Playtech

November 21, 2020

Playtech нови партнерства со win2day

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Playtech , кој е еден од светските лидери кога станува збор за технологијата за коцкање, објави партнерство со Austrian Lotteries со цел да понуди нова игра Бинго преку веб-страницата win2today. Ова е едноставно фантастично, и за брендот и за страницата.

Playtech нови партнерства со win2day

Според овој нов договор, страницата Win2day ќе има неколку стандардни соби за Бинго, но и самостојна верзија на многу познати Playtech Бинго мрежа брендови. Win2day ќе им даде на играчите во Австрија различни варијанти како што се Age of the Gods Bingo, Lucky Numbers Bingo, Housey Bingo, а исто така и можност тие да користат популарни функции како што е XTG.

Повеќе за овој договор

Покрај понудата Бинго, win2today исто така внимателно ги одбра насловите на страничните игри на Playtech Bingo кои се веќе многу популарни на интернет. Овие ќе бидат достапни како самостојни игри за австриските играчи, како што се многу познати наслови како Fruity Burs, George and the Dragon и Dynamite Digger.

Што велат за оваа зделка

Јурген Смутек, кој е шеф на Бинго на win2day, вели дека поседувањето Бинго на австрискиот пазар дефинитивно вклучува уникатни предизвици. Сепак, Playtech се погрижи да имаат се што е во ред, така што е можно да им ја понудат најдобрата понуда за Бинго на своите играчи - онаа што е профитабилна и која исто така ги задоволува барањата на нашиот регулатор, што е многу важно. Тој, исто така, изјави дека работењето со добавувач кој е искусен како Playtech, има изградено мрежа на клучниот пазар како што е Обединетото Кралство и ова е дефинитивно голем поттик. Тие со нетрпение очекуваат да им донесат на своите играчи неверојатен опсег на нови содржини за Бинго.

Директорот на дигитално бинго во Playtech, коментираше дека партнерството со Austrian Lotteries со цел да се донесе онлајн Бинго до играчите на win2day е одлична можност. Тие се дефинитивно возбудени за оваа нова понуда на австрискиот пазар. Тие со нетрпение очекуваат да изградат долга и успешна врска со брендот win2day.

За Playtech

Оваа компанија е основана во 1999 година и е една од лидерите во индустријата за коцкање. Котирано е на Главниот пазар на Лондонската берза.

Playtech е еден од лидерите во водечката технолошка компанија во индустријата. Обезбедува коцкарски содржини, софтвер, услуги и, исто така, платформи во најпопуларните производни вертикали, како што се казина, водени од деловна интелигенција, казина во живо, спортски обложувалници, виртуелни спортови, бинго и исто така покер . Овој бренд е пионер кога станува збор за омни-канална технологија за коцкање поради неговата платформа, Playtech ONE. Оваа платформа обезбедува маркетинг експертиза управувана од податоци, CRM, функционалност на еден паричник и многу повеќе.

Нејзините партнери и инвестираат во водечките брендови на регулирани и исто така на новорегулирани пазари за да испорача технологија за коцкање за двигател на податоци низ целиот синџир на вредност на мало и онлајн. Playtech обезбедува B2B технологија за водечките малопродажни и онлајн оператори во индустријата, владините субјекти како што се лотарии и физички казина.

За win2day

Овој бренд е онлајн-страница што нуди австриски лотарии и ја поседува ексклузивната лиценца за нивно водење Австрија . Тој нуди целосен опсег на игри плус спортско обложување на само една локација. Понудата оди од класична лотарија до казино игри како што се игри на маса, слотови, покер и бинго исто така. Достапно е и спортско обложување за оние на кои им се допаѓа на win2day.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година
2024-01-10

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година

Вести