GreenTube

November 5, 2021

Greentube дебитира во Украина преку Првото казино

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Greentube е популарен развивач на софтвер кој напојува некои од најдобрите казина во живо на интернет низ Европа. Неодамна, компанијата беше во агресивен обид да ја зацврсти својата позиција во регионот и на глобалниот пазар.

Greentube дебитира во Украина преку Првото казино

Со тоа, Гринтуб објави на 8 август 2021 година дека ќе дебитира на сосема новиот украински пазар преку First Casino, бренд на игрите на небула. Значи, што се готви во овој договор?

Игри со потпис на Greentube на Првото казино

По партнерството на Greentube со локално лиценцирано онлајн казино, играчите ќе бидат разгалени за изборот на игрите да играат од агрегаторот. Договорот предвидува играчите на First Casino да имаат пристап до блокбастер наслови како Diamond Link: Mighty Sevens и Diamond Link: Mighty Elephant.

Покрај овие титули со врвни перформанси, играчите на First Casino ќе уживаат и во класиците како Sizzling Hot, Book of Ra и Lucky Lady's Charm. И, се разбира, љубителите на игри на маса можат да играат и Sic Bo, Global Roulette, Lux Roulette, Grand Blackjack, за да именуваат неколку.

Влез во регион богат со потенцијал

Интересно е што партнерството го означува првиот пат кога Greentube е партнер со локално лиценцирано онлајн казино во Украина. Запомнете, Украина се смета за витална територија за коцкање во Источна Европа, откако претходно во годината направи ревизија на законодавството на својот пазар за игри на игри.

Што се однесува до Првото казино, операторот е познат по своето поголемо присуство на украинскиот пазар за игри. Сајтот за коцкање се гордее со тоа што нуди искуство за играње од врвна класа, насочено кон промовирање на одговорно коцкање.

Говорејќи по потпишувањето на договорот, Офер Бен Зви, главен менаџер на Гринтуб за Украина, рече дека пазарот на игри во земјата е полн со неискористен потенцијал. Тој го изрази задоволството на компанијата од влегувањето на свежо регулираниот пазар преку силен бренд како First Casino. Офер повтори дека First Casino е совршен партнер во неговата мисија да допре до украинските играчи.

Од друга страна, Maistrenko Andrii, главен финансиски директор на First Casino, рече дека содржината на брендот NOVOMATIC Interactive ги заслужува сите пофалби што ги добива. Андрии го изјави тоа Игрите на Greentube нудат уникатен спој на возбудливи онлајн содржини и земните казино жалба. Финансискиот директор заврши велејќи дека оваа зделка дефинитивно ќе помогне да се зголеми репутацијата на казиното понатаму.

Други планови за проширување на Greentube

Само еден месец претходно, во јули 2021 година, Greentube го објави своето деби на строгиот германски пазар на iGaming преку OnlineCasino Deutschland AG. Овој потег означи значајна пресвртница за Greentube, имајќи предвид дека новите регулативи за онлајн игри во земјата се стари само неколку недели.

OnlineCasino Deutschland AG е запчаник на германската сцена за онлајн игри, оперативен од 2013 година. Компанијата е локално лиценцирана и нуди забава за коцкање во класата.

Во текот на истиот месец, агрегаторот објави дека ќе го зајакне својот досег на канадскиот пазар преку Лото-Квебек. Договорот го означи вториот канадски влез за Greentube откако дебитираше во Британска Колумбија преку BCLC уште во мај.

Владата на Квебек го лансираше Лото-Квебек во 1969 година за да им понуди на локалното население услуги за обложување на игри на среќа. Денес, операторот се метаморфозира во една од најпопуларните сајтови за онлајн игри во регионот.

Посветеноста на Greentube за заштита на играчите

Во другите вести, Greentube продолжува да ја покажува својата непоколеблива поддршка за заштитата на играчите откако донира пари на BetBlocker - провајдер на софтвер за самоисклучување. Операторот обезбедува бесплатна апликација со отворен код за блокирање на повеќе локации за коцкање на вашиот уред.

Оваа донација ја одбележа втора година по ред како операторот донира на BetBlocker. Придонесите како овие доживеаја надградба на апликацијата во последните неколку месеци за да вклучи повеќе механизми за контрола на играчите.

Во меѓувреме, донацијата на Гринтуб е од нејзиното годишно маче за истражување, забава и третман (RET). Овој модел на финансирање поддржува истражување во мерките за заштита на играчите и третман на штета поврзана со обложување.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести