Топ 10 Live Oracle Blackjack Казино Во Живо

Блек Џек е несомнено една од најстарите игри од оние кои сè уште се активни во речиси секое казино. Играта ја играат и сакаат многу ентузијасти ширум светот. Тоа е стратешка игра каде што шансите за победа на играчот се одредуваат според нивната вештина и, се разбира, многу среќа. Појавата на интернет и мобилни апликации овозможи да се појават казина во живо. Од играчите се бара само да ги достават своите информации за да отворат сметка и да почнат да играат блек џек во живо во казино во живо од удобноста на нивните домови.

Како да се игра Oracle Live Blackjack
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Генерални информации

Име на провајдер

Во живо Oracle Блек Џек

Тип на игра

Блек Џек во живо

Добавувач на игри

Портомазо Игри на среќа

Стриминг од

Малта

Section icon
Како да се игра Oracle Live Blackjack

Како да се игра Oracle Live Blackjack

Live Oracle Blackjack е игра со блек џек со дилер во живо која е создадена во 2016 година од Portomaso Gaming. Казината во живо е достапна на мобилни и десктоп. Највозбудливото нешто за Live Oracle Blackjack е тоа што се пренесува во живо од казино. Водечкото казино е Oracle Casino во Малта. На играчите им е дозволено да стават минимален облог од пет долари и максимален облог од 500 долари. Играње во казино во живо им дава на играчите високо ниво на автентично искуство.

Со такво искуство, некој може да се запраша како луѓето ја играат оваа игра во онлајн казино. Играњето онлајн е јасен процес и не е толку тежок како што мислат некои луѓе. Се бара да се најавите на едно од многуте казина понудени од Портомасо. Доколку некој е заинтересиран за Live Oracle Blackjack, од него се бара да го избере Oracle Casino од каталогот на игри на веб-страницата. Потоа треба да изберете маса и да започнете да ја играте играта. Играта е ограничена на само седум лица по круг. За време на играта, може да се забележи дека има онлајн играчи и други вистински луѓе.

Правила на играта

Играчите треба да се запознаат со правилата на игри во казино во живо. Оракл блек џек во живо се игра со помош на осум палуби од 52 карти за играње. Картите се мешаат рачно иако некои играчи играат онлајн. Играта исто така ги следи европските правила. Овие правила бараат од дилерот да избере само една карта за време на првиот договор и да ја заврши својата рака откако сите играчи ќе ја завршат својата. Друго правило што се користи во играта е дека блек џековите се плаќаат со 3:2. Тоа е стандарден формат што се користи за сите онлајн блек џек игри во живо ширум светот.

Едно од уникатните правила на Live Oracle Blackjack е дека ако на играчот му поделат пар, може да ги поделат до четири пати. Играта исто така има правило каде играчите можат да ги удвојат своите облози на поделени раце и секоја вредност на раката. Сплит асови во играта добиваат само една карта. Односно, ако картичката излезе како десет, раката не се брои како блек џек, туку како 21.

Како да се игра Oracle Live Blackjack