Топ 10 Baccarat Dragon Bonus Казино Во Живо

Бонус Baccarat Dragon е несомнено најпопуларната титула за бакара на Ezugi. Ги содржи сите стандардни опции за обложување на бакара и низа интересни странични облози. Некои од страничните облози имаат коефициент до 30: 1, карактеристика што не е сосема вообичаена во живите игри со бакара. Играта обично се пренесува во живо во Full HD и со неколку агли на камерата од студиото на Ezugi, лоцирано во Колумбија.

Бонус Baccarat Dragon на Ezugi е лиценциран и регулиран од страна на Управата за лиценцирање за еИгри во Курасао. Потврдено е и од RSG-Eclipse, BMM, SCG-Bulgaria и ItechLabs, кои имаат витална улога во одржувањето на доверливоста на играта меѓу обложувачите.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра бонус на Ezugi's Baccarat Dragon во живо

Како да се игра бонус на Ezugi's Baccarat Dragon во живо

Бонус Baccarat Dragon на Ezugi е меѓу најзабавните игри со бакара во живо достапни и се одликува со скоро сите врвни онлајн казина во живо. Играчите можат да пристапат до играта преку бројни казина во живо од каде било во светот.

Изборот врвни казина во живо е од суштинско значење бидејќи го одредува целокупното искуство за играње што корисникот ќе го добие. Освен што обрнуваат внимание на добавувачот на софтвер, обложувачите треба да се погрижат да играат од лиценцирано и регулирано казино во живо. Казиното треба да ги понуди најсоодветните опции за плаќање по потребите на играчите. Играчите, исто така, треба да ги поминат одредбите и условите на казиното за да се осигураат дека тие се разумни и фер.

Играчите можат да играат Baccarat Dragon Bonus во живо од мобилни и десктоп уреди без да се загрозат корисничкото искуство. Играчите мора прво да инсталираат флеш плеер за да играат на десктоп или лаптоп.

Како да се игра бонус на Ezugi's Baccarat Dragon во живо
Генерални информации

Генерални информации

Име на играта

Бонус Baccarat Dragon

Добавувач на игри

Езуги

Тип на игра

Бакара

Стриминг од

Колумбија

Генерални информации
Правилата на бонус во живо Baccarat Dragon

Правилата на бонус во живо Baccarat Dragon

Во ова игра во живо, Baccarat Dragon Bonus ги прифаќа сите правила кои се користат во стандардниот baccarat. Играчите мора да ги стават сите облози на една рака пред да започне рундата, во спротивно облозите ќе бидат неважечки и ќе се пренесат на следната рака. Играта започнува така што дилерот во живо дели две карти на раката на банкарот и на раката на играчот.

Главната цел на играта вклучува предвидување која од рацете ќе има вредност најблиску до 9. Така, трите исходи се: победата на раката на играчот, победата на банката или играта завршува со нерешено. Вредноста на раката се пресметува со собирање на вредностите на двете карти. Сите картички и десетки имаат вредност нула, а сите кецови вредност еден. Останатите картички ја задржуваат својата номинална вредност. Меѓутоа, секогаш кога една рака постигнува повеќе од 9, вредноста на раката на играчот се добива со одземање десет од вкупниот резултат на раката.

Распоред на табелата

Распоредот на играта е прилично лесен за разбирање, дури и за почетници. Има три дела, секој означен со еден од трите можни исходи. Постојат два мали делови каде што дилерот ги става поделените картички, означени како Банкар и Играч.

Играње

Играта главно вклучува одлучување за износот на облогот и ставање на саканиот облог. Играчите можат да се обложуваат на нивните карти, картичките на банкарот или вратоврската. Исто така, постојат бројни странични облози кои обложувачите можат да ги искористат за да ги зголемат своите можни добивки. Страничните облози имаат различни коефициенти.

Откако сите играчи ќе стават облози, дилерот во живо ги открива сите поделени карти и ги објавува вредностите на раката и победничките облози. Средствата автоматски се кредитираат на сметките на победниците, а обложувачите можат да почнат да ставаат облози за следната рунда.

Играчите можат да комуницираат со дилерите во живо за што било во врска со играта, особено кога им требаат појаснувања за играта. Играчите можат да користат и разговор во живо за да комуницираат со други играчи.

Правилата на бонус во живо Baccarat Dragon
Исплати на бонус во живо на Baccarat Dragon

Исплати на бонус во живо на Baccarat Dragon

Бонус во живо Baccarat Dragon има стапка на враќање на играчот од 96,45%. Шансите за победа се разликуваат за сите различни облози. На пример, природна победа и обложување на победи на играчи имаат коефициент 1:1. Шансите за обложување на банкарот се 0,95:1 и 8:1 за нерешено. Во однос на страничните облози, неприродните победи со 9 поени имаат коефициент 30:1. Неприродни победи со 8 поени и 6-7 поени се 10:1 и 4:1, соодветно.

Износите за добивка обично се кредитираат на сметката на казино на играчот веднаш. Сепак, повлекувањето на средствата обично трае одредено време во повеќето казина. Различни казина во живо нудат различни начини на исплата. Така, обложувачите можат да го одлучат најсоодветниот канал за нив преку кој можат да ги повлечат своите средства. Во повеќето случаи, обработката на повлекување обично трае до три дена. Некои казина во живо може да наплаќаат и такси за обработка за повлекувања.

Исплати на бонус во живо на Baccarat Dragon