Како да играте пари во живо од Playtech

Playtech

2021-11-23

Eddy Cheung

Playtech напојува некои од најдобрите казина во живо во индустријата за коцкање. Компанијата може да се пофали со стотици онлајн слотови и варијанти на игри на маса, а најновата е видео шоуто „Money Draw Live“. Звучи познато? Оваа игра ја црпи својата инспирација од популарното ТВ-шоу во ОК, The 100K Drop, кое го води Давина Мекол. Значи, што е со најновото дополнување на Playtech?

Како да играте пари во живо од Playtech

Преглед на Money Drop Live

Прво и основно, Money Drop Live е достапен на најдобрите казино сајтови во живо напојувано од Playtech. Играта се одржува на џиновско тркало со најмногу 54 џебови. Од достапните џебови, 51 содржат мултипликатори, а другите три имаат рунди Card Clash.

Основната премиса на играта е да се стави облог и да се добие множител на почетниот облог. Ова може да биде нешто до 5.000 пати повеќе од почетниот облог. Така, на пример, со ставање облог од 1$ може да добиете до 5000$ за играње. Целата идеја е да се обидеме колку што е можно повеќе да ги задржиме доделените пари од бонус и да искешираме мала сума.

Како да се игра Money Drop Live

Без никакво одложување, започнете со запалување на играта и ќе го видите големото тркало што се врти десно. Во преден план ќе ги видите и опциите за обложување. Сега кликнете за да изберете вредност на облогот (осум од нив), а потоа домаќинот во живо ќе го заврти тркалото. Покажувачот ќе слета на вредноста на мултипликаторот што ја добивате. Ако имате среќа, вредноста на мултипликаторот ќе се удвои.

Да претпоставиме дека освоивте 500 долари, продолжи со ширење на бонус пари на купиштата со ознака АД. Ова се зоните за пад на пари. Лизгајте го глувчето или прстот нагоре/надолу по скалата за да ја изберете количината што ќе ја додадете. Идејата е да поставите куп пари и да се надевате дека нема да паднат за време на падот на парите. Преостанатиот износ по рундата за пад на пари е ваш за задржување. Алтернативно, може да се пренесе на следниот пад круг.

Судир со карти

Друга забележлива карактеристика е Card Clash. Овде, играчите победуваат со обложување на оваа опција и се надеваат дека ќе слета на тркалото. Како што беше кажано претходно, само три џебови го содржат бонусот Card Clash. Сега ова значи дека имате само 5,56% од добивањето на наградата.

Ако имате среќа да влезете во рундата Card Clash, ќе играте на црвена маса со шпил со 52 карти. После тоа, ќе ја поставите позицијата за играње како сина или розова пред дилерот да извлече карта за позициите. Ако позицијата што ќе ја изберете добие картичка со поголема вредност, ќе победите.

Во меѓувреме, има три рунди Card Clash со множители 5x, 15x и 95x. Интересно е што играчот-учесник добива џекпот од 1.000 пати ако сите кругови на Card Clash завршат во ќор-сокак.

Подолу е табела за плаќање со Card Clash:

  • Три вратоврски - 1000x
  • Три победи - 50x
  • Една победа и две нерешени - 30x
  • Две победи и еден нерешен резултат – 25:1
  • Две победи или исто толку нерешени - 20x
  • Една победа и еден нерешен резултат – 15x
  • Една победа - 10x
  • Една вратоврска - 5x

Совети за победа на Money Drops Live

Бидејќи има осум облози за ставање, препорачливо е да се обложувате на сите позиции за да влезете во која било од бонусните кругови. Играчите имаат 37,03% шанса да го спуштат множителот 8x и 20,37% за множителот 15x. Значи, обложувајте се на сите позиции за да добиете множител или рунда Card Clash.

Друга стратегија е да се игра конзервативно. Запомнете дека целата поента е да останете во комбинација за време на секое паѓање пари. Затоа, споделете ги парите во секоја достапна зона. Можете да ја користите одликата за автоматска репродукција за да изберете оптимална сума или да ја споделите рачно.

Пари пад во живо: конечна проценка

Со RTP од 94% до 96,48%, оваа игра е повеќе слична на онлајн слотови отколку на казино игри во живо. Но, го надополнува овој пад со нестабилноста контролирана од играчот. Гејмерите можат да одлучат за износот на ризик што сакаат да го преземат во секое коло, што значи дека можете да играте поконзервативно. Само немојте да бидете премногу агресивни, бидејќи оваа игра може брзо да ви го потроши субсидиумот.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €