Топ 10 PlayPearls Казино Во Живо

Пазарот за коцкање во казино е преплавен со добавувачи на софтвер за казино во живо кои ветуваат најдобро искуство со игри. За жал, само неколку од нив можат да го исполнат ова ветување. Одлично каде што повеќето не успеваат, PlayPearls е еден од врвните провајдери на софтвер што не разочара.

Со фасцинантни игри оптимизирани за мобилни телефони и солидни партнерства, компанијата веќе е голема закана за нејзините претходници. Давателот комбинира импресивен избор на премиум игри и кориснички интерфејс за да напредува во таква високо конкурентна средина. Еве еден водич кој ги разгледува работите на оваа софтверска компанија, вклучувајќи ја нејзината историја, производите за игри во живо и локациите на студиото.

За PlayPearlsЛокации на PlayPearls' StudioНајпопуларните игри на PlayPearls
За PlayPearls

За PlayPearls

PlayPearls е малтешки со седиште развивач на софтвер за казино кој е во функција од 2012 година. Мозоците зад неговото основање беа група искусни ентузијасти за игри кои веруваа дека можат да внесат нешто ново во сферата на игри на казино. PlayPearls започна со создавање игри и видео слотови White Label со суптилни звучни ефекти, мазни анимации, реалистична графика и креативни теми. Подоцна, неговото портфолио на игри се прошири за да вклучи инстант-победи кено и игри на маса.

Бидејќи игрите во живо привлекуваат најголемо внимание во гејмерското братство, компанијата исто така брзо се придвижи за да го има својот фер удел во создавањето игри со дилери во живо. Имено, компанијата нуди маси за рулет и бакара, кои се пренесуваат од нејзините реални објекти. Компанијата соработува со некои од најдобрите казина во Малта и Ирска.

Поддржани јазици

Програми за дилер во живо живи дилери се добро обучени, внимателно одбрани англиски јазик кои го пречекуваат секој играч на масата со насмевка и убави зборови. Се разбира, дилерите кои можат течно да ги зборуваат мајчините јазици на играчите помагаат да се придобијат клиенти. Со оглед на тоа што англискиот е единствениот поддржан јазик во моментов, ова е една област каде што PlayPearls не се справи баш добро. Додавањето на повеќе јазици како шпански, француски и шведски само ќе ја катапултира продажбата на давателот на највисоко ниво. Сепак, тоа е сценарио за чекање и да видиме; никој не може точно да погоди дали тоа ќе се случи или не.

Безбедност и правичност

Како водечка марка, компанијата поседува лиценца за игри во Курасао, една од најпознатите лиценци за игри што секој развивач може да ја има. Префрлувајќи ги брзините на правичноста на играта, точно е дека многу програмери го мешаат овој аспект. За да ги стави во кревет грижите на играчите, компанијата ги тестира своите игри од познати независни тестери. Така, казината PlayPearls се една од најбезбедните дестинации за играчите со загриженост за доверба.

Уникатни карактеристики на PlayPearls

Извонредноста на која било казино во живо со дилери во живо лежи во неговите уникатни карактеристики. Но, бидејќи онлајн пазарот веќе е преплавен со идеи, речиси е невозможно кој било провајдер да понуди целосно уникатни карактеристики. Она што повеќето од нив го прават е да ги подобрат постоечките идеи и да даваат услуги на подобар начин, а таков е случајот со PlayPearls. Со брендот кој работи HTML5, тоа значи дека неговите игри се компатибилни со сите уреди, без разлика дали се тоа iOS или Android. Дополнително, игрите на програмерите патуваат низ паметни телефони, iPad, iPhone и таблети. Не е важно кој уред го користи; технички пречки ќе бидат ретки.

