Топ 10 Adventures Beyond Wonderland Казино Во Живо

Оној што мислел дека го има сето тоа од Playtech може да згреши. Овој водечки провајдер на софтвер за коцкање неодамна го потресе светот на казино игрите во живо со нивното издание Live Adventures Beyond Wonderland. Ново лансираната игра во живо на Playtech користи инспирација од нивните онлајн слотови, Adventures Beyond Wonderland, плус дополнителни функции за да ја направат ексклузивна, привлечна и интерактивна.

Adventures Beyond Wonderland е одговорена молитва до секој играч кој бара исклучиво извонредна игра со технологија водечка во индустријата и збогатувачко искуство. Според неговите зборови, Едо Хаитин, извршниот директор на Playtech Live, вели дека сегашните играчи бараат иновативна содржина предводена од искуство, а нивното ново лансирање го обезбедува тоа и повеќе. Тие ја нарекуваат иконската тема, изгледот и чувството како револуционерен потег во индустријата.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е „Авантурите во живо надвор од земјата на чудата“

Што е „Авантурите во живо надвор од земјата на чудата“

Авантурите во живо надвор од земјата на чудата од Playtech е забавна, лесна за играње верзија на казино во живо на слот со слично име од Playtech. Се одликува со заднинска технологија, вклучувајќи проширена реалност (AR) и револвинг студио.

Дилер облечен во облека што ги имитира оние на доминантните ликови во иконскиот слот на Playtech Adventures Beyond Wonderland, Алиса или лудиот хејтер, ги контролира „вртењата на чудата“. Тие и вдишуваат живот во играта.

Live Adventures Beyond Wonderland има три бонуси во играта: Magic Dice, March of the Card Soldiers и Caterpillar Mystery Bubble. Дополнителен сеопфатен бонус е исто така достапен за да се максимизира победничкиот потенцијал за играчите.

Што е „Авантурите во живо надвор од земјата на чудата“
Како да играте авантури во живо надвор од земјата на чудата

Како да играте авантури во живо надвор од земјата на чудата

Live Adventures Beyond Wonderland е забавно да се игра и гледа. Има возбудлива тема и графика за да го направи секој момент вреден и да создаде воодушевувачка сесија за игри.

Играчот ќе треба да се регистрира и да се обложи во саканиот казино во живо да започне. The Adventures Beyond Wonderland е достапен во делот Game Show на повеќето лоби за казино во живо. Доколку играта е во тек, ќе треба да почекате да заврши и да се приклучите кога ќе започне следната сесија за обложување. Дилерот го врти тркалото по затворањето на прозорецот за обложување.

Секоја обложувачка сесија нуди седум опции за обложување, а тркалото има 54 сегменти. Секој сегмент носи еден од четирите броеви на кои играчот може да се обложи, вклучувајќи ги 1, 2, 5 и 10. Има 22 полиња на тркалото со бројот 1, 15 делови со 2, пет сегменти со 5 и само четири кои содржат 10.

Износот на облогот на играчот ќе се помножи со бројот на кој се обложил во случај на победа. Играта има и осум бонус круга.

Како да освоите игра во живо Adventures Beyond Wonderland

Играчот може да се обложува исклучиво на броевите (1, 2, 5 и 10) или да ги комбинира броевите и бонусните кругови на располагање.

Бонусните кругови достапни за обложување вклучуваат 2 WonderSpins, 5 WonderSpins и Magic Dice. Mystery Bonus Spin е отворен и како бонус игра за сите играчи. Но, тоа доаѓа како изненадување, и играчот не мора да се обложува на тоа за да се случи.

Ако играчот се обложува само на броевите, тој победува ако тркалото застане на бројот на кој се обложил и добива добивки во вредност од вредноста на нивниот облог повеќе од тој број. Секоја од осумте круга на бонуси има уникатен начин да го награди играчот со различни награди и победи. Овие победи се применуваат на следниов начин:

 • Magic Dice доделува до 100× множител на облози

 • Мистеријата на војникот доделува множител на облози 10×

 • The Caterpillar's Mystery доделува множители на 8× бесплатно вртење

  Ниту една конкретна стратегија не гарантира победа во Adventures Beyond Wonderland Live. Меѓутоа, на во живо казино игра им овозможува на играчите да се обложуваат на најмногу четири броеви секоја сесија. Обложувањето на четири броеви (или еден број и бонус рунда) на секое обложување е одличен начин да се подобри успехот на влогот.

Како да играте авантури во живо надвор од земјата на чудата
Авантурите во живо надвор од исплатите на земјата на чудата

Авантурите во живо надвор од исплатите на земјата на чудата

Live Adventures Wonderland ги краси екраните на играчите со повеќе од прекрасна графика и извонредни искуства со игри. Иако не постои специфичен начин за победа, секоја сесија му дава можност на играчот да добие парични награди, бесплатни вртења и множители на облози до 100×.

На враќање на играта кај играчот (RTP) се движи од 96,58% до 96,82%, во зависност од облогот на играчот. Умножувачот 10× е највисок на главниот облог (ако обложувачот се обложува само на бројки). Сепак, бонус обложувањето дава подобри приноси. Белиот зајак, на пример, започнува со исплата од 50×, со потенцијал за поголеми добивки, во зависност од внатрешното вртење на тркалото. Од друга страна, Magic Dice доделува до 100× максимум. Облозите со два и 5 WonderSpin се многу подобри, со потенцијал за победа до $500.000 и 96,67% RTP.

Капата за обложување се разликува од едно казино во живо до друго. Но, најниската кај повеќето казина е 0,1 УСД до максимум 10.000 УСД. Еве една табела за преглед на можните исплати.

Вид на сооднос на исплата на облогот Број на секции RTP:

 • 1 1:1 22 96,82%
 • 2 2:1 15 96,69%
 • 5 5:1 5 96,58%
 • 10 10:1 4 96,70%
 • Магични коцки до 100× множител на облози 2 96,58%
 • 2 WonderSpins максимум 500.000 $ 3 96,66%
 • 5 WonderSpins Максимум 500.000 $ 1 96,67%
Авантурите во живо надвор од исплатите на земјата на чудата