Топ 10 All Bets Blackjack Казино Во Живо

Playtech е еден од најголемите светски провајдери на технологија за игри за игри на маса во живо во казино. Дилерот во живо дебитираше на ексклузивната табела во живо на All Bets Blackjack во соработка со врвниот дилер во живо онлајн казино Bwin. Масата има уникатен и луксузен дизајн, чувство и прилагоден екран за вчитување кој создава пријатен амбиент за играчите.

Провајдерот на софтвер ја продолжува својата цел да го поддржува растот на стекнувачите на лиценцата преку ексклузивни дизајни. Исто така, креативната содржина дизајнирана да создаде точка на диференцијација за ангажирање на играчите продолжува со создавањето на Блек Џек на сите облози. Оваа игра е најновата во долгата низа лансирања на нови производи бидејќи Playtech продолжува да го шири своето портфолио во живо меѓу добавувачите на софтвер за казино во живо.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Блек Џек на сите облози?

Што е Блек Џек на сите облози?

Ова е игра со карти со дилер во живо која додава пресврт на традиционалната игра на живо бакара. Играта во живо, исто така, ја зголемува возбудата за играчите што ги посетуваат казина во живо на интернет. Терминот потекнува од фактот дека играчите можат да стават до шест странични облози покрај нивната главна рака. Играчите со задоволство ќе забележат дека интерфејсот е доволно едноставен за да им даде до знаење што се случува со секој од нивните облози во даден момент, така што нема простор за грешка.

Играта е една рака со неограничен број играчи. При обложување, на истата страна, од играчите се бара да ги направат своите селекции. Без оглед на другите играчи, интерфејсот ја прикажува раката како што тие избрале да ја играат. Звучните ефекти се јасни, сликите воодушевуваат, а дигиталниот интерфејс е течен и привлечен. Дилерите се ентузијасти и знаат како да го одржат разговорот.

Што е Блек Џек на сите облози?
Како да играте Блек Џек со сите облози

Како да играте Блек Џек со сите облози

Играчот започнува со ставање Ante и какви било опционални странични облози. Играчите имаат 15 секунди да ги стават своите облози. Исто така, може да се одлучи дали да се погоди, да се застане, да се удвои или да се подели картите кога картите се делат. Казиното во живо им нуди на играчите осигурување кога дилерот ќе добие кец.

Покрај потребниот Ante, учесниците можат да изберат кој било спореден облог или сите. Кога дилерот ќе пропадне, сите играчи кои го ставија главниот облог се наградени според нивната рака. Во случај дилерот да се квалификува, картите на двете страни се проверуваат, а страната со најдобрата рака победува. Исплата на странични облози според табела за плаќање, а учесниците можат да ги добијат дури и кога ќе го изгубат главниот облог.

Правила за Блек Џек за сите облози

Во оваа игра се користат осум палуби од педесет и две карти. Дилерот дели две карти и на играчот и на домаќинот. Дополнително, играчите можат да ги видат и нивните раце и картичката за отворање на дилерот. По искористувањето на половина од чевелот на палубата, дилерот ги менува картите. Ова им забранува на играчите да добијат предност со броење карти.

Членовите на казиното одлучуваат како да ги играат картите откако домаќинот ќе ги подели. На секој играч му се дели идентична палуба од карти. Тие, сепак, можат сами да одредат како да продолжат со кругот. Пар може да се подели само еднаш, а разделбите не можат да се удвојат. Поединци добиваат само една дополнителна карта кога ќе поделат пар асови.

Откако обложувачите ќе го изберат својот избор, тогаш е редот на домаќинот. Учесниците продолжуваат да цртаат карти додека не достигнат 16, а потоа престануваат кога имаат 17 или повеќе. Откако дилерот во живо на казиното ќе престане да прифаќа повеќе картички, рацете на играчот и домаќинот се споредуваат. Тимот што ќе се доближи до 21 победи. Играчите добиваат бонус кога ќе добијат точно 21 со нивните први две карти. Кога која било страна ќе добие над 21, рундата автоматски се губи.

Што треба да размислат играчите?

Копчето „Сите странични облози“ ги активира другите облози, зголемувајќи го интензитетот додека играчите го гледаат заклучокот од кругот, а не да пропаднат. На казино студио во живо е привлечен за око, а дилерите се пријателски расположени и желни за разговор. Генерално, играчите уживаат во 21 казино игри во живо; тоа е одлично жив дилер Искуство.

Како да играте Блек Џек со сите облози
Исплати за Блек Џек за сите облози

Исплати за Блек Џек за сите облози

Сите облози Блек Џек има RTP од 96,06 отсто. За четири или три карти, играчите можат да заработат од 2:1 до неверојатна 2000:1, за комбинирање на осум карти кога играат Бастер Блек Џек. Првичните две карти за играчите и дилерот добиваат комбинација. Шансите за победа се помеѓу 2:1 за кои било дваесет или деветнаесет карти до 200:1 за тројка од седум натпревари. Со 21 + 3 поединци и почетните карти на дилерот формираат рака. За најголема победа од 100:1, играчите треба да добијат соодветна тројка.

Најдобрите три карти на играчот во рака се нивните првични двојни карти и првата карта на дилерот. За најголемата победа од 270:1, поединците треба да добијат соодветна тројка. Со облозите Perfect Pairs, дилерот или играчот победуваат кога нивните карти формираат пар. Преку опцијата „Сите облози“, поединците можат да ги играат сите странични облози, ниту еден или еден во која било рунда. Овие опции им овозможуваат на обложувачите избор да го персонализираат своето искуство во најдобрите казина во живо според нивните преференции.

Исплати за Блек Џек за сите облози