Топ 10 Live Fashion Punto Banco Казино Во Живо

Live Fashion Punto Banco е неодамнешно издание од познатиот провајдер на софтвер, Portomaso Gaming во соработка со FashionTV Gaming Group. Играта во живо обично се пренесува во живо од ВИП салонот на BetFashion во Портомасо Казино во Малта.

Благодарение на интуитивниот и лесен интерфејс на играта, оваа казино игра во живо им се допаѓа на сите играчи. Играта дава и целосен преглед на правилата на играта и детална историја и статистика на играта. Обложувачите кои немаат доверливи интернет-врски може да се префрлат на поставки за видео со среден квалитет за да го минимизираат користењето податоци, што го прави погоден за играчи на оддалечени места.

Топ 10 Live Fashion Punto Banco Казино Во Живо
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco

Како да се игра Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco

Играчите мора прво да пристапат до кое било од најдобрите казина во живо што нудат Live Fashion Punto Banco за играње. Наоѓање врвни казина во живо може да биде доста предизвикувачки, поради бројните опции што им се достапни на обложувачите. Играчите на казино во живо мора да земат предвид неколку работи како што се достапноста на услугите за поддршка на клиентите, јазикот што го користат дилерите во живо, подобноста, опциите за плаќање, условите и условите и лиценцирањето.

По изборот на казино во живо, обложувачите мора да поминат низ процесот на регистрација според барањата на казиното. По успешното депонирање средства на сметката на казино во живо, обложувачот ќе биде подготвен да започне со играње.

Како да се игра Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco
Генерални информации

Генерални информации

Име на играта

Live Fashion Punto Banco

Провајдер на игри

Портомазо Игри на среќа

Тип на игра

Бакара

Стриминг од

Малта

Генерални информации
Правила на Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco

Правила на Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco

Пантер и банкар имаат право да цртаат карти во ова игра во живо. Исто така, во некои случаи им е дозволено да цртаат дополнителни картички, во зависност од вредноста на нивните раце. Сепак, играчите можат да цртаат само ако вкупната вредност на нивната рака е еднаква или помала од пет. Играчите стојат ако вкупниот број е шест или седум. Со вредност од осум или девет, играчот победува.

Правилата се малку покомплицирани за банкарот. Ако раката на банкарот е еднаква или помала од три, дилерот мора да извлече трета картичка за банкарот без разлика на вредноста на раката на играчот. Ако раката на банкарот е четири, трета картичка ќе се извлече само ако раката на играчот е помеѓу два и седум. Банкарот не може да ја повлече третата картичка со вредност од седум или повисока.

Играње

Главната цел на обложувачот во Live Fashion Punto Banco е да стави победнички облог или на банкарот или на играчот. Исто така, постои опција за обложување на нерешено, иако повеќето обложувачи обично го избегнуваат тоа бидејќи шансите за нерешено обложување се значително помали отколку за другите облози. Вредноста на картите ја одредува победничката рака откако ќе се одиграат сите карти.

Дилерот во живо дели две карти на масата за обложувачот и уште две за банкарот. Во повеќето случаи, играта обично завршува таму бидејќи вредностите на двете карти обично се доволни за да се одреди победникот. Сепак, постојат неколку случаи кога играчот или банкарот може да извлече дополнителни картички. Брзата игра и високите влогови ја прават играта поинтензивна во секој момент.

Победникот е оној што е најблиску до резултат од девет. Што се однесува до вредностите на картичките, на десетици и на секоја од картичките со лице им е доделена вредност од нула. Асот е еден поен, а останатите карти ги имаат вредностите на бројот на картичката. При броење, десет обично се одзема ако вредноста на картичката надминува девет. На пример, осум карти и пет карти ќе имаат резултат од три наместо 13.

Правила на Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco
Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco Payouts

Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco Payouts

Шансите на играта варираат во зависност од вложениот облог.

Шансите за обложување на играч се:

1:1

Обложувањето на банка има шанси од:

0,95:1

Врската ги дава најдобрите исплати на:

8:1

Вкупната стапка на враќање на играчот е:

96,3%

Минималниот дозволен облог по круг е 1 €, а максималниот облог е:

5.000 евра

Portomaso Gaming не го постави минималниот или максималниот износ што обложувачите можат да го повлечат во одредено време или ден. Сепак, различни казина во живо имаат свои граници и услови во врска со повлекувањата. Повеќето казина во живо, исто така, обично нудат неколку опции за повлекување за да се осигураат дека сите обложувачи можат да пристапат до нивните средства на најзгодниот можен начин. Обработката на повлекување може да потрае до денови, иако неколку казина во живо дозволуваат инстант повлекувања преку одредени канали за плаќање.

Portomaso Gaming Live Fashion Punto Banco Payouts