Топ 10 Live Baccarat Lounge No Commission Казино Во Живо

Во Live Baccarat Lounge, не се издава провизија од провајдерот на софтвер Playtech. Играта е со седум седишта наместо неограничена игра како останатите табели од врвните казина во живо. Играчите ги избираат своите места на масата како што пристигнуваат.

Табелата има класичен изглед и има постар интерфејс за игри. Рундата за обложување трае 15 секунди, додека рундата на играта трае 27 секунди за да заврши. Ако банкарот победи, нема провизија од 5 проценти за плаќање без провизија Baccarat.

Кога банкарот ќе постигне 6, играчите се наградуваат половина од нивниот оригинален влог, или 0,5:1. Страничниот облог за осигурување Super 6 ја зголемува возбудата. Ако играчот се обложи на оваа сума и банкарот добие 6, исплатата е 15 спрема 1.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра во живо Baccarat Lounge бесплатно

Како да се игра во живо Baccarat Lounge бесплатно

Врвни игри во живо статистиката и интерактивните патишта им помагаат на играчите да останат на врвот на својата игра. Достапни се значителен број стандардни и програмибилни странични облози, што обезбедува дополнителна возбуда и шанси за обложување.

Live Baccarat No Commision е многу забавна игра која ќе им се допадне на оние кои преземаат големи ризици и кои не се исплашени од астрономски огромниот раб на куќата на страничните облози.

Сепак, постои една мала навреденост со корисничкиот интерфејс. Наместо да се одржува уредно областа за обложување, полињата за обложување играч, банкар и вратоврска се поделени на делови, барајќи од корисниците да обрнат големо внимание кога ги ставаат своите облози.

Следствено, масата изгледа преполна и е помалку погодна за користење од некои други страници за бакарат во живо на Playtech.

Правилата на играта во живо

Гејмерите алтернативно можат поединечно да одберат едно од достапните места или да изберат која било позиција на масата што ја сакаат со избирање на копчето „Било“ пред да ја започнат сесијата.

Табелата има седум седишта, а седиштето број четири се смета за несреќно и е заменето со седиштето број осум.
Освен стандардните облози за банкар, играч и вратоврска, Lounge No Commission Baccarat вклучува различни странични облози со награди кои се движат од x0,54 до x220, во зависност од облогот.

Овие можат да бидат парови на дилер/обложувач или совршени варијации на парови. Останатите дополнителни варијации на истата игра можат да бидат или пар, големи/мали или рамноправни.

Како што беше претходно наведено, и рацете на банкарот и на играчот ќе обезбедат целосна исплата x1, но работ на куќата се враќа со намалување на исплатата ако раката на банкарот победи на 6 или повисоко, што обично е x0,5 наместо x1.

Облогот Egalite е верзија на облогот Нерешено што им овозможува на учесниците да добијат поголема исплатливост доколку се постигне одреден Нерешен резултат. Egalite 2, кој го множи облогот на играчот со x220, има најголеми шанси да се исплати. Egalite 6 и 7 се плаќаат по стапка од x45.

Како да се игра во живо Baccarat Lounge бесплатно
Исплати во живо Baccarat салон Без комисија

Исплати во живо Baccarat салон Без комисија

Главните странични исплати за облози се единаесет спрема еден и совршениот пар од дваесет и пет спрема еден. Исто така, големите, 0,54:1 и малите, што е 2:1, се паровите играч/дилер. Playtech е посветена да им обезбеди на играчите најголемо можно искуство со бакарат во живо.

Во живо бакара, двата најпопуларни облози се исплаќаат 1:1 и имаат шанси за победа од над 44 проценти. Сепак, куќата добива 5 проценти задолжен за облози на дилер, освен за без провизија Baccarat. Облогот од 10 фунти на дилерот ќе резултира со победа од 19,50 фунти. Ако играчот се обложи на нерешено, тој ќе добие враќање осум спрема еден.

Играчите се обложуваат во бакара казино во живо маса од кое било место на земјината топка. Ова е овозможено од доверливата платформа за провајдер на софтвер Playtech. Пријателски на допир, казино игри во живо се достапни за паметни телефони. Сè што играчот ќе треба да направи е да кликне на чипот што сака да го игра и да го обложи на масата за казино во живо за да започне да игра.

За да играат бакара во живо, играчите мора прво да создадат и финансираат сметка. Од време на време има бонуси на играчите. Оттука, обложувачите треба редовно проверете ја страницата за бонуси за казино во живо за какви било информации пред да започнете да играте.

Сите најнови понуди за сите онлајн казино игри може да се најдат на страницата со промоции. Играчот мора да ги прочита одредбите и условите за секој бонус. Вообичаено, повеќето бонуси имаат барања за нивно користење.

Исплати во живо Baccarat салон Без комисија