваат и забавуваат играчи. Нивната сеопфатна платформа вклучува спортски книги, казина во живо, онлајн казина, виртуелна содржина, CRM, промоции и многу повеќе. 

Нови игри Езуги за играчи во ОК

Договорот за Playbook Engineering не може да биде објавен во подобро време за сите вклучени страни. Езуги неодамна ја прошири својата каталог на казино игри во живо со EZ дилер рулет. Оваа единствена игра со рулет во живо е претставена на тајландски јазик во модерна и најсовремена студиска средина. Играта ги користи стандардните европски правила за рулет, што значи дека играчите од Обединетото Кралство нема да се борат да ја издржат. 

Панг Гох, директор за развој на бизнисот на Ezugi, рече дека EZ Dialer Roulette користи претходно снимено видео, што го прави совршен за играчи каде игрите со дилерите во живо се нелегални. Службеникот рече дека рулетот за дилер на EZ наскоро ќе биде достапен на повеќе јазици. 

Пред ова возбудливо лансирање, Езуги го најави дебито на Royal Poker за да ја зголеми својата веќе силна понуда за видео покер. Според Панг Гох, Royal Poker ги влече своите корени во Источна Европа и на љубителите на покер им нуди нешто поинакво. 

Кралскиот покер ги користи стандардните пет карти како типичната покер игра, а најсилната рака победува. Но, Royal Poker додава нов пресврт на оваа класична игра со карти дозволувајќи им на играчите да купат шеста карта. Играчите исто така можат да се осигураат за силни раце и да му купат дополнителна картичка на живиот дилер за да му помогнат на крупието да се квалификува.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести