NetEnt и RedTiger се придружуваат на моќта на Supabets

NetEnt

2022-09-25

Allan

Кога повеќето играчи на казино во живо ќе го слушнат зборот „NetEnt“, на ум доаѓаат слот машини како Starburst и Gonzo's Quest. Но, овие играчи не знаат дека можат да играат малку забавно казино во живо NetEnt игри. Тоа е она што африканските играчи на казино во живо ќе го откријат откако NetEnt и Red Tiger, двата бренда на Evolution Gaming, потпишаа договор со Supabets за снабдување со слотови и содржини во живо на казино. Што се готви овде?

NetEnt и RedTiger се придружуваат на моќта на Supabets

Прва јужноафриканска локација за коцкање со избор на слотови

Во јули 2022 година, NetEnt објави дека играчите од Јужна Африка ќе пристапат до игрите на Red Tiger и NetEnt преку Supabets. Лансиран во 2008 година, Supabets е еден од најголемите копнени и онлајн коцкарски субјекти во земјата. Ова регулирано казино во живо е исто така легално во Гана, Зимбабве и Танзанија, правејќи ја зделката уште послатка за NetEnt и Red Tiger. 

По договорот, Supabets станува првото легално онлајн казино во Јужна Африка со библиотека за автомати. Играчите ќе пристапат до повеќе од 175 наслови, вклучувајќи ги и популарните слотови за NetEnt како:

  • Ѕвездено избувнување
  • Потрагата на Гонзо
  • Духот на џунглата
  • Франкенштајн
  • Кралство горила

Играчите исто така ќе пристапуваат до игрите на казино NetEnt во живо како Live Roulette, Live Blackjack и Live Baccarat. 

Интересно е што Supabets веќе има договор со Evolution, матичната компанија и за NetEnt и за Red Tiger. Evolution е моментално најистакнатиот агрегатор на содржини во казино во живо, со најновата зделка на NetEnt што му дава на казиното во живо похолистичка перспектива. Значи, ако сте копнееле да играте NetEnt слот игри во Supabets, оваа зделка треба да ве интересира. 

Официјални изјави

И двете компании не можеа да ја сокријат возбудата по овој критичен договор. Според Дин Фајндер, главен извршен директор во Evolution Services SA, компанијата е воодушевена да го прошири и прошири своето партнерство со Supabets. Тој најави дека Supabets сега ќе пристапи до целиот каталог на игри во NetEnt и Red Tiger и се надеваат дека играчите ќе уживаат во различноста на играта. 

Од нивна страна, Марк Палкстон-Харисон, управен директор на Интелигентното игри, рече дека се воодушевени што конечно обезбедија одобрение од MER за лансирање на слотови од светска класа Red Tiger и NetEnt. Тој изрази уверување дека партнерството ќе процвета и дека Supabets со нетрпение очекува да ја додаде библиотеката за игри на нивните преостанати клиенти од Јужна Африка. 

Генерално, овој договор е победничка за сите вклучени страни. Да се стане првото јужноафриканско казино во живо што нуди слот машини од некои од најголемите програмери не е ништо лошо. Честитки од LiveCasinoRank!

NetEnt Игри во живи онлајн казина

Значи, зошто NetEnt казино игрите во живо не се толку популарни како нивните слот машини? Работата е во тоа што NetEnt ги намали своите активности на казино во живо по купувањето од Evolution во 2020 година. Но, тоа не значи дека сите нивни игри во живо се постепено укинати. Играчите можат да уживаат во неколку опции на живи казино лоби. Еве ги најпопуларните опции:

Рулет во живо

Рулетот е класична игра и во копнените и во онлајн казина. NetEnt рулет користи врвна технологија за да им даде на играчите извонредно искуство со рулет. Играта започнува со ставање облог, а потоа дилерот ќе ја фрли топката во тркалото на рулетот. Играчите испитуваат сè одблиску, благодарение на бројните сенасочни камери. Кога тоа ќе се случи, дилерот ќе го објави победничкиот облог на крајот од секоја рунда. Општо земено, не се разликува ништо од традиционалниот рулет. 

Блек Џек во живо

NetEnt Blackjack е игра со карти во живо што се игра со осум палуби со 52 карти. За разлика од другите блек џек игри во живо каде што картите се делат автоматски со помош на сертифициран RNG софтвер, верзијата на NetEnt користи рачен мешач. Иако некои играчи се сомневаат во овој пристап, тој го додава најважниот фактор на транспарентност во играта. NetEnt Blackjack користи европски правила за Блек Џек и содржи популарни странични облози како 21+3 и Парови. Исто така, играта доаѓа во три варијации: Блиц Блек Џек, Блек Џек со 7 седишта и Совршен Блек Џек. 

Бакара во живо

И на крај, играјте Baccarat во живо од наградуваниот шведски агрегатор на содржина на онлајн казино. Оваа игра се нуди како Speed Baccarat, што значи дека играчите мора да бидат во чекор со брзото темпо на играта. Играчите можат да се обложуваат на вообичаените позиции Банкар и Играч, кои имаат исплата 0,95:1 и 1:1, соодветно. Можете исто така да поставите облог Нерешено со исплата 8:1. Исто така, постојат повеќе странични облози како Големи, Мали, Банкарски пар и Пар на играчи. Сепак, разочарувачки е што играта не нуди странични облози Super 6 и Egalite. 

Нема NetEnt, нема проблем!

Да бидам искрен, наоѓањето казино што нуди игри на NetEnt во живо може да биде тешка задача. Дури и играчите на Supabets не треба да ги добиваат своите надежи толку високи. Но, како што беше споменато претходно, NetEnt е дел од Evolution AB, најголемиот агрегатор на содржини во казино во живо. 

Многу казина во живо ретко пропуштаат шанса да им понудат на играчите шанса да го вкусат кремот од Evolution. Во споредба со плочките од нивните конкуренти, насловите на Evolution се помодерни, иновативни и поисплатливи. Lightning Roulette е добар пример, кој постојано се подобрува со верзијата XXXTreme.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести