Нов почеток на Езуги по сертификацијата на студиото од Регулаторот за коцкање

Ezugi

2021-07-30

Eddy Cheung

Ако не сте нови за светот на казината, тогаш треба да сте запознаени со името Езуги. Тој е еден од најпознатите и најстарите развивачи на казино во живо таму. И со неодамнешната колумбиска сертификација за студио добиена од колумбискиот регулатор за коцкање Coljuego, тие бараат нов почеток на пазарот.

Нов почеток на Езуги по сертификацијата на студиото од Регулаторот за коцкање

Главниот тим за развивачи ја сподели веста за оваа сертификација на почетокот на јуни. Тоа значи дека најдобрите онлајн казино игри сега се достапни за играчите од локалниот пазар.

Сертификација на колумбиското студио на Езуги

Многу луѓе се одлучуваат да го испробаат онлајн казино игра шансите за Езуги, бидејќи е еден од реномираните специјалисти за игри во казино во живо.

И со најновата сертификација од колумбискиот регулатор за коцкање Coljuego, колумбиските играчи сега добиваат можност да уживаат во игрите со максимално задоволство. Сертификацијата за локално колумбиско студио беше неопходен чекор за да се подигне гејмерското искуство на ново ниво.

Во ова патување, регулаторот помина низ енергичен процес на ревизија. Тие, исто така, соработуваа со доверливата куќа за тестирање BMM за плодна ревизија. И по процесот, развиените добија одобрение за нивното колумбиско студио.

Како резултат на тоа, на Езуги сега му е дозволено да го започне нивното проследување на игрите до играчите ширум светот.

Студиото во овој момент се состои од седум маси за игри во живо каде играчот може да ги тестира шансите за игри на маса и нивната вештина. Студиото како дилери нуди и мајчин шпански јазик. Ова им овозможи на многу Колумбијци конечно да се приклучат на играта и да почнат да уживаат во некои од најпопуларните казино игри во живо како Baccarat, Live Roulette, Live Blackjack и многу повеќе.

Студиото е повеќе фокусирано на колумбиските играчи и задоволување на нивните барања. Имајќи ги предвид овие, тие ја поставуваат соодветната граница за обложување за секоја игра.

Тие, исто така, користеа некои од најсовремената технологија и извонредните студиски средини за да обезбедат беспрекорно искуство во живо во казино за играчите. Со силна посветеност кон донесување нови производи на локалниот маркетинг и подобрени шанси за онлајн казино игри, тие се здобиваат со популарност со експоненцијална стапка.

Нивните дилери во исто време се исклучително пријателски расположени, високо професионални и говорници на мајчин јазик. И сето ова комбинирано обезбедува највисок квалитет на игри за играчите од овој пазар.

Може да ги следите и рангирањето на казината во живо за да дознаете повеќе за најсигурните рангирања и прегледи на казино во живо.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости