Топ 10 No Commission Baccarat Казино Во Живо

Бакара е популарна игра која се игра низ целиот свет и брзо стана а казино во живо омилен. Низ Азија, играта е синоним за високо-валјакс. Мислата за играта ја држи меѓу класичните игри во казиното со децении. Бакара без провизија е варијација на играта за да ги смири љубителите на играта фрустрирани од провизијата од 5% за најбезбедната алтернатива за облог, која е опцијата за банкар. Сета почит околу играта може да го скрие фактот дека е прилично едноставна за играње.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра без провизија Baccarat?

Како да се игра без провизија Baccarat?

Играта започнува кога дилерот бара од играчите да ги стават своите облози. Обложувањето завршува кога дилерот ќе објави „нема повеќе облози“. Сите играчи во играта се натпреваруваат против куќата. Не се игра бакара со провизија со чевел што содржи осум палуби со карти. Облогот за банкар и облогот за играч плаќаат дури и пари, со исклучок што првиот постигнува шест. На играчот му се достапни неколку странични облози, како што се облозите на Банкар и играч, Супер 6, Совршен пар и Бонус за банкар.

Нема правила на Комисијата за бакара

Како класична игра на бакара, не се игра провизија за да се предвиди раката што ќе постигне најблиску до девет помеѓу Играчот и Банкарот. Асовите имаат вредност од еден, а сите карти од десетката до кралицата носат вредност нула. Останатите картички од 2-9 имаат вредност на пип. Во оваа верзија на играта, не се наплаќа провизија на облогот за банкар. Правилата на играта велат дека осумте палуби карти се мешаат по секоја рунда на обложување.

Како да се игра без провизија Baccarat?
Како функционира без комисија Baccarat?

Како функционира без комисија Baccarat?

Воздухот на ексклузивност е дел од причината зошто не се наоѓа провизија бакара во ВИП собите на сите најдобри казина на интернет. Обложувањето на бакара без провизија е да се знае која рака најверојатно ќе победи помеѓу банкарот и играчот. Првите четири првични картички поделени од чевелот се даваат на играчот и банкарот, а првата и третата карта се издаваат на играчот. Играта запира ако играчот или банкарот добијат вкупно карти од 8 или 9. Во овој случај, двете страни стојат.

Како функционира без комисија Baccarat?
Како да победите без провизија Baccarat

Како да победите без провизија Baccarat

Добивањето бакара без провизија е релативно едноставно. Обложувачите ставаат облози во првото коло. Тие можат да го зголемат или оставаат влогот како што е според тоа како се одвива играта. Обложувачите кои предвидуваат победничка рака се плаќаат според табелата со исплати. Победничките облози имаат различни шанси за исплати. Банкарскиот облог плаќа 1:1 за рака без осум и плаќа 1:2 за рака со осум. Обложувачите кои ќе го обложат играчот добиваат исплата од 1:1. Нерешениот облог има исплата од 8:1.

Нема Комисија Baccarat стратегија

Се смета дека без провизиски бакарат е сложена игра, но применетата стратегија е едноставна. За почеток, експертите советуваат човек да се држи настрана од облогот за нерешено. Иако облогот има огромни награди до 9:1, неговите шанси се многу мали. Облогот на играчот е најбезбедната опција и повеќето експерти би советувале да се држите до овој облог низ играта. Иако играчите би биле советувани постојано да се обложуваат на банкарот, работите се прават поинаку кога станува збор за без провизија бакара. Оваа стратегија се користи во сите највисоко рангирани онлајн казина.

Како да победите без провизија Baccarat

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Како без провизија бакара се разликува од стандардната игра?

Ниту една провизија бакара не се разликува од пунто банко бидејќи не се наплаќа провизија за добивките кога некој ќе го избере облогот за банкар.

Кога не е измислен провизиски бакара?

Играта беше претставена во онлајн казина преку развивачите на игри како што е Evolution Gaming во раните 2000-ти.

Дали играчите можат да играат бакара без провизија за вистински пари?

Да. Играта се игра за вистински пари во сите врвни казина на интернет.