За PlayPearls
Локации на PlayPearls' Studio

Локации на PlayPearls' Studio

Игрите во живо се за сите казино студија. Тоа е затоа што ова не се компјутерски симулирани игри; тие се вистински случувања во објект од тули и малтер што се пренесуваат на екраните на играчите. Но, потребно е повеќе од само стратешки локации и фенси дизајни за да се издвоите од толпата. Со оглед на тоа што повеќето играчи сакаат да уживаат во игрите во познато опкружување, провајдерите треба малку да се истегнат за да го испорачаат токму тоа.

Комбинирајќи ултра модерна графика, стилски дизајн и стилски распоред, PlayPearls направи се што е во негова моќ за да ги задржи играчите да се враќаат. Компанијата, исто така, ги искористи предностите на HD камерите со повеќе аголни погледи за да ги надмине своите конкуренти. И додека во моментот нема домашни табели, фактот што игрите на PlayPearls доаѓаат до играчите во живо од копнени претпријатија го надополнува тоа. Возбудата и адреналинот што се создаваат од таквите локации е едноставно неспоредлив.

Студиата во Малта

Малта е локацијата на седиштето на PlayPearls. Тоа е исто така местото каде што се наоѓаат првите студија на компанијата (казина Портомасо и Оракл). Ова е местото од каде првенствено доаѓа успехот на брендот. Сега, земјата е големо име кога станува збор за онлајн казино игри; тој е еден од најугледните центри за игри на казино, така што имањето студио таму е голем плус за секој провајдер. Благодарение на неговите малтешки студија, PlayPearls успеа да привлече милиони играчи од блиску и далеку, давајќи им на некои големи момчиња непроспиени ноќи.

Студија во Ирска

PlayPearls е еден од оние даватели на игри во живо кој верува дека поседувањето студија на повеќе локации низ светот помага да се обезбедат подобри услуги. Затоа неговите студија не започнуваат и завршуваат на Малта. Покрај своето малтешко студио, брендот има студија во Даблин, Ирска, конкретно во Card Club и Fitzwilliam Casino претпријатија. Други студија во Ирска се наоѓаат во казино Пентхаус и Казино Експо.

Локации на PlayPearls' Studio
Најпопуларните игри на PlayPearls

Најпопуларните игри на PlayPearls

Сите провајдери на софтвер се стремат да имаат а одлично портфолио на казино игри во живо. Потполно свесен за ова, PlayPearls обезбедува некои од најпопуларните игри со бакара и рулет во живо. Како што може да се каже од своето лоби, компанијата се фокусира и на квалитетот и на квантитетот за да им овозможи на играчите возење цел живот. Во моментов, неколку варијанти на бакара и рулет се достапни во казината PlayPearls. Бидејќи овие игри се компатибилни со мобилни уреди, гејмерите можат да се логираат од каде било, во секое време.

Игри во живо од PlayPearls

Рулет

Рулет во живо е класична казино игра што се игра со векови. Играта одговара и на новите и на искусни играчи. Покрај тоа што им дава можност на играчите да ја впијат атмосферата на казино слична на Вегас, играта е супер лесна за играње. Во казината PlayPearls, играчите имаат две опции. Првата опција е авто верзијата, каде гејмерите се натпреваруваат со машината. Играчите кои сакаат да ја тестираат својата среќа против крупиите од реалниот живот, можат да заземат место на табелата за стандардна варијанта на рулет.

Има најмалку пет маси за рулет во казина во живо на PlayPearls кои се пренесуваат од студиските локации на брендот. Тие го вклучуваат следново:

  • Рулет-FCC1
  • Рулет-FCC2
  • Рулет Експо
  • Рулет-Пентхаус

Бакара

Како рулет, живо бакара не е ново име во гејмерските кругови. Ова е уште една класика што се игра низ земјите ширум светот. Варијантите на бакара на PlayPearls доаѓаат со зголемени шанси за победа, што му дава извонредна изведба. Играта се карактеризира и со бонуси кои се нудат од време на време.

