Топ 10 GreenTube Казино Во Живо

Greentube GmbH е поделба на Novomatic и е еден од оригиналните развивачи на онлајн казино игри. Тој е познат низ целиот свет и може да се пофали со преку 400 игри, од кои 360 се слотови. Тие исто така обезбедуваат игри на маса, како што се рулет, блек џек, сик бо, бакара и игри во живо како видео покер и видео бинго. Компанијата нуди широк асортиман на висококвалитетни слотови со многу теми и има многу варијации за игрите на маса, што гарантира дека има по нешто за секого. Тие стануваат сè попопуларни, со постојано објавување нови игри.

За GreentubeНајпопуларните игри на Greentube
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За Greentube

За Greentube

Greentube првично беше основан од Еберхард Дуршмид и Харалд Рајзингер во 1998 година, но тогаш беше познат како Durrschmid & Reisinger OEG. Неговото име беше сменето во Greentube во 2000 година, а беше купено од Astra Games (компанија во сопственост на Novomatic) во 2010 година. Така, таа е подруга на гигантот Novomatic и има седиште во Виена, Австрија. Има голем број лиценци во Алдернеј, Гибралтар, Малта, ОК, Италија, Шпанија, Белгија, Латвија и Шлезвиг-Холштајн што му овозможуваат да работи низ целиот свет. Нивниот извршен директор е Томас Граф, и тие имаат неколку канцеларии лоцирани низ целиот свет.

Искрено фер игри

На софтвер компанијата има безбедна, безбедна платформа која користи SSL шифрирање за да ги заштити критичните податоци. Нивните игри се исто така сертифицирани како фер од eCOGRA, независна лабораторија за тестирање. Компанијата поседува ISO 27001 и исто така работи со Asensi Technologies, Gaming Laboratories International LLC, PCI Security Standards Council и SIQ. Се вршат редовни ревизии за да се осигура дека тие одржуваат вистински фер игри за нивните играчи ширум светот.

Начини на плаќање, бонуси и RTP

Казината во живо на Greentube прифаќаат многу различни начини на плаќање во зависност од посетеното онлајн казино и земјата во која играат играчите. Повеќето од најдобрите онлајн казина ќе прифатат Visa, MasterCard и PayPal, меѓу другите. Бонусите исто така варираат од едно до друго казино Greentube, при што некои воопшто не нудат. Онаму каде што се понудени, играчите ќе го најдат бонусот за депозит за добредојде натпревар, натпревари и бесплатни вртења. Просечниот RTP за нивните слотови е 95% до 96%, при што некои може да се пофалат со 98% (Simply Wild) и 97,07% (Jackpot Diamonds).

Единствени карактеристики на Greentube

 • Иновативниот Omni-канал го олеснува здружувањето на онлајн, мобилни и копнени игри.
 • Инстант игра значи нивна казина во живо може да се пристапи без потреба од преземање софтвер. До нив едноставно се пристапува преку веб-прелистувачот на играчот.
 • Тие имаат широк спектар на софистицирани игри со звук со врвен квалитет, графика и уникатен дизајн.
 • Има мобилна компатибилност преку употреба на HTML5, што овозможува непосреден пристап за паметните телефони и таблети со iOS и Android.
 • Платформата ја користат некои индустриски гиганти како што се Ladbrokes, Unibet и Mr. Green.

Награди

 • Награда за софтвер eCOGRA, 2009 година
 • Зелена награда, 2010 година
 • EGR B2B награди, 2015 година
 • GIA (коцкање интелигенција), 2017 година
 • Чу Јок Лив беше награден со „Гордост на годината во индустријата“ на наградите за различности на жените во коцкањето
 • Наградата „Одлично место за работа“ втора година по ред во 2021 година
 • Добавувач на казино содржини на годината во EGR Nordics, 2022 година
За Greentube
Најпопуларните игри на Greentube

Најпопуларните игри на Greentube

Најпопуларните слотови се Book of Ra (сместени во древниот Египет), Ghostly Towers и Lady Luck's Charm Deluxe (можност да се добие 27.000 пати повеќе од облогот). Серијата на слот-игри Diamond Link се исто така најдобро оценети бидејќи има шанса да освоите еден од четирите огромни џекпот. Големи џекпот може да се најдат и во слотот Book of Ra Deluxe. Познатите игри на маса рулет, блек џек, покер и бакара продолжуваат да бидат омилени. Покер игрите во живо/видео привлекуваат многу играчи со четири различни верзии за избор. Игрите со бинго во живо/видео нудат пет варијации и продолжуваат да бидат светски популарни.

Најпопуларните игри на Greentube

Најнови вести

Greentube дебитира во Украина преку Првото казино
2021-11-05

Greentube дебитира во Украина преку Првото казино

Greentube е популарен развивач на софтвер кој напојува некои од најдобрите казина во живо на интернет низ Европа. Неодамна, компанијата беше во агресивен обид да ја зацврсти својата позиција во регионот и на глобалниот пазар.