NetEnt

July 14, 2021

NetEnt Live Baccarat патокази и шансите за игра

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

NetEnt е познат по развојот на некои од најдобрите казино игри во живо наоколу. Па, кон крајот на минатата година, овој шведски развивач на онлајн казино игри ја објави третата казино игра во живо под својот список - NetEnt Speed Baccarat. Оваа игра се придружува на сличните на Рулет и Блек Џек во постојано растечката библиотека на игри NetEnt.

NetEnt Live Baccarat патокази и шансите за игра

Играта доаѓа со речиси сите опции за играње што играчите на бакара би ги очекувале, а има и одличен избор на странични облози. Така, во овој пост за преглед, ќе научите нешто или четири за играње на оваа сосема нова игра на маса од NetEnt.

Како да играш

Речиси во сите аспекти, оваа игра применува слични правила на класичната игра бакара. Сепак, главната продажна точка е дека гејмерите не треба да се занимаваат со ограничени површини на маса. Покрај тоа, NetEnt Speed Baccarat има време за обложување од 10 секунди, така што ќе треба да донесувате супер брзи одлуки.

Како што рече, обложувачите ќе треба да ја предвидат страната што ќе се приближи до девет. Како и обично, вашите опции за обложување се облогот Банкар, Играч и Тај. Од трите, најспорен е облогот Тај, кој исплаќа 8:1. Сега ова значи дека ќе треба да се справите со болно низок RTP од 85,64%.

Од друга страна, облозите Player и Banker ги нудат вообичаените 1:1. За возврат, ќе уживате во стапка на RTP од 98,94%. Како и секогаш, облогот Банкер доаѓа со типична стапка на провизија што го намалува RTP на 98,76%, за жал. Сепак, RTP е погодна за играчите во споредба со она што ќе го добиете на повеќето игри на маса и автомати.

Ако сте искусен играч на бакара, можете исто така да ги искористите достапните странични облози. Тие вклучуваат:

Пар банкар/играч – Во овој случај, ќе предвидите дали банкарот или играчот ќе создадат победнички пар со нивните први две картички. Овде, RTP е 89,64%.

Големо – Со овој страничен облог, ќе предвидите дали вкупниот број на двете раце е пет или шест. Овој облог се исплаќа во 1:2 со стапка на RTP од 93,17%.

Бонус за банкар/играч – Овој страничен облог може да ви освои пари ако банкарот или играчот победи со вкупна комбинација на раце од пет или шест. Алтернативно, облогот може да победи и ако победничкиот банкар или играч победи со четири поени разлика. Банкарскиот бонус има стапка на RTP од 90,63%, додека бонусот за играч има подобрена стапка од 97,35%.

Накратко, треба да се придржувате до типичните облози за банкар и играч ако сте свесни за RTP. Дури и ќе сфатите дека „најдосадните“ облози се најдобрите.

Избор на маса

NetEnt Speed Baccarat им овозможува на играчите да избираат помеѓу две маси, секоја со различни агли на камерата. Прво, можете да играте на табелата Chromakey или GreenScreen. Како што навестува името, оваа табела има позадина на зелен екран, при што изгледот може да се приспособи од казиното во живо што ја нуди играта.

Потоа, тука е масата за казино во живо, емитувана од копнено казино студио. Ова значи дека ќе видите други дилери и табели на позадината на екранот. И да, овие табели не може да се приспособат од казиното. Во секој случај, табелите ги нудат истите опции за игра. Вие само треба да изберете што е најдобро за вас.

NetEnt брзина Baccarat Финална проценка

Сè на сè, NetEnt Speed Baccarat нуди брзо и лесно класично искуство со бакара. Играта се одликува со одличен интерфејс и сет дизајн за да им овозможи на играчите извонредни сесии за игра.

Но, од друга страна, играта е доста ограничена во однос на иновациите, бидејќи искусни играчи на бакара нема да најдат ништо ново овде. Како и да е, NetEnt Speed Baccarat нуди квалитетно искуство за оние кои сакаат да играат бакара за вистински пари.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести