Езуги оди во живо во Колумбија

Ezugi

2020-11-23

Овој бренд е висок снабдувач на казино во живо содржина и сега одлучи да ја зајакне својата позиција со одење во живо преку Betplay во Колумбија. Ова е дефинитивно одличен потег за брендот, а исто така и за групата на која и припаѓа да се прошири на LatAm.

Езуги оди во живо во Колумбија

Бидејќи е дел од Еволуција игри, оваа компанија доби дозвола од неа со цел да го лансира своето портфолио на казино во живо во Колумбија, нешто што е огромна предност. Поради овој нов договор, игрите на брендот како блек џек во живо, живо бакара и рулет во живо се достапни за клиентите на Betplay, кои ќе бидат проследени со локализирани шпански табели во блиска иднина.

Езуги дефинитивно е многу популарен за веќе обезбедување производи од висока класа за индустријата. Нејзините игри во живо се емитуваат во 9 различни студија низ целиот свет. Проширувањето во Колумбија е дел од планот со цел да стане прв избор во Латинска Америка.

Официјални зборови од Ерик Мендез

Ерик Мендез, кој е менаџер за развој на бизнисот во Езуги, рече дека се воодушевени што обезбедија сертификација во Колумбија и нудат казино игри во живо на играчите таму преку нивниот партнер, Betplay. Добивањето одобренија на регулираните пазари ширум светот е суштината на нивната стратегија за раст и влегувањето на пазарот во Колумбија дефинитивно го воспостави Ezugi како водечки снабдувач на казино во живо во LatAm и пошироко. Тој, исто така, рече дека тие идентификувале дека LatAm има огромен потенцијал за раст и Колумбија е клучен пазар каде казиното во живо ќе ужива неверојатна привлечност и ангажираност додека продолжува да созрева.

Официјални зборови од Карлос Алварез

Карлос Алварез, директорот за операции во BetPlay, рече дека партнерството со Ezugi е значаен момент за BetPlay, кој им овозможува на своите играчи да им понудат најголема содржина на дилер во живо за прв пат. Иако Колумбија може да биде нов регулиран пазар, играчите се тактни и бараат ист тип на игри достапни во повеќе воспоставени региони. Тие отсекогаш сакале да интегрираат содржини од казино во живо во нивното лоби за игри, тоа беше нешто на нивната агенда и тие се среќни што се придружија на принудно со Езуги.

Зошто ова партнерство ќе трае долго

Ezugi и Betplay се дефинитивно два бренда кои се познати низ целиот свет, особено за оние кои многу добро ја познаваат индустријата за коцкање, па природно е што овие двајца се здружија со цел да создадат нешто неверојатно за колумбиските играчи. Но, веројатно е дека Езуги ќе освои повеќе на овој пазар.

Betplay е познато онлајн казино во Колумбија и има многу играчи. Сега има разновидни игри со дилери во живо, особено по партнерството со Езуги. Ако некој сака да игра блек џек во живо, рулет или дури и бакара, тогаш таа можност има преку ова казино. Ова е сигурно неверојатна можност за играчите ширум Колумбија.

Клучно е да се избере Колумбија

Ezugi и Evolution Gaming ја избраа Колумбија затоа што оваа земја е ново регулиран пазар и, во основа, речиси никој не ја презема. Значи, тоа значи дека тие можат да им пристапат на играчите со нивните игри без никакви грижи. Плус, со нивното фантастично признание и репутација, лесно е навистина да се добие партнерство. И така направија.

Езуги одлично се справува со обезбедувањето игри за BetPlay. И нивните играчи се навистина среќни.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости