Топ 10 Live Quantum Blackjack Казино Во Живо

Провајдерот на софтвер за казино во живо, Playtech, се погрижи неговото присуство да биде забележано во секторот iGaming, конкретно во игрите на казино во живо со дизајнирање на некои омилени игри на фановите. Тие имаат извонреден состав на игри што вклучува Live Quantum Blackjack. Давателот на софтвер е доволно долго на пазарот за да ги разбере преференциите за игри во живо во казино.

Врз основа на ова, провајдерите на софтвер за казино додадоа некои функции во Квантниот Блек Џек што играчите научија да ги сакаат. Играта Playtech е најдобрата игра на среќа во живо во казина каде што целта е да се победи дилерот и да не се надмине вкупниот лимит од 21. Врз основа на ова, правилно е да се каже дека играта спаѓа во категоријата на нормална Блек Џек игра со неколку дополнителни измени за да се зголеми искуството на играчите.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е жив квантен блек џек

Што е жив квантен блек џек

Во живо Квантен Блек Џек од Playtech е мултипликатор засилена игра која е разновидна во живо Блек Џек. Во оваа верзија, во живо казино гејмерите може да постигне победи до 1000 пати. Класичната игра е дизајнирана од Playtech, познат снабдувач на казино игри во живо главно за слотови. Ова е еден од најдобрите казино игри во живо од провајдерот на софтвер кој се здоби со популарност меѓу играчите.

Имајќи ги предвид неговите возбудливи карактеристики, ажурирањето има поголемо враќање на играчите, поради што е на врвот на листата на омилени казино игри во живо меѓу фанатиците. Некои од новите функции вклучуваат чевел со 6 палуби за разлика од оригиналната верзија со 8 палуби. Исто така, сега може двојно да се подели картичките.

Што е жив квантен блек џек
Како да се игра во живо Квантен Блек Џек

Како да се игра во живо Квантен Блек Џек

Прво, пред да разберете како да ја играте неговата онлајн казино игра со дилер во живо, важно е да знаете каде да играте и поддржаните платформи. Казината во живо е достапна на десктоп и мобилни уреди кои имаат оперативни системи iOS, Windows и Android. Со правилно разбирање на јазиците како што се англискиот, германскиот, рускиот, шпанскиот, францускиот, холандскиот, португалскиот, романскиот и полскиот јазик, можете лесно да уживате во оваа игра со Блек Џек.

Играње

Казината во живо користи палуби со 52 карти кои се мешаат пред секој круг на играта. Во ова онлајн казино игра со дилер во живо, дилерот црта една рака и неопределен број играчи можат да се приклучат на табелата. Во секоја рунда, играчот треба да го избере својот следен потег со опции како што се удар и стоење.

На горниот десен агол на екранот, има RNG мотор кој е прикажан и има за цел да избере три картички по случаен избор и да ги распредели вредностите на множител. Ова се случува пред да започне секој круг. Овие случајни вредности се познати како Квантни мултипликатори и можат да одат до 10 пати повеќе од влогот.

Кога работата е завршена и играчот има картичка со множителска вредност, добивката ќе се множи со помош на вредноста на конкретниот множител. Во случај да се совпаднат повеќе од една карта, соодветните множителски вредности се множат и добиваат вкупен Квантен множител. На пример, кога играчот има три соодветни карти со множител од 10 пати, вредноста на Quantum изнесува вкупно 1000x. Ова значи дека влогот ќе се помножи со 1000. За да се платат множителите, раката на играчот мора да ја победи раката на дилерот. Во некои случаи, влогот може да се врати кога играчот ќе забие на три карти што го прави кругот притискање.

Како да се игра во живо Квантен Блек Џек
Правилата на живиот квантен блек џек

Правилата на живиот квантен блек џек

Оваа игра со казино во живо со 4 ѕвезди, која е редовна варијанта на Блек Џек, ги позајмува повеќето правила. Треба да има до пет карти во секој круг, на кои сите им се доделени множители кои ги зголемуваат добивките на играчот.

Дилерот во оваа популарна игра мора да стои на мека 17-ка и исплатите во кои се ужива се слични на обичниот Блек Џек. На играчите им е дозволено да се поделат само еднаш во текот на играта, но можат да се удвојат на која било рака. Забележителна разлика во правилата е тоа што во случај дилерот да пукне со три карти, кругот турка. Ова се случува за да се покријат трошоците за мултипликаторот.

Правилата на живиот квантен блек џек
Во живо Квантен Блек Џек исплати

Во живо Квантен Блек Џек исплати

Во живо Квантен Блек Џек главната рака има RTP од 99,57% што е повисоко во однос на претходната верзија која имаше принос од 99,47%. RTP го вклучува аспектот на мултипликаторот.

Оваа казино игра во живо има две странични облози имено; Совршени парови и 21+3 кои имаат враќање во играч од 93,89% и 95,38% соодветно. Редовниот Live Quantum Blackjack има исплата од 1:1 додека Блек Џек осигурувањето има исплата од 2:1.

За страничниот облог Perfect Pairs, исплатата за мешан пар е 6 спрема 1, исплатата на обоениот пар е 12 спрема 1 и прилагодениот пар има исплата од 25 спрема 1. Страничниот облог 21+3 има различни исплати за различни комбинации.

Шансите се 100:1 за соодветни патувања, 40:1 директен флеш, 30:1 за три од еден вид, 10:1 за стрејт и 5 спрема 1 за облогот Флеш. Минималниот износ на облогот е 5 УСД додека 2.000 УСД е максималниот износ.

Во живо Квантен Блек Џек исплати