Топ 10 Live Deal or No Deal The Big Draw Казино Во Живо

Казино игрите што го прифаќаат концептот на познати ТВ емисии не е нова работа. И Playtech, еден од највисоко оценетите добавувачи на софтвер за казино во живо, е горд што им носи еден од најдобрите наслови на казино во живо на своите фанови. Нивното издание од 2020 година, Договор/Без договор (Големото извлекување), црпи инспирација од иконското холандско ТВ шоу со слично име. Дополнителните функции на играта, вклучително и мини страничните облози за извлекување, им овозможуваат на играчите да ги множат своите билети и да донесат повеќе забава.

Еве што да очекувате од оваа игра во казино во живо.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е договор во живо/без договор (големото извлекување)?

Што е договор во живо/без договор (големото извлекување)?

Зделка во живо/Без договор (големото извлекување) од провајдер на софтвер Playtech е игра со топка која отскокнува што го спојува концептот на ТВ шоуто Iconic Deal или No Deal заедно со оние на стандардната игра Бинго. Како и ТВ-шоуто, целта е да се добие парична награда, или со склучување договор со банкарот или со откривање на скриеното богатство во актовката.

Премиум квалитетниот пренос со повеќе камери и високо обучените и професионални дилери му даваат на Big Draw Deal или No Deal уникатна и привлечна природа. Играта поддржува пренос од различни уреди, вклучувајќи телефони, таблети, десктоп компјутери или компјутери. Фактот што е достапен на повеќе од 15 јазици е исто така дополнителна предност за играчите на игрите на маса во живо во казино.

Што е договор во живо/без договор (големото извлекување)?
Како да играте договор во живо или без договор

Како да играте договор во живо или без договор

Играта Live Deal/No Deal се појавува во фази. Еве ги чекорите што ги презема.

Регистрирајте се во казиното и ставете облог

Првиот чекор е да се регистрирате на a омилен жив дилер онлајн казино и ставете облог (или купете тикет). Износот за купување билети ќе ја одреди стапката на наградата - нешто помеѓу 0,1× и 20×. Играчот потоа ќе добие 16 актовки со награди од различни вредности.

По добивањето на актовките, играчот може да одлучи да ја зголеми некоја од нив со мала надокнада. Тоа вклучува зголемување на наградата за сумата содржана во една од петте актовки што гејмерот ги избрал. Еве каде среќата игра улога бидејќи играчот не ја знае содржината на ниту една актовка, но се надева на поголема вредност.

Доделување актовка

Секоја купена актовка има право на награда по случаен избор. Играчот поседува еден, додека другите 15 добиваат броеви. Потоа се користат кено топчиња за да се одреди која од актовките треба да се отвори, во зависност од тоа кои се совпаѓаат со броевите на топчињата. Казино дилер во живо ќе даде понуда само штом ќе има седум отворени актовки на шанкот.

Потегот на играчот

Играчот може да се откаже од играта ако нема седум отворени случаи. Алтернативно, тие можат да купат уште пет топки. Со оглед на тоа што сите откриени случаи се надвор од игра, бројот на преостанати награди станува ограничен. Играчите треба повторно да размислат дали сакаат да купат повеќе топки.

Да се прифати или одбие понудата на банкарот?

Ако седум актовки се совпаѓаат, дилерот ќе даде понуда. Играчот има избор да ја прифати понудата на банкарот, да заборави на содржината на актовката или да одбие и да се фокусира на скриеното богатство.

Овој дел е срцето на оваа игра. Прво, понудата на дилерот не е секогаш најдобра. Повторно, она што е во актовката можеби не е подобро од понудата. Тоа е коцкање, а доброто одлучување влегува во игра за да се извлече најголемата зделка.

Да се продолжи или да се заврши играта?

Играчот може да одлучи да ја земе својата награда и да го напушти шоуто или да купи повеќе топки. Играта му овозможува на играчот да купи до 35 топки, а ако има повеќе од седум отворени куќишта може да значи поголеми шанси за подобри победи.

Играјте ја мини-играта за странични облози

Playtech вклучува мини-игра за да ги задржи своите играчи вклучени за време на периодите на застој. Мини-играта „Side Bet“ е директна бинго игра во живо со карти 3x3 што го користи извлекувањето на топката во примарната игра за нејзиниот исход.

Играчот треба да купи картички, секоја вреднувана по цената на нивниот првичен билет. Секој играч може да купи до 20 билети, а картичка со шест целосни линии нуди до 100x мултипликатор.

Како да играте договор во живо или без договор
Договор во живо или исплати без договор

Договор во живо или исплати без договор

Зделка во живо или без договор нуди одличен начин да поминете време и уживајте во казино игрите во живо. Умерените опции за обложување (од 0,1 до 100 долари по тикет) ја прават играта достапна за секого, вклучувајќи ги и просечните обложувачи.

Играта им овозможува на играчите да однесат дома возбудливи победи. На пример, страничните облози за мини-игра им овозможуваат на играчите да добијат до 100× множител и враќање на играчот (RTP) од 95,38%. 95,38 RTP на нивната главна игра може да биде низок во споредба со другите игри во категоријата. Но, забавните и победничките опции што доаѓаат со играта се доволно вредни за сите ризици.

Доста добар број казина во живо ширум светот ја нудат играта. Повеќето од нив имаат и видео-преглед на играта на различни јазици за да ги ориентираат новите играчи. Време е да ја искористите шансата и да ја испробате забавата во најдобрите казина во живо напојувани од Playtech.

Договор во живо или исплати без договор