Езуги дебитира со 32 картички за индиски играчи во казино во живо

Ezugi

2021-08-29

Benard Maumo

Кога станува збор за создавање казино искуство во живо за индиските играчи, никој не го прави тоа подобро од Езуги. Топло на петиците на лансирањето на Lucky 7, развивачот е повторно на тоа откако го објави дебито на 32 Cards во живо. Мисијата? Идентификувајте ја победничката рака од четирите достапни раце.

Езуги дебитира со 32 картички за индиски играчи во казино во живо

Што е 32 картички во живо?

32 Cards live е брза игра на маса моментално достапна најдобрите казина во живо на интернет. Оваа игра на маса беше воведена во октомври минатата година и им нуди на играчите искуство со грицкање нокти различно од класичните игри на маса како блек џек и покер.

Како што рече, целиот концепт на игра се врти околу шпил од 32 карти. За разлика од блек џек, соголените палуби не вклучуваат 5-ки, 4-ки, 3-ки и 2-ки. Исто така, асовите не се достапни.

Наместо тоа, картичката 32 во живо казино игра вклучува вредности на карти од 6 до K. Како што се очекуваше во која било игра со карти, картите K, Q и J имаат вредности од 13, 12 и 11, соодветно.

Играта може да се пофали со директен формат, што ја прави одлична за паметни телефони, таблети и компјутерски игри. Исто така, има фантастично ограничување на масата од 1 до 5.000 евра. Само запомнете дека RTP може да биде ниско до 91%.

Како да играте 32 карти во живо

Како што е кажано, 32 Cards live е брза игра на маса. Сега ова значи дека еден круг трае само неколку минути. Играчите можат да се обложуваат на која било од четирите раце, секоја со различна почетна вредност. Вредностите се:

  • Рака прва: 8 поени
  • Рака 2: 9 поени
  • Рака три: 10 поени
  • Четврта рака: 11 поени

По изборот на почетната рака, секој играч добива дополнителна карта, при што таа што ја содржи највисоката вредност го носи денот. Ако има нерешено, втората рунда карти се дели додека не се најде победникот.

На пример, ако првата рака горе добие 8, втората 8, раката три добива десет, а раката четврта добива девет, раката три и четири имаат вратоврска. Тогаш дилерот дава на раката три 7 и играчот четири 5. Ако тоа се случи, раката 3 е победник на рундата.

Официјално соопштение од Езуги

Коментирајќи веднаш по последното издание, шефот на производ на Езуги, Лионел Дардиќ, рече дека 32 картички е наменета да го долови духот на индиските играчи. Тој продолжи дека играта доаѓа со јасни правила и е совршена за играње преку мобилен телефон.

Во меѓувреме, г-дин Дардиќ рече дека 32 картички е прилагоден не само за индиските играчи, туку и за секој што сака искуство во казино во живо. Тој затвори велејќи дека брзата природа на играта сигурно ќе ве држи на работ од вашето место. Досега добро!

Дополнителни поволности за индиски играчи

Во различен извештај, Езуги неодамна го најави дебито на Лаки 7, уште еден индиски миленик. Во оваа игра, обложувачите ќе предвидат дали поделената карта е под 7 (7 надолу), над 7 (7 нагоре) или Лаки 7. Играта користи осум палуби поставени во чевелот и измешани секогаш кога ќе се достигне картата за сечење.

За да го подобрите вашиот потенцијал за победа, Lucky 7 им дозволува на гејмерите да прават повеќе странични облози. Достапните странични облози се непарните или парните и црните или црвените.

Покрај лансирањето на Лаки 7, Панг Гох од Езуги исто така рече дека компанијата во сопственост на Еволуција ќе ја пресече лентата на сосема ново студио со индиска тематика. Тука Езуги ќе ги пренесува во живо повеќето од своите индиски омилени, вклучувајќи ги Тинејџерите Пати, Андар Бахар, Рулетот Намасте, Лаки 7 и 32 картички.

Сосема новото студио Езуги користи најсовремена технологија за дилер во живо со белези на студио за казино во живо со индиска тематика. Генерално, Езуги прави значителни чекори за да го зголеми своето индиско присуство и пошироко.

Најнови вести

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Новости