Топ 10 N2-Live Казино Во Живо

Има многу познати азиски провајдери на софтвер за казино во живо, а N2-Live е еден од нив. Брендот е специјализиран за производство на содржина со дилери во живо и има добар асортиман на живи маси со некои од најпопуларните казино игри. Откако започна како мало претпријатие, инвеститорот изненадувачки постигна голем успех за неколку години, освојувајќи го источниот пазар и привлекувајќи интерес од милиони европски љубители на казино. Единственото поништување на N2-Live е можеби фактот што неговите игри не се достапни во многу онлајн казина. Сепак, тоа не е нешто за што треба да се грижите бидејќи популарноста не мора да значи квалитет.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За N2Live

За N2Live

Иако е еден од врвни провајдери на софтвер, вреди да се истакне дека N2-Live не работи како независна фирма. Наместо тоа, брендот е повеќе од EntwineTech подружница. EntwineTech (првично Enterasia) е филипински добавувач на казино во живо, основан во 2004 година. Оние кои биле доволно долго во казино игри во живо го познаваат овој провајдер. Фокусирајќи се на маси за бакара и производи со ориентална тематика, компанијата успеа да биде еден од најпопуларните програмери во Азија.

Но, како настана N2-Live? Сопствениците на EntwineTech знаеја дека конкуренцијата во индустријата за iGaming е жестока, па затоа мораа да бидат на врвот на нивната игра. За да се истакне во позадината на оваа остра конкуренција, компанијата одлучи да се прошири.

Меѓутоа, проширувањето немаше никаква врска со нова земја, регион или содржина; се работеше за регистрирање присуство во светот на игрите во живо. Работејќи во тандем со AngelLive, EntwineTech продолжи и го основа N2-Live во 2013 година. Првично, N2-Live се бореше на пазарот поради неквалитетната камера и отсуството на некои важни карактеристики во неговите производи.

Надградба на софтверот

Четири години по основањето, N2-Live го надгради софтверот за игри во живо за да вклучи симултано обложување со повеќе маси, разновидни опции за обложување и податоци за обложување во реално време. Денес, брендот сè уште редовно ги надградува своите игри за да се осигура дека ги испорачува најдобрите можни производи. И иако има уште малку работа за да ги достигне индустриските кралеви (Evolution, Playtech, итн.), сепак може да се пофали со робустен портфолио на игри во живо што одговара на нејзините целни пазари.

Лиценцирање

Игри на N2-Live лиценци доаѓаат од две јурисдикции: Филипините и Островот Ман. Како бонус, игрите на компанијата се тестирани и прогласени за фер од страна на GLI (Gaming Labs International).

За N2Live
Уникатни карактеристики на N2Live

Уникатни карактеристики на N2Live

Софтверот N2-Live е оптимизиран за мобилна употреба. Сите игри на програмерите се погодни за портали HTLM5 и домашни апликации. Брендот веќе имаше добра изложеност на настаните на ICE, промовирајќи ги казино-игри со азиска тема, заедно со други добавувачи на софтвер за дилери во живо, како SA Gaming и Asia Gaming.

Едно нешто што е ексклузивно за N2-Live е системот за паметни облози, кој им овозможува на гејмерите да постават систем што може автоматски да поставува облози за нив врз основа на нивните стратегии. И додека опцијата за разговор со други играчи можеби не е достапна (засега), играчите можат да играат повеќе игри (до 4) веднаш. Ова е ретка карактеристика што многу провајдери на игри во живо не ја нудат. Се разбира, оваа функција може да не работи за почетници или бавни играчи. Тоа е за највештите играчи на маса.

Уникатни карактеристики на N2Live
N2Live Studios

N2Live Studios

Вообичаено, секој нов развивач мора да работи напорно за да го постави студиа за дилер во живо и да изгради база на клиенти, меѓу другото. Ова не беше случај со N2-Live бидејќи развивачот не започна од нула; веќе имаше инфраструктура на која требаше да се изгради. Матичната компанија на инвеститорот (EntwineTech) веќе ја изгради својата деловна империја. Се разбира, N2-Live помина низ одредена болка на почетокот, но таа не беше толку силна како болката што ја доживуваат другите почетни компании.

Главното студио во Манила

Кога беше лансиран N2-Live, компанијата веднаш започна да стримува игри од главното студио на EntwineTech во Манила (главниот град на Филипините). Ова е модерно казино студио во живо со најсовремена опрема. Нема ништо како премногу тишина или премногу врева овде; сè е добро избалансирано. Некои од најдобрите провајдери за игри знаат дека ова е неопходно за да се создаде извонредно искуство.

Студиото во Малезија

На врвот на студиото во Манила, N2-Live има и студио во живо во Малезија, што се чини дека е повеќе како резервна копија. Ова студио е корисно ако објектот во Манила е преоптоварен или ако има технички проблем. Да се каже вистината; ова е паметен потег за да се осигура дека играчите секогаш имаат простор на масите.

Латвиското студио

Сега, и студијата во Манила и Малезија се наоѓаат во Азија, и тие конкретно служат на азиската заедница за коцкање. Откако го освои азискиот пазар, EntwineTech ја прошири својата империја во Европа и на тој начин настана латвиското студио. N2-Live започна да стримува игри од ова студио веднаш штом беше отворено. Таквата стратешка локација со лесен пристап до повеќе играчи и онлајн казина ќе го стави инвеститорот во добра позиција за успех. Студиото располага со дилери кои зборуваат англиски, кои обезбедуваат англиски играчи да уживаат во најдоброто можно искуство.

