Топ 10 Live Playboy Baccarat Казино Во Живо

Казиното во живо му нуди на играчот возбудливо онлајн искуство. Казино игрите во живо се прикажуваат преку видео-врска за пренос во живо од масата за казино, во реално време. Казината од тули и малтер исто така може да пренесуваат игра во живо. Играчите на платформата за онлајн казино можат да ставаат облози на нивните персонални компјутери и директно да комуницираат со дилерот на казиното преку функцијата за разговор на веб-страницата. Microgaming, провајдерот на софтвер се стреми да направи играчот да се чувствува како да е на казиното со овие интеракции еден-на-еден играч-дилер.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Генерални информации

Генерални информации

Име на играта

Playboy Baccarat во живо

Тип на игра

Бакара

Провајдер на софтвер

Microgaming

Стриминг од

Торонто

Генерални информации
Како да се игра Baccarat Playboy игра во живо

Како да се игра Baccarat Playboy игра во живо

Live Playboy Baccarat е стилски дизајниран и зачудувачки во живо казино игра од Microgaming. Оваа игра во живо се пренесува со квалитет со висока дефиниција од професионално студио во Торонто до врвни казина во живо во индустријата. Оваа игра во живо има ексклузивни маси со кои управуваат дури и вистински плејбој зајачици.

Playboy Baccarat е игра со повеќе играчи што се игра со 8 палуби со карти. Сместува до 7 играчи во секоја игра. Live Playboy Baccarat се смета за една од најдобрите игри во живо во казина во живо ширум светот. Оваа игра ги следи стандардните правила на Бакара.

Опцијата за поставување на различни странични облози на кој било играч во живо е најважното нешто што треба да се земе предвид при игра во живо. Оваа функција е опционална и се игра одделно од обложувањата на главниот играч. Како дел од неговите посебни карактеристики, Playboy Baccarat во живо доаѓа со исклучителна графика, професионално обучени дилери на Playboy и дарежливи исплати до 30:1 во случаи кога се вклучени странични облози. Оваа неверојатна игра, сепак, сè уште не е достапна во верзијата за мобилен телефон.

Правила на живо Playboy Baccarat

Сите врвни казина во живо имаат различни правила и прописи до кои играчите треба да се придржуваат. Ова важи и за Плејбој Бакара во живо. Главната цел на играчот е да направи предвидување за тоа која рака ќе победи во кругот. Победничката рака треба да има вредност на раката најблиску до 9.

Ова врвот казино игра во живо го води крупие и во секоја игра се вклучени осум палуби од по 52 карти (стандардни). Секоја картичка има различна вредност. Овие вредности се доделуваат на следниов начин:

  • 10-ките и картичките со лице вредат нула (0)

  • Асовите имаат најниска вредност на картата од по еден поен (1)

  • Картичките со броеви на нивните лица имаат вредност еквивалентна на тој број. Ова се картички од 2 до 9.

    Во главната игра во живо на Playboy Baccarat, вредноста на секоја картичка е релевантна точка. Играчот, пред секоја игра, мора да го стави својот облог предвидувајќи дали банкарот или играчот ќе победи. Провајдерот на софтвер, MicroGaming, исто така, им даде можност на играчите да ставаат облози во изедначена рунда. Резултатите од врзаната рунда двете раце имаат карти со иста вредност.

    Крупието ја започнува секоја игра со делење и на играчот и на банкарот по две карти. Ако и играчот и банкарот се држат за рака со еднаква вредност, претставата е дефинитивно нерешено. На овој начин ќе се видат вратени износите на облозите поставени и на банкарот и на играчот. Во повеќето врвни казина во живо, ако и рацете на банкарот и на играчот добијат 2-картички од 0 до 7, се применува третата карта. Ова одредува дали дилерот извлекува друга карта. Во такви случаи, играчот секогаш оди на прво место.

Како да се игра Baccarat Playboy игра во живо
Исплати на Playboy Baccarat

Исплати на Playboy Baccarat

Playboy Baccarat во живо споделува сцена со најдобрите игри во живо. Провајдерот на софтвер за игри во живо, MicroGaming, создаде игра која му дава на играчот 240 начини да победи. Угледниот RTP од 97 проценти, бројните бонус кругови и значителниот џекпот ја прават играта многу популарна. Live Playboy Baccarat е на врвот на игрите во живо со највисока стапка на RTP. Слот машината Playboy на Microgaming има 250.000 долари за секој максимален влог од 30 долари потрошен по спин. Овие исплати го направија Playboy Baccarat во живо најпопуларна игра во живо што ја имаат врвните казина во живо.

Исплати на Playboy Baccarat