Топ 10 NetEnt Live Casino

NetEnt (Net Entertainment) прерасна во влијателен провајдер на софтвер за казино во живо, опслужувајќи над 150 врвни казино сајтови во живо. Неговите корени во индустријата за коцкање го воспоставија NetEnt како успешен играч на пазарот долго пред да биде формално формиран. Нивното портфолио на игри е подеднакво импресивно. Покрај развивањето на широк спектар на врвни казино игри, NetEnt им обезбедува на казино операторите алатки за управување.

Прекрасно дизајнирани со извонредна графика и аудио ефекти, казино игрите во живо на NetEnt се насочени кон дигитална забава. Играчите не треба да преземаат специјални апликации. Повеќето од нивните наслови доаѓаа со повисоки RTP и оригинални теми, меѓу другите генијални карактеристики.

Топ 10 NetEnt Live Casino
Топ NetEnt казинаНајпопуларните игри на NetEntNetEnt Studios
Топ NetEnt казина

Топ NetEnt казина

Казината во живо на NetEnt се издвојуваат од толпата бидејќи NetEnt е компанија која се залага за иновации и извонредност од 1994 година. При изборот на казино во живо, играчот треба да има на ум дека ги има најдобрите провајдери на софтвер. Неговите казина во живо се едни од најпопуларните на мрежата и од добри причини.

 • Видео стриминг со висока дефиниција- Казината во живо на NetEnt ја користат најновата технологија за видео стриминг со висока дефиниција за да обезбедат извонредно искуство. Ова осигурува дека играчите нема да искусат латентност што доаѓа од видео преноси со послаб квалитет.
 • **Ангажирани дилери -**Давателот има широк опсег на динамични дилери кои директно комуницираат со играчите. Дилерите се едни од најинтересните во индустријата, обезбедувајќи играчите да се забавуваат додека играат.
 • Компатибилност со десктоп и мобилен телефон- Казината во живо на NetEnt се целосно компатибилни и со десктоп и со мобилни уреди, така што играчите можат да уживаат во своите омилени игри без разлика каде се наоѓаат.
 • 24/7 маси- Не е важно кога играчот сака да игра; Казината во живо на NetEnt секогаш имаат отворена маса. Ова осигурува дека играчите можат да се вклучат во акција кога сакаат.
 • Широк избор на игри во живо- Давателот има широк избор на игри во живо, вклучувајќи блек џек, рулет и бакара. Играчите можат да уживаат во нивните омилени наслови на NetEnt бидејќи има по нешто за секого.
 • Осветлување на казино- Казината во живо на NetEnt се дизајнирани со осветлување на казиното за дополнително да ги потопуваат играчите во играта. Ова гарантира дека тие навистина се чувствуваат како да се во казино.
 • Единствени карактеристики на NetEnt Games- Уникатноста е едно нешто што на NetEnt никогаш не му недостига, а тоа е особено точно кога станува збор за неговите игри во живо. Некои од уникатните карактеристики што играчите може да ги очекуваат, вклучуваат следново.
 • Chroma клуч/зелен екран- Овие технологии претставуваат табели со различни средини и позадини.
 • **Мрежно брендирано казино-**Оваа функција обединува повеќе општи табели за играње за играчите да можат да уживаат во игрите на NetEnt на една локација.
 • Виртуелен дилер- Провајдерот ги воведе виртуелните дилери во своите игри во живо, дозволувајќи им на играчите да се обложуваат против дилер во живо без всушност да имаат таков во студиото.
 • **Приватни маси-**Игрите им нудат на играчите можност да играат на приватна маса. Ова е совршено за оние кои сакаат да уживаат во одредена приватност додека се коцкаат.
 • Табели со повеќе играчи- Играњето во живо на NetEnt нуди и табели со повеќе играчи, кои им овозможуваат на играчите да комуницираат едни со други додека играат. Ова е одлична атракција за оние кои сакаат да си играат со пријателите или дури и да запознаат нови.
 • Тематски табели
  Игрите во живо овде не се однесуваат само на стандардните маси за блек џек, рулет и бакара. Давателот нуди и тематски маси кои имаат уникатно чувство за играчите да можат да уживаат во искуството на многу начини.
Топ NetEnt казина
Најпопуларните игри на NetEnt

Најпопуларните игри на NetEnt

При изборот на казино во живо, коцкар мора да мисли на играта на развивачот на софтвер. NetEnt нема недостиг од казино игри во живо, и секоја од нив има тенденција да биде подеднакво потопна како и другата. Најпопуларните NetEnt казино игри во живо го вклучуваат следново.