N2Live Studios
Најпопуларните игри во живо на N2-Live

Најпопуларните игри во живо на N2-Live

N2-Live има добар опсег на казино игри во живо, вклучувајќи иновативни виртуелни дилери. За време на играта, играчите можат да се префрлаат помеѓу a жив дилер и виртуелен дилер, и тие можат да го изберат од блек џек, рулет, бакара и Сик Бо. Играчите не мора да се држат до еден наслов бидејќи развивачот им дозволува да играат до четири игри истовремено. Значи, некој може да го гледа тркалото на рулетот што се врти додека, во исто време, се обложува на Банкар/Играч/Врево. Навистина, инвеститорот заслужува аплауз за ова. Има и дел за домаќините во лобито на дилерот во живо. Овде, играчите можат да комуницираат и да разговараат со нивните омилени домаќини.

N2-Рулет во живо

Чиста и добро претставена, N2-Live's во живо рулет маси имаат повеќе агли на тркалата и атрактивни дилери. Има 37 џебови за обложување, а играчите можат да видат некои практични статистики за играта, вклучувајќи ги и претходните резултати. Достапни се и виртуелни и живи опции за дилер, така што играчите можат непречено да се префрлаат помеѓу двете. Со облози кои почнуваат од 1$ до 500$, ниту еден буџет не е премал или преголем за рулет N2-Live.

N2-Блек Џек во живо

За разлика од рулет, ниту еден од N2-Live блек џек маси функција човечки дилер. Наместо тоа, има виртуелни крупиери кои го водат шоуто. Блек џек прекинувач, бесплатен блек џек за обложување и традиционален блек џек се достапни. Играчите кои претпочитаат дилери со луѓе можеби нема да ги сметаат овие игри погодни, но иновативната технологија што влегла во нивното создавање станува очигледна штом играчот ќе се приклучи на масата.

N2-Live Baccarat

Во сржта на портфолиото на игри на N2-Live е живо бакара, со верзии со повеќе и со еден играч. Сите табели го содржат таканаречениот режим „Без комисија“, кој може да се овозможи или оневозможи, во зависност од желбата на играчот. Исто така, постои уникатна функција за вештачка интелигенција позната како Smart Bet System, која го пресметува најдобриот начин за победа и нуди предлози.

N2-LiveSic Bo

Sic Bo е игра со азиска тематика со три коцки. Sic Bo од N2-Live е брз и возбудлив за играње. Се игра со ставање облози на која било од трите коцки, кои се фрлаат за да се добие добитна комбинација од броеви пред да се објават резултатите.

Најпопуларните игри во живо на N2-Live
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е N2-Live?

N2-Live е азиски развивач на софтвер за казино, основан во 2013 година од EntwineTech. Инвеститорот ги снабдува игрите првенствено на азискиот пазар на казино. Сепак, неговите производи се исто така добро прифатени во Европа, со дилери кои зборуваат англиски достапни во латвиското студио на компанијата.

Какви игри во живо нуди N2-Live?

N2-Live произведува неколку наслови на игри, кои вклучуваат рулет, блек џек, бакара и Сик Бо. Некои од овие наслови вклучуваат и виртуелни и живи дилери. Игрите се сакани во Азија и пошироко.

Дали N2-Live казино игрите се фер?

Игрите N2-Live се хостирани на лиценцирани онлајн казина. Освен тоа, игрите се тестирани и сертифицирани како фер од независен ревизор познат како Gaming Labs International, еден од најстрогите ревизори во iGaming. Така, играчите можат да бидат сигурни дека играат во најбезбедната средина за игри.

Каде може да се најдат игрите N2-Live на интернет?

Повеќето казина N2-Live имаат дел во живо каде што играчите можат да ги најдат сите N2-Live игри. Играчите ќе треба да се регистрираат во кое било од овие казина и да депонираат пари пред да ги играат овие игри. За среќа, повеќето казина N2-Live им го олеснија на играчите да се регистрираат и да почнат да играат, се додека нивната интернет врска е сигурна.

Кое е најдоброто казино N2-Live?

Најдобрите N2-Live казина со дилери во живо може да се најдат на CasinoRank, една од најдобрите страници за преглед на казино на интернет. Веб-страницата подлабоко се нурне во казина N2-Live и создаде листа на најдобрите казина во живо за избор врз основа на факти. Ова е корисно, особено за играчите кои немаат време сами да истражуваат.

Како играчите можат да победат на N2-Live игрите?

Играчите никогаш не треба да заборават дека играњето казино игри не доаѓа со никаква гаранција за победа. За да си дадат шанса да добијат некаков профит, играчите треба да разберат како функционира играта што сакаат да ја играат и да изберат игри со највисок процент на RTP. Паметна идеја е да играте во рамките на буџетот и да вежбате самоконтрола.

Каде се наоѓаат студиата N2-Live?

Студијата N2-Live се наоѓаат на Филипините, Малезија и Латвија. Компанијата ги користи студиските претпријатија на EntwineTech за пренос на игри.

Дали има бонуси за играчите на играта N2-Live?

Да. Покрај тоа што се возбудливи и извонредни, повеќето N2-Live игри доаѓаат со бонуси што играчите можат да ги искористат за да ги зголемат своите средства. Бонусите вклучуваат бонуси за добредојде, бонуси за враќање на готовина, ВИП програми и многу повеќе. Овие гратис варираат од едно до друго казино N2-Live.

Дали играчите можат да играат N2-Live игри на нивните паметни телефони?

Сите игри N2-Live се развиени со користење на HTML5, што гарантира дека се извршуваат на кој било уред, вклучувајќи ги и телефоните и таблетите со iOS и Android.

Дали N2-Live нуди покер?

N2-Live во моментов не нуди никаква покер маса, а компанијата допрва треба да изрази желба да го стори тоа.