Топ 10 Branded Casino Blitz Blackjack Казино Во Живо

Најновото дополнување на листата на живи блек џек игрите доаѓаат од NetEnt. Развивачот на играта ја рекламира новата игра како алтернатива на обичниот блек џек за извлекување, лансиран како надградба. Како нова форма на блек џек во живо што ветува дека ќе ја подобри верзијата што беше огромен хит, брендираниот Блиц блек џек во казино носи обновена визуелна привлечност, додека го зачувува сето она што беше добро за вообичаениот блек џек за извлекување.

Некои од главните промени направени од развивачот на играта вклучуваат подобрен кориснички интерфејс, со сосема нов изглед на табелата. Многу експерти ја опишуваат играта како Common Draw 2.0 бидејќи играта го задржува речиси секој дел од играта од својот претходник во однос на применетите правила.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра брендиран казино Блиц Блек Џек

Како да се игра брендиран казино Блиц Блек Џек

Играта е прилично јасна, а играчите не мора да бидат професионалци за да ја играат играта и да победат. NetEnt обезбедува демо верзија на играта што ви овозможува да ја добиете раката на работите пред да ставите облози со вистински пари.

Брендирана игра за блек џек во казино Блиц користи чевел со осум карти. Осигурителните облози плаќаат 2:1, а дилерот треба да застане на 17. На играчите им е дозволено да ги удвојат своите дупки. Може да се разделите без ограничувања во дополнителните раце со исклучок за асови.

Како да се игра брендиран казино Блиц Блек Џек
Правила за брендирани казино Блиц Блек Џек

Правила за брендирани казино Блиц Блек Џек

Највисоко ниво онлајн казина нудат многу верзии на блек џек во живо, но правилата секогаш остануваат исти во најголем дел. Целта на играта е да се добие подобра рака од дилерот без да се надмине 21. Играта започнува како и секоја друга игра на жив блек џек со играчи кои делат неколку дупки. Секој играч има повеќе опции за обложување што може да ги искористи и може да избере да погоди, да застане или да се подели. Со изборот да се удри играчот бара уште една карта. Опцијата за стоење се користи кога не му требаат повеќе картички.

Сплит може да се користи само кога рачниот дел има пар. Во овој случај, парот се дели за да се создадат две раце со што се зголемуваат шансите за победа. Важно е да се напомене дека играчите се обложуваат двојки за двете раце кога ја користат опцијата за поделба. Облозите за осигурување се ставаат на раката на дилерот и се прават кога првата карта од дилерот е Аце.

Правила за брендирани казино Блиц Блек Џек
Како да победите во брендиран казино Блиц Блек Џек

Како да победите во брендиран казино Блиц Блек Џек

Во брендираното казино Блиц блек џек играчите можат да стават облози помеѓу $1 и $100. Ограничувањата на облогот се грижат за сите видови играчи кои сакаат да уживаат во блек џек во живо онлајн. На почетниците им се советува да започнат со најниската сума за облози со професионалци кои испробуваат повисоки износи на влог.

За да освојат игра на брендиран блек џек во казино, играчите одат против дилерот, работејќи за вкупно картичка поголема од дилерот, но под 21. Вкупниот број на карти повисок од ова значи дека играчот пропаѓа. Играта содржи и популарни странични облози како што се 21+3 и совршени парови. Со овозможени странични облози, играчите имаат поголеми шанси да излезат како победник во повеќе рунди.

Како да победите во брендиран казино Блиц Блек Џек
Брендирана стратегија на Казино Блиц Блек Џек

Брендирана стратегија на Казино Блиц Блек Џек

Многу нестабилна игра, брендиран казино Блиц блек џек има потреба од играчи да ги прочитаат малите нијанси на играта што ја прават целата разлика. Основната стратегија бара играчите да стојат кога имаат вкупно карти помеѓу 12 и 16 ако дилерот има шест или помалку. Погодоците треба да се повикуваат кога вашата рака е помеѓу 12 и 16, а дилерот има 7-Кец. Асовите и 8-ките секогаш треба да се поделат, а 11-ките се удвојуваат кога дилерот има 2-10.

Брендирана стратегија на Казино Блиц Блек Џек

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога беше воведен брендираниот блек џек на казино Блиц?

Играта беше лансирана за онлајн играчи на крајот на 2019 година.

Која е предноста за брендираниот Блиц блек џек во казино?

Многу водечки онлајн казина ја вклучуваат играта меѓу нивните сорти на блек џек во живо, бидејќи има раб од 0,5, што им се допаѓа на играчите.

Зошто играта се нарекува Блиц Блек Џек?

Името Блиц Блек Џек беше избрано за играта бидејќи е брза и играчите не треба да чекаат да почнат да играат.