 • Блек Џек во живо- Играта е достапна во формати Perfect Blackjack, 7-Seat Blackjack и Blitz Blackjack. Секоја од овие варијанти има своја игра. На пример, Совршен Блек Џек вклучува ставање облози и оставање сè друго на дилерот (тој контролира сè).
 • Рулет во живо- Најмалку четири варијанти на рулет во живо се достапни во казината во живо на NetEnt. Тие вклучуваат автоматски рулет, тематски европски рулет, рулет макс и европски рулет. Со овој избор играчите имаат можност да го играат она што најмногу им се допаѓа. На пример, играчите кои сакаат брза акција би оделе на Автоматски рулет.
 • Бакара во живо- Вклучувањето на baccarat во живо меѓу најпопуларните игри со дилери во живо во NetEnt не е изненадување, имајќи предвид дека тоа е игра во која уживаат многумина. Овде има два типа на маси на живи бакара, тоа се физичкото студио и масите Chroma Key. Без разлика на масата на која некој ќе избере да игра, сите варијанти на играта ги делат истите основи, како што се осум палуби од 52 карти.
Најпопуларните игри на NetEnt
NetEnt Studios

NetEnt Studios

Првото студио на NetEnt беше лансирано во Стокхолм, Шведска. Инвеститорот подоцна ги прошири своите студија за снимање на Малта и отвори канцеларии во Гибралтар, Краков и Гетеборг. Сите нивни филијали покажуваат јасен, жив концепт на казино кој резонира со идентитетот на брендот. Некои провајдери користат ограничени студиски простори, но NetEnt се издвојува со отворен простор исполнет со светлина. Студијата во Малта имаат отворен план со пространа работна површина, бројни маси и заеднички области за креативни дискусии. Ликовите од играта доминираат во ентериерите, додека графичките Betlines на NetEnt се прикажани на мебелот, линиите на подот и осветлувањето. Студиото во Стокхолм се простира на неколку ката, а неговата технологија ја претставува историјата и напредокот на компанијата. Други нагласувања вклучуваат:

Поставување камера

Студиото NetEnt ги позиционира камерите за да го направи финалниот производ што е можно поавтентичен. Секоја маса има своја камера поддржана од платформа, два екрана со прозорец за разговор и информации за играта, како и уреди за осветлување. Опремата ја штити целата инфраструктура од физичко оштетување додека овозможува повторно позиционирање на камерата на различни агли.

Технологија на зелен екран

Паметните агли на камерата помагаат да се проектираат извонредни резултати на екранот. Потребна е технологија на Green Screen за да произведе неверојатни визуелни слики со кои картичките, мебелот за маса и дилерите изгледаат реално. Слично на тоа, позадинските звуци и графиката на лобито за игри се прикажани со паметна технологија. Ова е поекономично од стриминг од вистинско копно казино кое бара повеќе простор и ресурси.

Добро организирана серверска соба

Во уредна серверска соба, инфраструктурата е заштитена со непрекинато напојување (UPS) и поддржана од надворешни генератори за напојување.

Следење на играта

Различни одделенија обезбедуваат поддршка за дилери и презентации на игри. Постојат две нивоа на следење:

Презентација на играта

Во оваа фаза, системот ги следи перформансите на дилерот и игрите. Секој проблем во играта или крупието се идентификува и се решава брзо.

Игра Инфраструктура

Тим за усогласеност врши мониторинг на инфраструктурата на играта. Преку претходно поставени предупредувања, тие можат да забележат се што е надвор од прифатливите нивоа на толеранција. Ова гарантира правичност и минимални неуспеси.

NetEnt Studios

Најнови вести

NetEnt и RedTiger се придружуваат на моќта на Supabets
2022-09-25

NetEnt и RedTiger се придружуваат на моќта на Supabets

Кога повеќето играчи на казино во живо ќе го слушнат зборот „NetEnt“, на ум доаѓаат слот машини како Starburst и Gonzo's Quest. Но, овие играчи не знаат дека можат да играат малку забавно казино во живо NetEnt игри. Тоа е она што африканските играчи на казино во живо ќе го откријат откако NetEnt и Red Tiger, двата бренда на Evolution Gaming, потпишаа договор со Supabets за снабдување со слотови и содржини во живо на казино. Што се готви овде?

Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година
2021-08-21

Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година

Кога ги истражувате најдобрите игри за играње во казино во живо, размислувањето за исплата обично е на врвот на агендата. Денес, можете да играте игри на маса во живо како рулет, блек џек, покер и бакара вашето омилено онлајн казино.

NetEnt Live Baccarat патокази и шансите за игра
2021-07-14

NetEnt Live Baccarat патокази и шансите за игра

NetEnt е познат по развојот на некои од најдобрите казино игри во живо наоколу. Па, кон крајот на минатата година, овој шведски развивач на онлајн казино игри ја објави третата казино игра во живо под својот список - NetEnt Speed Baccarat. Оваа игра се придружува на сличните на Рулет и Блек Џек во постојано растечката библиотека на игри NetEnt.

NetEnt дебитира на Divine Fortune Megaways во Пенсилванија и Њу Џерси
2021-05-18

NetEnt дебитира на Divine Fortune Megaways во Пенсилванија и Њу Џерси

Денес, NetEnt се рангира меѓу најистакнатите онлајн казино во живо развивачи на софтвер. Но, компанијата, исто така, направи ниша во создавањето на наслови за видео слотови за блокбастери, а добар пример е исклучително успешниот Divine Fortune Megaways. За жал, строгите законски рамки во САД ги спречија играчите во коцкарските држави како Пенсилванија и Њу Џерси да добијат чувство на оваа легендарна титула.