Топ 10 Playtech Live Casino

Секој жесток гејмер во казино или спортски обложувач веројатно го сретнал името „Playtech“. Дури и да не го забележале името, логото можеби ќе им се залепило на задниот дел од умот и ќе изгледа познато. Но, кој/што е точно Playtech?

Playtech е гигант во создавањето на софтвер кој се користи во коцкањето низ целиот свет и стои зад многу од титулите што играчите ги уживаат во онлајн казина и сајтови за спортско обложување. Откако беше лансирана во 1999 година, и базирана на Островот Ман, компанијата имаше огромен раст во текот на своето две децении постоење, за да стане водечки играч во индустријата.

Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
За Playtech

За Playtech

Playtech помина повеќе од две децении на врвот на казино игри во живо куп, доставувајќи водечки софтверски производи во индустријата на своите клиенти и клиенти. Компанијата е формирана во Естонија во 1999 година и порасна за да вработи над 6.000 луѓе во канцеларии во 24 земји.

Сè на сè, фирмата поседува 170 глобални лиценци во 30 различни регулирани јурисдикции. Ова му овозможува на Playtech да следи глобални стратегии, развивајќи решенија за игри на казино во живо за пазарите низ целиот свет.

За Playtech
Playtech казино игри во живо на различни јазици

Playtech казино игри во живо на различни јазици

За да ја поддржи оваа глобална перспектива, Playtech треба да може да ги нуди своите производи на повеќе различни јазици. Многу од производите на Playtech нудат интерфејси на 20 различни јазици, овозможувајќи пристап од повеќе различни локации.

Некои дилери на казино во живо исто така течно зборуваат неколку различни меѓународни јазици. Ова ги проширува чувствата на вклученост и добредојде со кои се гордее Playtech.

Playtech казино игри во живо на различни јазици
Playtech Studios

Playtech Studios

За да биде успешна, на играта во казино во живо ѝ е потребна сигурна и сигурна врска со студиото што е домаќин. Ова е местото каде што играта во живо ќе се одвива додека се пренесува до играчите ширум светот.

Казината во живо на Playtech се домаќини на повеќе студија, во секое опремено со најсовремена опрема на која може да се потпрат и провајдерите на игри и гејмерите. Преку безбедни врски, играчите можат да се поврзат со игрите во живо што се одвиваат во овие студија, ставајќи облози и обложувајќи исто како што би биле кога би биле во реална средина на казино.

Playtech's Studio во Рига, Латвија

Студиото Playtech во главниот град на Летонија Рига е точка на гордост за компанијата. Кога беше отворено во 2017 година, беше најголемото студио од тој тип во светот, со вкупна површина од 8.500 квадратни метри.

Со голем број на маси, како и специјализирана опрема за пренос во живо, ова студио продолжува да биде светски лидер во оваа сфера. Објектот му помогна на Playtech да ја обезбеди својата позиција на чело на европскиот пазар за игри.

Playtech's Studio во Мичиген, САД

Во 2021 година, онлајн казината Playtech го отворија своето прво студио во Соединетите Држави - објект во Саутфилд, Мичиген. Саутфилд е еден од водечките технолошки центри во Мичиген, а Playtech го користи овој дух на иновација и креативност со своето ново студио.

Американското студио му помага на Playtech да ги развие своите интереси на северноамериканскиот пазар. За да го поддржи ова, студиото ја располага истата технологија водечка во индустријата и карактеристики кои се наоѓаат преку Атлантикот во најсовременото студио во Рига.

Playtech Studios
Зошто казината Playtech се толку популарни

Зошто казината Playtech се толку популарни

Долговечноста на Playtech и даде време на компанијата да ги штиклира сите полиња што а развивач на софтвер треба да стигне до врвот. Огромниот број на игри од развивачот е зачудувачки. Имаат околу 410 видео слотови, осум класични слотови, 39 игри со карти, 27 игри со рулет и 593 слотови за играчите да уживаат. Овие се достапни во 304 водечки казина во живо во 47 земји. Подготвената достапност на игрите на Playtech е огромен фактор.

Овој провајдер на игри во живо работи со најугледните веб-страници за казино, исто така е причина за популарноста на Playtech. Игрите на програмерите се ревидирани и се нудат само на доверливи казина, со што програмерите стануваат погодни за играчите.

Playtech има динамичен и одговорен тим за развој. Компанијата со седиште во Островот секогаш обезбедува подобрувања на игрите во согласност со повратните информации на играчите. Нивниот млад креативен тим е секогаш при рака за да создаде нови титули кои одекнуваат со играчи од последователни генерации.

Зошто казината Playtech се толку популарни
Уникатни карактеристики на Playtech Games

Уникатни карактеристики на Playtech Games

И покрај тоа што се слични со другите програмери по номинална вредност, игрите на Playtech се издвојуваат од оние на неговите конкуренти. Компанијата која се гордее како „извор на успех“ посветува особено внимание на овие работи за време на развојот на софтверот.

Звук и графика
Playtech сака нивниот софтвер да ги постигне овие квалитети без да го направи „тежок“. Нивните игри имаат некои од најдобрите карактеристики на изгледот на пазарот. Едноставно, но возбудливо. Одлична употреба на боја. Овие игри реагираат и лесно се вчитуваат, дури и на мобилни уреди, без да се загрозат квалитетот. Оваа функција е многу корисна за игрите во казино во живо како рулет, бидејќи луѓето можат ефективно да пренесуваат дури и со промена на јачината на сигналот.

Мобилна адаптација
Софтверот за дилер во живо беше одличен во одговорот на променливите потреби на потрошувачите. Денес, мобилниот телефон е најпрефериран метод за пристап до интернет насекаде. Playtech игрите беспрекорно се прилагодуваат на мобилните екрани од сите големини без да влијаат на квалитетот на интерфејсот.

Награди
Оваа карактеристика најчесто се гледа кај слот игрите. Playtech игрите секогаш имаат низок раб и висока стапка на враќање на играчот (RTP). Слотовите имаат забавни симболи и одлични скетери и бонуси кои секогаш ги прават возбудливи.

Динамични, возбудливи теми
Овој развивач е секогаш модерен. Нивните слот игри, вклучително и Age of Gods, Top Gun и American Dad, секогаш се во согласност со она што е тренд во моментот. Ова ги прави насловите на програмерите секогаш свежи за уживање.

Уникатни карактеристики на Playtech Games
Најпопуларните игри на Playtech

Најпопуларните игри на Playtech

Избор на софтвер за казино во живо, од фундаментално значење е да се разгледаат различните софтверски игри. Не е лесно да се изберат најпопуларните игри од колекцијата Playtech. Високиот квалитет и уникатните карактеристики дискутирани погоре ги прават сите 600+ наслови популарни меѓу играчите. Дополнително, играчите на различни места имаат тенденција да сакаат други игри. Но, тука е пристоен обид.

Некои од различните слотови се:

  • Пустинско богатство
  • Синерама
  • Топ Ган
  • Зелен Фенер
  • Матрицата

Некои од казино игрите во живо се:

  • Рулет
  • Бакара
  • Hold'Em (сите со различни верзии)

Овие избори се засноваат на анализирање прегледи од уредници и дискусии на форумите на играчи. Тие се базираат само на онлајн казино игри достапни за игри со вистински пари. Сепак, овие рангирања може брзо да се променат во зависност од новите изданија и воведувањето на нови онлајн казина кои нудат повеќе Playtech игри.

Промените во законодавството за коцкање на различни места, исто така, може да играат улога. На пример, давателот на казино во живо на Playtech може да биде дозволен во земја каде што тоа било забрането. Алтернативно, земја која не дозволува онлајн игри може да ги ублажи таквите прописи. Континуираната пенетрација на интернет игра огромна улога и во растот на неговата популарност.

Најпопуларните игри на Playtech

Најнови вести

Evolution Partners Betway да го продолжи своето проширување во САД
2022-01-14

Evolution Partners Betway да го продолжи своето проширување во САД

Не може да се негира дека Evolution и Betway се едни од најпопуларните компании во индустријата за iGaming. Затоа, кога овие две компании ќе постигнат договор, играчите во најдобрите казина во живо можат да очекуваат само подобро. Evolution неодамна објави дека го склучила договорот со Betway во сопственост на Super Group. 

Како да играте пари во живо од Playtech
2021-11-23

Како да играте пари во живо од Playtech

Playtech напојува некои од најдобрите казина во живо во индустријата за коцкање. Компанијата може да се пофали со стотици онлајн слотови и варијанти на игри на маса, а најновата е видео шоуто „Money Draw Live“. Звучи познато? Оваа игра ја црпи својата инспирација од популарното ТВ-шоу во ОК, The 100K Drop, кое го води Давина Мекол. Значи, што е со најновото дополнување на Playtech?

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888
2021-04-28

Playtech RNG и игри со дилер во живо сега достапни на платформи 888

Кога станува збор за светот на онлајн коцкањето, малкумина можат да се совпаднат со Playtech во однос на понудите на игри и позицијата на пазарот. За да го зацврсти својот статус, компанијата неодамна склучи профитабилен договор со 888 кој ќе ги види иновативните игри со генератор на случаен број (RNG) и дилерите во живо на 888casino. Важно е да се запамети дека 888casino моментално е едно од најпопуларните онлајн казина, правејќи ја оваа зделка важна за Playtech.

Playtech нови партнерства со win2day
2020-11-21

Playtech нови партнерства со win2day

Playtech , кој е еден од светските лидери кога станува збор за технологијата за коцкање, објави партнерство со Austrian Lotteries со цел да понуди нова игра Бинго преку веб-страницата win2today. Ова е едноставно фантастично, и за брендот и за страницата.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали Playtech е безбеден?

Да, Playtech е еден од водечките светски провајдери на софтвер за игри на казино, со силна репутација за безбедност и безбедност за сите играчи во секое време.

Кој е сопственик на Playtech?

Теди Саги беше основач на софтверот за онлајн казино Playtech, но компанијата беше продадена на Aristocrat Leisure во 2021 година.

Што е Playtech?

Playtech е тим од развивачи и дизајнери кои создаваат софтвер за игри на казино во живо за глобалниот пазар.

Каде се базира Playtech?

Седиштето на Playtech е на островот Ман во Обединетото Кралство, иако нејзината матична компанија е со седиште во Австралија.

Дали има вистинска продавница на Playtech?

Кога бараат онлајн казина во живо, клиентите на Playtech можат да ги играат игрите на компанијата во реални, физички казина на неколку локации низ светот.

Може ли да играм емисии на игри во живо во казината на Playtech?

Да, играчите на Playtech можат да пристапат до Playtech казино игри во живо.

Кое е најдоброто казино Playtech?

Казината во живо на Playtech нудат голем број различни игри, но рулетот во живо продолжува да биде меѓу најпопуларните.

Кој е минималниот облог на масите на Playtech?

Различни маси и игри имаат различни минимални облози. На игри со рулет во живо, минимумот е околу 0,10 долари.

Дали Playtech е лиценциран?

Playtech игрите се лиценцирани во голем број различни јурисдикции низ светот, а производите на Playtech се достапни на повеќе различни пазари.