Топ 10 Casino Stud JP Emulator Казино Во Живо

Casino Stud JP Emulator е варијанта на покер со пет карти што се игра со една палета карти против дилерот. Емулаторот Live Casino Stud JP на Playtech ја има дополнителната придобивка од воведувањето на прогресивен џекпот што ќе се подели меѓу победниците кои ќе ги стават квалификациските облози. Покрај тоа, поради употребата на автоматски мешачи, има многу краток период на обложување. Една од најдобрите игри во живо, насловот е развиен од Playtech и може да се смета за погоден за искусни играчи.

За да ја проценат ситуацијата и да ги апсорбираат резултатите, овие играчи едноставно бараат само еден поглед. Ако брзото темпо на играта не е доволно за да го задржите играчот заинтересиран, можни се странични облози. Ако некој игра на прогресивниот џекпот, треба да биде внимателен бидејќи куќата има многу пари на коцка.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра Playtech's Live Casino Stud JP емулатор

Како да се игра Playtech's Live Casino Stud JP емулатор

Тоа е казино покер игра обезбедена од страна на врвен провајдер на софтвер Playtech. што се игра против дилерот и може да се спореди со покер со пет карти. Пред секој круг, се подготвува ново измешана палуба со автоматски мешачи. Потоа, постои алтернатива за претходно поставување на облогот за повик во поставките за играта. Играчите можат да избираат помеѓу два алтернативни странични облози; прогресивниот џекпот и бонусот 5+1. За дополнителен реализам, достапни се и Tip-the-Dealer и Live-Chat опции. Анте облогот ќе плати дури и пари ако некако дилерот се квалификува и падне на раката на покер картичката на играчот. И влогот ante и зголемениот облог ќе изгубат ако раката на дилерот се квалификува и ја победи раката на покер картичката на играчот.

Правилата на Live Casino Stud JP емулатор

Неопходно е да ги разберете правилата кога играте игри во казино во живо. Вообичаените правила за покер со пет карти важат за Live Casino Stud JP Emulator. Штом играчите ќе го признаат антето, дилерот ќе извлече пет карти за споменатиот играч и пет за куќата. Со исклучок на првата карта, сите карти на дилерот ќе бидат свртени надолу. Следниот потег е да се подигне анте со повикување или преклопување на картите и губење на облогот. Дилерот мора да има најмалку кец и крал за да се квалификува. Или, пак, анте се подмирува со стапка на плаќање 1:1 и облогот за повик се враќа.

Одлуката на играчот да се преклопи нема ефект врз страничните облози. Страничните облози ќе останат на таблата додека дилерот не ја покаже раката. Ако раката на играчот и картата на дилерот создадат најмалку три од еден вид, се исплаќа облогот за бонус 5+1, што е посилната рака. Џекпотот се игра на ист начин, но без да се земе предвид, долната картичка на дилерот.

Чипови и ограничувања за обложување

Casino Stud JP Emulator има дизајн лесен за користење и е покер игра со висока дефиниција. Играчи во живи казина им се гарантирани 100.000 бесплатни покер чипови првиот пат кога ќе се логираат. Во бонуси на час, играчите можат да добијат и бесплатни покер чипови. Како и во вистинско казино, има 21 покер маса за казино со различни максимални ограничувања за облози.

Секоја маса за покер во казино има посебна граница за обложување, која се движи од 10 до 10 милиони покер чипови. Како што некој напредува низ нивоата, масите за покер во казино со високи влогови стануваат достапни. Има речиси 225 нивоа за завршување. Пријателите на социјалните мрежи може да испратат подарок на играч со тоа што ќе му дадат бесплатни покер чипови.

Како да се игра Playtech's Live Casino Stud JP емулатор
Исплати во живо на Casino Stud JP Emulator

Исплати во живо на Casino Stud JP Emulator

Иако вистинската процентуална стапка на враќање на играчот е 96,29, предноста на страничните облози расте. Играчите можат да се обложуваат на бонусот 5+1 покрај прогресивниот џекпот, кој е фиксиран на $1 и има RTP од 81,84 проценти. Ова има RTP од 91,44 проценти и има потенцијал да ги множи влоговите до 1.000 пати.

Страничните облози се решаваат со користење на следните стапки: Три од еден вид вреди x3 во џекпотот, додека стрејт вреди x10. Џекпотот за Flush вреди x25, Full House вреди x50, а Four of a Kind вреди x250. Облогот за џекпот за Стрејт Флеш дава огромна уплата x2, 500 Ројал Флеш.

Three of a Kind плаќа x7, Straight плаќа x10, а Flush плаќа x15 во бонус играта 5+1. Полна куќа плаќа x20, а Four of a Kind плаќа x100. Останатите две имаат висока стапка на исплата од x200 за Straight Flush и x1000 за Royal Flush.

Исплати во живо на Casino Stud JP Emulator