Списокот на baccarat на инвеститорот вклучува Super 6 и Baccarat FCC-. Во просек, куќниот раб на овие игри се движи помеѓу 1 до 2%. Овој низок раб на куќата е една од продажните точки на играта. Колку е помал работ на куќата, толку се поголеми шансите за победа. Меѓутоа, ако некој се обложи со нерешено, работ на куќата вртоглаво расте до 14%.

Најпопуларните игри на PlayPearls

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е PlayPearls?

PlayPearls е компанија за развој на софтвер основана во 2012 година. Оттогаш, првенствено му служи на европскиот пазар на казино обезбедувајќи широк спектар на игри, вклучувајќи слотови и игри на маса.

Какви игри во живо обезбедуваат PlayPearls?

PlayPearls нуди живи маси во два жанра, вклучувајќи бакара и рулет, од кои секоја доаѓа во повеќе варијанти. Варијациите на baccarat на давателот вклучуваат Baccarat FCC- и Super 6. Од друга страна, рулетот на PlayPearls е од четири варијанти, вклучувајќи Roulette-FCC1, Roulette-FCC2, Roulette Expo и Roulette-Penthouse.

Дали PlayPearls нуди некои домашни табели во живо?

Додека домашните табели се плус за провајдерите на софтвер за казино, PlayPearls во моментов не нуди ништо. Наместо тоа, брендот се фокусира на нудење игри на англиски јазик. Гејмерите ќе чекаат да видат колку долго ќе опстојува оваа ситуација.

Дали има слот игри PlayPearls?

Иако PlayPearls развива игри на маса во живо, видео слотовите се всушност примарни производи на компанијата. Некои значајни наслови вклучуваат Big Game Hunter, Star Trex и Freya: Arrow of the North. Овие слотови имаат голем број возбудливи карактеристики, вклучувајќи бонуси и мултипликатори.

Дали PlayPearls е лиценциран?

Да. PlayPearls е правно лице. Брендот поседува лиценца издадена од Управата за игри на Курасао. Оние кои знаат нешто или две за казината разбираат колку е тешко да се добие лиценца од оваа регулаторна власт. Всушност, Управата за игри на среќа Курасао е едно од најугледните тела за лиценцирање, исто како Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Управата за игри на среќа на Малта.

Дали игрите PlayPearls се играат на мобилен?

Само затоа што играчот нема лаптоп или десктоп не значи дека не може да игра игри на PlayPearls. Игрите на програмерите работат на HTML5, што значи дека може да се играат преку уреди, вклучувајќи iOS и Android. Оттука, корисниците на паметни телефони можат да ги играат игрите во движење, без разлика каде се наоѓаат.

Кое е најдоброто казино PlayPearls?

Играчите треба да земат предвид неколку фактори кога го бараат најдоброто казино PlayPearls. Овие фактори вклучуваат понудени игри, бонуси, корисничка поддршка, мобилна компатибилност и многу повеќе. Но, со оглед на тоа што многу гејмери не се подготвени да го направат ова подигање тешки, повеќето од нив се обраќаат кон препораките од страниците за преглед на казино, како што е CasinoRank. Овде, играчите може да очекуваат да најдат многу врвни казина на PlayPearls.

Која е најлесната игра за казино во живо на PlayPearls?

Рулетот е убедливо најлесната игра во живо за играње. Се е до тоа да се избере каде ќе слета топката и да се чекаат резултатите.

Дали играчите можат да добијат вистински пари играјќи игри во живо на PlayPearls?

Не постои казино игра која е невозможно да се победи. Сепак, нечија среќа, умешност или комбинација од двете се критични за одредување на исходот од која било игра. Но, играчите треба да разберат дека игрите во казино исто така вклучуваат загуби.

Дали табелите во живо на PlayPearls се појавуваат на многу локации за казино?

Бидејќи Европа е главниот целен пазар за PlayPearls, играчите може да очекуваат да ги најдат игрите во живо на програмерите во повеќето европски казина во живо.