Greentube дебитира во Германија преку OnlineCasino Deutschland AG

GreenTube

2021-09-20

Benard Maumo

На 7 јули 2021 г Гринтуб објави дека неговото портфолио на игри ќе дебитира на новорегулираниот германски пазар преку OnlineCasino Deutschland. Сега ова го прави одделот Novomatic Interactive еден од првите развивачи на игри за казино што влезе на пазарот.

Greentube дебитира во Германија преку OnlineCasino Deutschland AG

По овој потег, играчите на OnlineCasino Deutschland AG ќе пристапат до популарните титули на слотови Greetube како што се Моќниот император, Големиот император, Окото на кралицата, меѓу многуте. Ако сте љубител на казино во живо, ќе уживате во варијанти на маса како Deuces Wild, Royal Crown Blackjack, Royal Crown European Roulette и многу повеќе.

Клучна територија за иден раст

По оваа критична пресвртница, игрите на Greentube започнаа да живеат во Германија по воведувањето на новото законодавство за коцкање преку Интернет, почнувајќи од 1 јули 2021 година. Како таква, менаџерот за клучни сметки на Greentube во Германија, Јулија Шагерл, рече дека компанијата е воодушевена што конечно ќе ја лансира својата библиотека за игри во високо - очекуваниот германски пазар.

Таа продолжи дека земјата има огромен потенцијал за игри што останува неискористен. Шагерл заврши велејќи дека OnlineCasino е совршен партнер за Greentube, благодарение на неговото огромно искуство и фокусирање на одговорното играње.

Задолжително за секое онлајн казино

Од друга страна, извршниот директор и основач на OnlineCasino Deutschland AG, Андреас Фајфер, рече дека содржината на Greentube е „задолжителна“ за секое сериозно онлајн казино. Фајфер изјави дека операторот е возбуден што ќе биде првиот што ќе го претстави портфолиото на игри на Greentube на германските играчи.

OnlineCasino Deutschland AG е еден од пионерите на германскиот пазар на iGaming. Операторот нуди првокласни лиценцирани услуги за игри од 2013 година, фокусирајќи се на заштита на играчите. Се најдобро на новите партнери во градот!

StarGames на Greentube веќе функционира во Германија

Во други поврзани вести, Greentube на 1 јули 2021 година објави дека StarGames сега е достапен во Германија. Greentube го купи ова онлајн казино во 2018 година, при што веб-страницата нуди повеќе од 100 наслови.

Германските играчи на StarGames сега ќе играат на Lucky Lady's Charm, Book of Ra, Seven Seas Jackpots и многу повеќе. По лансирањето, игрите ќе бидат достапни на веб-страницата StarGames.de и на апликацијата StarGames.

Понудите на StarGame ќе вклучуваат и популарни наслови од други добавувачи, вклучувајќи го и Gamomat. Не само тоа, туку брендот исто така ги поздравува германските играчи со 100 бесплатни вртења на која било игра на Novoline и бонус за враќање на готовина до 100 евра.

Според генералниот директор на Greentube Malta, Тревор де Џорџо, компанијата е горда на својот тим што покажал техничка експертиза и посветеност да ги исполни строгите барања на германскиот пазар. Тој продолжи дека веб-страницата StarGames.de е најбезбедното место за германските гејмери да ги играат забавните игри Novoline.

Глобалниот план за проширување на Greentube

Освен во Германија, Greentube врши напади и на други регулирани пазари на онлајн казино во 2021 година. На пример, на 10 јуни, давателот на играта објави дека ќе дебитира со своите џекпот игри во Швајцарија на Казино Луцерн. Некои значајни наслови вклучуваат Phoenix Fortune, Book of Ra, Charming Lady и Cash Connection.

Претходно, на 2 јуни, компанијата отиде до Парагвај за да го лансира своето портфолио на игри на Slots del Sol. Овој договор значително го зајакнува присуството на Greentube во Латинска Америка, каде што веќе е оперативен во Колумбија и Парагвај.

На 18 мај, Greentube претстави неколку наслови со врвни перформанси во Италија со платформата за агрегација Blox. Според договорот, италијанските играчи на Greentube ќе уживаат во сите игри на маса и онлајн слотови од добавувачот. Запомнете, Greentube веќе работи во Италија од 2018 година.

Најнови вести

Како работи казино во живо?
2022-12-06

Како работи казино во живо?

Новости