Топ 10 Live Cashback Blackjack Казино Во Живо

Блек џек во живо со готовина е уникатна варијанта на блек џек развиена од Playtech. Играта најпрво се појави на пазарот како игра RNG (генератор на случаен број) и стана исклучително популарна што го најде својот пат во казина во живо. Од еден од најдобрите добавувачи на софтвер за казино во живо, тој исто така првично беше понуден само за италијанската публика, но моментално е достапен за многу повеќе меѓународни играчи во живо во казино.

Блек џек со готовина во живо веќе направи значителен напредок на меѓународната сцена бидејќи привлекува стотици обложувачи во живо во казино. Меѓу работите што ја прават оваа онлајн казино игра популарна вклучуваат квалитетот на стриминг, интуитивен кориснички интерфејс, извонредна игра и бројни други карактеристики нагласени подолу.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Cashback Blackjack?

Што е Live Cashback Blackjack?

Јадрото на Live Cashback блек џек од Playtech е слична на онаа на стандардот блек џек игра во живо но со неколку забележителни разлики. Главната разлика е во тоа што обложувачите добиваат многу поголема контрола отколку во повеќето други варијации на играта.

Како што сугерира името, играчите можат да заработат од рака за взаемно договорена сума пред да се откријат картичките на дилерот. Дополнително, договорот за враќање на готовина се нуди во текот на целиот круг, што значи дека обложувачите секогаш можат да бараат враќање на готовина, без оглед на нивните картички. Тоа им дава на обложувачите поголема флексибилност, иако враќањето на готовина понекогаш може да биде непривлечно и нереално.

Што е Live Cashback Blackjack?
Како да играте блек џек со готовина во живо

Како да играте блек џек со готовина во живо

Блек џек со готовина во живо обично се игра на уникатна блек џек маса, која им овозможува на кој било број играчи да играат во реално време истовремено. Тоа значи дека обложувачите не треба да се грижат дали чекаат да седнат на масата за да уживаат игра во живо.

Играчите започнуваат со ставање на своите облози преку софтверскиот кориснички интерфејс. Сите облози мора да се стават пред дилерот на казино во живо да започне со дистрибуција на картичките, или играчите ќе мора да чекаат за играње на следната рунда. Дилерот во живо дистрибуира по две картички на секој играч и на банкарот, сите свртени надолу, освен една од картичките на банкарот.

Паметната карактеристика што дозволува неограничен број играчи е тоа што дилерот ги извлекува истите две карти за сите играчи, по што играчите можат да го одлучат својот следен потег поединечно. Тоа значи дека само четири карти се извлекуваат при почетниот потег, без разлика на бројот на играчи. Играчите можат да користат осигурување само ако картичката на видливиот банкар е кец на десетка.

Како победуваат играчите

По почетната рунда, дилерот ќе провери дали има играчи со блек џек резултат, совршен резултат од 21. Играта завршува кога ќе има играч со блек џек резултат. Ако не, обложувачите во живо на игрите во казино можат да го изберат својот следен потег за да добијат редовна победа. Удвојувањето е дозволено само за почетните две карти, што значи дека обложувачите не можат да ја користат опцијата откако ќе ја поделат раката.

Банкарот може да продолжи да влече картички се додека збирот е помал од 17. Ако збирот на двете картички на банкарот е 17 или поголем, банкарот мора да стои. Во секое време на одлука, играчите можат да ја изберат опцијата за враќање на готовина. Сумата што се нуди за враќање на готовина зависи од тоа колку е силна раката на играчот. Изборот на опцијата за враќање на готовина го завршува кругот за играчот.

Правила за блек џек за враќање на готовина во живо

Правилата за блек џек во живо се едноставни и слични на конвенционалните правила за блек џек, освен функцијата за враќање на готовина. Тоа вклучува како се бројат картите за да се одредат резултатите на играчот. Играта користи осум обични палуби со карти, секоја со 52 карти. Сите играчи, исто така, можат да стават кој било од понудените шест странични облози. На софтвер за игри во живо користи не им дозволува на обложувачите да прават незаконски потези или повици.

Како да играте блек џек со готовина во живо
Блек Џек исплати во живо за враќање на готовина

Блек Џек исплати во живо за враќање на готовина

Исплатата за сите редовни победи во играта во која било дилер во живо онлајн казино е 1:1. Со други зборови, играчите ќе добијат онолку колку што се подготвени да изгубат, во зависност од исходот на играта. Нешто што треба да се забележи е дека различни казина имаат различни минимални ограничувања за обложување, кои обложувачите мора да ги земат предвид кога ставаат облози.

Постигнувањето 21 со двете почетни карти им дава на играчите исплата од 3:2, што е доста привлечно. Играчите кои избираат да добијат осигурување, понудено само кога картичката со лицето на банкарот е кец на десетка, добиваат исплата од 2:1. Блек џек во живо на кешбек има пристојна стапка на RTP од 99,56%, што веројатно е причината зошто играта расте во популарност. RTP се заснова на играчи кои ја користат основната стратегија за блек џек.

Странични облози

Различните странични облози имаат различни исплати. Страничните облози што се нудат во повеќето казина во живо вклучуваат бастер, среќен среќник, топ 3, 21+3, пар на дилери и пар играчи. Како и во повеќето игри на маса во живо во казино, страничните облози нудат најдобра исплата, но исто така и најтешко се добиваат, е неуспешниот страничен облог од осум или повеќе карти со играчот кој има блек џек. Исплатата за тој страничен облог е 2000:1.

Блек Џек исплати во живо за враќање на готовина