Ексклузивни декемвриски игри на Microgaming

Microgaming

2020-12-14

Microgaming е познат по својата иновација кога станува збор за казино во живо игри. И овој месец е дефинитивно посебен за овој бренд. Овој месец ќе објави многу игри: Assassin Moon, Silverback Multiplier Mountain и исто така Hold'em Poker, кој беше еден од најочекуваните игри од играчите. Дефинитивно го препорачуваме овој бренд бидејќи е еден од врвните лидери кога станува збор за развојот на игри за онлајн казина.

Ексклузивни декемвриски игри на Microgaming

Иновативниот холдем покер

Многу се чекаше Hold'em покер, што ќе ви понуди неверојатно искуство во вашето онлајн казино, е една од игрите што Microgaming ќе биде пуштен во продажба овој декември. Оваа игра може да се игра преку мобилен уред. Станува збор за брз турнир Sit & Go за купување од 5 €, кој има случаен награден фонд, а исто така прогресивен џекпот кој чини 25.000 €.

Кога станува збор за оваа година, ова е последната понуда за покер. Сепак, нејзината цел е многу едноставна: сака да ги потопи играчите во многу реална средина за покер соба. Има дури и ротирачки портрет и режим на пејзаж за оние кои сакаат да играат преку мобилен.

Мистериозен свет за вас со Alchemy Fortunes

Alchemy Fortunes е исполнет со фантастични карактеристики како што се бесплатни вртења, тркалачки макари, дополнителни дивини, па дури и хиперкластери. Овој слот е поставен во средновековна лабораторија на алхемичари. Макари се полни со напивки и минерали кои никој досега не ги видел и нивното мешање може да создаде хиперкластери и тркалачки победи. Хипергрупите секогаш активираат Rolling Reels и тоа значи дека победничкиот кластер ќе биде отстранет за да се испуштат нови симболи во ролните, а тоа се повторува неколку пати.

Време за авантура со Silverback Multiplier Mountain

Во ова процеп целта е многу едноставна: да се најде сребрената планинска горила. Ќе се најдете во тропска шума, со смирувачки саундтрак што ве придружува. Што се однесува до симболите, сребрените се единствените кои плаќаат двајца од еден вид. Златните монети од горила се дивината, а планината е расејувањето и тоа ќе ги активира бесплатните вртења. Кога ќе ги активирате, тогаш во основа ќе треба да се искачите на планината мултипликатор. Секоја победа што ја добивате додава +1x на вкупниот број множители и исто така ви дава дополнително вртење.

Бидете свесни за Assassin Moon

Луна е протагонист во овој слот и е атентатор на ѕвездите. Таа дефинитивно ќе ви посака добредојде во нејзиниот свет. Сепак, таа ќе удри само кога месечината е розова неонска и каде играчите можат да постигнат 6 или да преместат симболи Hyperhold во нормална игра или за време на бесплатните вртења. Кога ќе успеете да ги соберете сите 15 месечини, тогаш слотот ве наградува со мега од 5000 пати повеќе од вашиот влог. Може да играте со вклучен WinBoosterTM бидејќи почесто ќе ги заклучува целите за поголеми крила. Има можност играчите да го заработат своето распродажба со 10 бесплатни вртења, каде што секое вртење добива симбол 3x3 џамбо. Во меѓувреме, на сите ролни се појавуваат наредени дивини за да ви доделат награди.

Не заборавајте за џекпот на дијамантскиот крал

Ова е последната игра што ќе ја лансира Microgaming во декември. Тоа е исто така дел од ексклузивниот договор со SpinPlay Games. Ќе ве однесе до африканско сафари преполно со акција. Има 1.024 начини за победа и исполнет е со џекпот, бесплатни вртења, а исто така и дивини за мултипликатор на опсегот на моќност.

Најнови вести

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови
2023-05-30

Побарајте бонус за повторно вчитување на казиното до 200 евра на 24 слотови

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €