NetEnt

December 10, 2020

NetEnt го претстави Divine Fortune Megaways

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

NetEnt , бренд кој сите го знаат дека е лидер во индустријата, неодамна произведе подобрена верзија на Divine Fortune, која е една од нивните најпознати игри , и го додаде механичарот на Мегавејс. Оваа игра е најновата во NetEnt's каталог со стандардни поставки за да ја има неверојатната функција Megaways по нивното успешно објавување на Twin Spin Megaways.

NetEnt го претстави Divine Fortune Megaways

За овој слот

Divine Fortune Megaways има RTP од 96,06%, митска тематика со 6 ролни што ги има истите магични суштества и симболи на монети како оригиналот процеп . Сепак, сега има 117.649 Megaways и исто така максимална победа од 4502x. Во овој слот е можно да се најдат многу функции како што се Wild-on-Wild Expansion, Wild Re-Spins и исто така Бесплатни вртења со 3 симболи за бонус што може да се соберат кои можат да доделат повеќе 500x бонус со цел да се создаде искуство со неверојатен победнички потенцијал.

Мислење на Енди Виворт

Главниот комерцијален директор на NetEnt рече дека Divine Fortune е еден од најпознатите наслови и дефинитивно е добро да се запали оваа игра со додавање на функцијата Megaways. Twin Spin Megaways беше нивното најдобро лансирање во 2020 година, но има информации од Divine Fortune Megaways дека ова можеби нема да биде долго време. Комбинацијата на сите карактеристики го прави овој наслов натоварен со акција и возбуда. NetEnt е целосно сигурен дека овој римејк ќе биде огромен хит меѓу играчите.

Зошто да изберете слот за Megaways

Овие слотови имаат многу повеќе начини за победа, што е дефинитивно огромна предност. Ова значи дека ќе можете да имате многу повеќе начини за правење добитни комбинации со симболите што ќе се појават на ролните и тоа е многу важно.

Изборот на слот за Megaways е најпаметниот избор, бидејќи постои голема можност да се добие нешто. Плус, на овој слот има многу функции и со нив има неколку начини да се добие нешто исто така, што е нешто многу добро. Овие карактеристики може да се активираат за време на нормална игра и, со Megaways, секогаш има можност да се победи уште повеќе.

Зошто овие слотови се толку популарни

Овие слотови се многу популарни во онлајн казината поради многуте начини за победа. Бидејќи ги има неколку, лесно е да се направат добитни комбинации и тоа значи дека на играчите им е всушност полесно да заработат пари. Затоа овие слотови од NetEnt се толку популарни.

Нешто што направи NetEnt беше да го земе Divine Fortune и да додаде Megaways на него. Ова, се разбира, го трансформираше целиот слот. И го направи попознат и уште подобар за играчите. Сега е можно да се игра и никој не знае што ќе се случи. Slots на Megaways се иднината и овие неверојатно вредат за оние кои сакаат да добиваат пари.

Забавата е правило број 1

Ако го избирате овој слот затоа што сакате малку да се забавувате, тогаш тоа е сигурно. Но, бидејќи тоа е слот на Megaways, секогаш има шанса да освоите нешто, затоа не губете надеж кога станува збор за тоа. Никогаш не знаете што може да се случи кога играте Divine Fortune Megaways и секогаш има место за сè.

Овој слот може да ве награди или со функција како што се бесплатни вртења или дури и со пари, зависи од комбинацијата што ќе ја направите додека играте. Нешто од витално значење е да се забавувате додека играте, бидејќи тоа е многу важно. Сепак, бидејќи ова е висококвалитетен слот, тогаш сигурно ќе го направите тоа.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести