Топ 10 Jackpot Roulette Казино Во Живо

Играчите на рулет се навикнати на извлечена игра. Примарната цел на играчот е секогаш да ги подобри своите шанси за победа, што ги принудува да играат повеќе облози со пари.

Поставувањето повеќе изедначени облози, од друга страна, ги прави големите победи пресилен сон. Меѓутоа, работите се сосема поинакви со Џекпот Рулет, каде што секое вртење има шанса да донесе возбудлив џекпот.

Езуги, водечки во живо казино игра добавувачот, дополнително ја зајакна својата колекција со новиот џекпот рулет. За разлика од класичните игри со рулет, можноста за голема победа ја прави играта уште попријатна.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е живо казино џекпот рулет?

Што е живо казино џекпот рулет?

на Езуги Џекпот рулетот беше производ на партнерството помеѓу Ezugi и Blue Ribbon Interactive, високо ценета компанија за производство на џекпот игри. Оваа игра е инспирирана од филозофијата на Езуги да нуди приспособени игри. Ова значи дека се нуди како џекпот за време, награда или настан.

Што е живо казино џекпот рулет?
Како да се игра џекпот рулет

Како да се игра џекпот рулет

Оваа варијанта во живо може да се најде во која било платформа за казино во живо на Ezugi. Убавината на оваа игра во живо е што се одвива на стандардна маса за рулет, што значи дека играчите не мора да губат време за учење на основите на играта.

Ова казино во живо играта ја води стручен дилер. Дилерот се врти откако ќе се стават сите облози, обично по 15 секунди. За да се квалификуваат за џекпот, играчите треба да стават страничен облог, приближно 2,20 долари, кој се собира од главниот облог. Само играчите кои придонесуваат за џекпотот имаат право да го освојат џекпотот.

Како да се игра џекпот рулет
Правила за џекпот рулет

Правила за џекпот рулет

Ова игра во живо ги следи европските правила за рулет, прифаќајќи облози од внатре и од надвор. Покрај традиционалните облози во рулет, играчите можат да ги постават облозите за поделба на црвено/црно, што опфаќа седум или четири поделени облози на црни и црвени броеви.

Рулетот во живо користи стандардна шема за исплата, при што куќата има предност од 2,7% во однос на играчите.

Правила за џекпот рулет
Како функционира рулетот за џекпот во живо казино?

Како функционира рулетот за џекпот во живо казино?

Џекпот на рулетот се заснова на дневна механика, што значи дека некој мора да ги носи паричните награди дома секој ден. Сепак, износот што треба да се освои се знае само по победа, но износот на џекпот продолжува да расте со секое вртење. Ако често играте рулет во живо онлајн, овој нов пресврт значи дека секој ден се објавува победник на џекпот.

Како функционира рулетот за џекпот во живо казино?
Како да победите во живо џекпот рулет

Како да победите во живо џекпот рулет

Играчите имаат две главни опции во оваа игра со џекпот во казино во живо: да играат конвенционално со облози со парни пари или да бараат џекпот. Потоа, играчот може да избере соодветна стратегија за обложување во зависност од нивната цел.

Дури и облозите за пари се привлечни за обложувачите кои веднаш се забавуваат, бидејќи овие типови на облози нудат и долгорочни добивки. Еве неколку атрактивни типови на облози за обложувалниците кои сакаат одржливи победи:

  • Црвено/Црно
  • Непарни/Парни
  • Манке (1-18) / Пасе (19-36)

Кога шансите за победа се 50-50, играчите можат да користат конвенционални стратегии за обложување како што се Martingale и D'Alembert за да го задржат својот фонд непроменет. За играчите кои сакаат да шутираат за ѕвездите со играње џекпот, препорачливо е да останат смирени и мудро да се обложуваат, имајќи предвид дека куќата секогаш ќе има предност пред коцкарите.

Како да победите во живо џекпот рулет

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога беше лансиран џекпот рулет?

Џекпот рулетот е несомнено една од најновите понуди на Езуги, која беше лансирана во летото 2020 година.

Што е најдоброто нешто за Џекпот рулет?

Една од главните карактеристики што ги нуди оваа казино игра со дилер во живо е воведувањето на џекпот. И ова може да биде прв пат играчите на рулет да уживаат во џекпот додека играат игра со дилер во живо.

Која е улогата на крупието?

За разлика од другите игри со дилер во живо, дилерот ги става само топчињата на тркалото, се врти и чека топката да застане.