Genesis Gaming ќе објави цела серија на нови игри

Genesis Gaming

2021-09-16

Eddy Cheung

Genesis Gaming воведе цела серија на онлајн игри кои обезбедуваат врвна возбуда од моментални победи со софистициран и привлечен дизајн со ретро изглед.

Genesis Gaming ќе објави цела серија на нови игри

Еден од нив е Luxe 555, кој самата платформа го нарекува неокласична слот игра. Навистина, тоа им овозможува на играчите да уживаат во ретро стилизираната ролна 3x3 со пет линии за плаќање. Оваа игра најмногу ќе биде ценета од софистицирани играчи кои уживаат во естетиката слична на Гетсби и во непреченото искуство на играта.

Освен извонредниот дизајн, играчите добиваат шанса да уживаат:

  • Силна платежна табела
  • Прилагодени облози на линија
  • Инстант шанса повторно да се врти  
  • Повеќекратни избори за бонус игра за бесплатни вртења

Покрај тоа, играта нуди бројни опции за прилагодување, како што е можност за приспособување на облогот со множители на добивки од 1x, 3x или 5x на секоја од петте линии за плаќање.

Прилагодените облози на играта нудат и напредни можности за играчите. Променливата нестабилност обезбедува играчот да добие шанса за поголема победа без да мора да прави максимални облози на секоја линија.

Редовните играчи може да уживаат во прилагодената опција за заштеда на облози. Тоа значи дека играчот може да го зачува омилениот сопствен облог во секое време и да добие лесен моментален пристап до него за да добие уште понепречено искуство од играта.

Платформата, исто така, им нуди на клиентите избор на опции за бонус за бесплатно вртење:

  • кралски
  • Злато X
  • Кралското злато X

Заедно со опциите за бонус за бесплатно вртење, можете да уживате и во цела мешавина од бесплатни вртења, мултипликатори, како и отстранување на карактери со слаба игра.

Битие сопствена визија

Според самата платформа, играта е создадена со намера да ги оживее ретроспективните слот игри кои се познати и ценети од бројни играчи. Како и да е, програмерите сакаа да ја подобрат познатата игра со некои напредни функции и функции кои се сметаат како нивни потписни потези и да им го заработат своето место во првите казино рангирани долго време.

Затоа вообичаеното слот игра има стекнато атрактивен, интуитивен интерфејс со модерен изглед што го прави подеднакво ценет и од играчите кои ја гледаат играта како лесно поминување на времето и од оние кои бараат возбудливо искуство со игри со на крајот високи добивки.

Како дополнителна карактеристика, Luxe 555 доаѓа со бесплатен Edge систем за лојалност. Тоа им овозможува на играчите да заработат дополнителни парички за награда со секој облог. Оваа карактеристика е токму она што ја поместува вообичаената слот игра на ранг на атракции од висока класа за ентузијастичките играчи, бидејќи драстично ја зголемува шансата за играчите да постигнат големи победи.

Функцијата, исто така, предвидува размена на тие монети за опцијата Бесплатно вртење или купување на Loot Boxes со тие монети.

Слот-игрите во ретро-стилови денес минуваат низ крајна фаза на преродба бидејќи се повеќе платформи за казино во живо им ги нудат на своите клиенти. Брзата брзина на игрите, заедно со интуитивниот интерфејс и атрактивен дизајн, ги направија тие слот-игри врвна класика на казино и им ја стекнаа зимзелената ниша во индустријата за онлајн казино.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости