Топ 10 Live 3 Card Brag Казино Во Живо

Секој играч кој претпочита да игра едноставни игри во казино, несомнено ќе го најде Live 3-Card Brag како добро одговара. Оваа брза варијанта на покер сега е една од најдобрите игри за покер во живо, особено сега кога Playtech, провајдерот на софтвер, ја искористи титулата во пејзажот на онлајн игри. Далеку од неговите традиционални корени од 16 век, 3-Card Brag е поврзан со фантастично искуство на луксузно коцкање во казино. Иако можеше многу да се случи во минатото, оваа игра ги привлекува обложувачите на глобално ниво. И не е изненадување што бројот на казина, особено оние кои нудат игри во живо, нудат живи 3-Card Brag. Но, за што точно се работи за 3-Card Brag? Овој водич се обидува да одговори на ова прашање.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра Playtech's Live 3-Card Brag

Како да се игра Playtech's Live 3-Card Brag

Секој што сака да игра Live 3-Card Brag мора да избере казино во живо со пакетот за дилери во живо на Playtech. Да, Playtech не е единствениот провајдер на играта, но е најпрепорачливиот провајдер на игри за овој наслов. И додека одредувањето на најдоброто казино со 3-карти Браг во живо може да биде предизвик, секогаш е безбедно да се обрне внимание на платформите за преглед на авторитет, кои одат во голема мера за да обезбедат играчите да направат информиран избор. На пример, казина во живо наведени на страница како што е онлајн livecasinorank.com направете листа откако ќе ги задоволите барањата на страницата, како што се квалитетот на преносот и професионалноста на човечкиот дилер.

Сепак, изборот на одлично казино во живо со 3 карти Браг не е доволно за да се победи играта; играчите треба да го разберат игра во живо правила и стратегии, меѓу другите важни аспекти.

Генерални информации

Име на играта

Live 3 Card Brag

Добавувач на игри

Playtech

Тип на игра

покер

Стриминг од

Латвија, Романија, Филипини

Како да се игра Playtech's Live 3-Card Brag
Правилата за фалење со 3 карти во живо

Правилата за фалење со 3 карти во живо

Бидејќи во живо 3-карти Brag ги има своите корени во покерот, играчите кои ги познаваат правилата за покер се на гледна точка колку што разбираат како функционира играта. Највредната рака во 3-Card Brag е тројна, често позната како „приал“. Играта започнува со тоа што играчот става облог Анте, по што се делат карти.

Постојат две опции за обложување во 3-Card Brag. Тие вклучуваат:

1. Главна игра

Овде, целта на играта е да ја надмине раката на дилерот. Започнува со тоа што играчите ставаат Анте. Откако ќе се стави облогот, на раката на играчот се делат три карти свртени нагоре, додека на дилерот се делат три карти свртени надолу. Играчот потоа избира да ја види раката на дилерот и да стави облог Играј (еквивалентен на Анте на играчот) или да го преклопи и изгуби својот облог Анте. Облозите Ante и Play на играчот се изгубени ако раката на дилерот се квалификува (Q или подобро) и ја победи раката на играчите. Сепак, играчот победува ако раката на дилерот се квалификува и е полоша од играчите.

Ако раката на дилерот не успее да се квалификува, играчот добива дури и пари на нивниот облог Анте, а облогот Play се турка или враќа. Тоа се случува без разлика дали раката на дилерот е подобра од раката на играчот или не.

Анте бонус

Играчите можат да го добијат таканаречениот Ante бонус ако стават Ante облог. Без разлика дали раката на играчот ќе ја победи раката на дилерот или не, овој облог се исплати. Квалитетот на раката на играчот е единствениот одлучувачки фактор овде.

2. Пар плус страничен облог

Во овој облог, играчот губи ако го преклопи својот облог Анте (ова е малку веројатно, сепак, имајќи предвид дека играчот има силна рака за игра). Без оглед на раката на дилерот, играчот добива исплата на нивниот Пар плус дури и ако тие не се преклопат.

Правилата за фалење со 3 карти во живо
Исплати во живо со 3 картички за фалење

Исплати во живо со 3 картички за фалење

Општо земено, облозите „Играј“ и „Анте“ плаќаат 1 спрема 1. Сепак, исплатата може да биде поголема ако играчот го изгуби облогот Play. Сепак, тие можат да освојат бонус на нивниот облог Анте ако имаат среќа да држат врвна рака (подобро или Run).

Еве како функционираат исплатите на Ante и Play:

 • Трчајте: 1 до 1

 • Флеш на трчање: 4 до 1

 • Пријател: 5 до 1

 • *Еве ги исплатите за облогот за бонус:**

 • Пар - 1 до 1

 • Исплакнете - 4 до 1

 • Трчање - 6 до 1

 • Флеш за трчање - 30 до 1

 • Приал - 40 до 1

Врати се на Player

Оптималните проценти за враќање на играчот за различни опции за обложување во живо со 3 картички се:

 • 97,38%- Пар плус облог
 • 99%- Анте облог
Исплати во живо со 3 картички за фалење