Топ 10 Pragmatic Play Live Casino

Pragmatic Play е развивач на игри во живо. Ги доставува овие наслови на најдобрите казина со дилери во живо ширум светот. Во 2015 година е основана софтверската компанија. Подоцна во 2018 година, тие ја купија Extreme Live Gaming, компанија за онлајн казино во живо. Стекнувањето го означи почетокот на нивниот налет на пазарот на казино во живо.

Прагматичните игри на Play брзо се проширија. Сега има повеќе од сто игри достапни во над седумдесет земји и 20 јазици. Играчите можат да пристапат во живо казино Pragmatic Play на нивните компјутери, лаптопи, таблети или VR слушалки. До овие најдобри казина со дилери во живо може да се пристапи од каде било во светот. Тие им даваат на играчите уникатно искуство со игри во кое можат да уживаат во секое време.

Топ 10 Pragmatic Play Live Casino
Прагматичен софтвер за играње казино

Прагматичен софтвер за играње казино

Pragmatic Play е добро познат креатор на казино софтвер со високо ниво на доверба. Компанијата е повеќе од само креатор на софтвер кој прави просечни игри. Тие се одлични во она што го прават и создадоа безбедни и сигурни игри кои продолжуваат да иновираат и да им покажуваат на индустријата и на играчите за што е способна компанијата.

Прагматичното играње има некои прекрасни казино игри во живо што може да се играат во живо и во секое време. Уживајте во игра на рулет и обложувајте се на боја или збир на броеви.

Добијте ги најдобрите можни раце играјќи покер и блек џек. Сакате игра на змеј тигар? Pragmatic создава игри од казино со дилер во живо што продолжува да ја импресионира публиката. Играјте игри од лаптоп, таблет или од мобилен телефон дома или во бегство.

Играњето прагматични игри е брзо, забавно и едноставно. Понатаму, не заборавајте за некои од другите игри понудени надвор од казиното во живо. Слотовите се популарна опција, но компанијата се разграни и во виртуелни спортови каде на играчите им е дозволено да ги изберат своите омилени играчи.

Ова е одличен начин да уживате во спортот додека се забавувате. Тоа е исто така уште една причина зошто Pragmatic продолжува да биде толку популарен, а софтверот за казино од компанијата продолжи да се здобива со популарност.

Прагматичен софтвер за играње казино
Зошто Live Casino Pragmatic Play е толку популарна?

Зошто Live Casino Pragmatic Play е толку популарна?

Pragmatic Play стекнува репутација за обезбедување одлична разновидност на игри на многу различни уреди. Оваа врвна компанија за игри има многу различни слотови за избор и продолжува да испорачува нешто свежо и ново додека одржува добро познати игри.

Друга причина зошто софтверите за онлајн казино се популарни е бројот на казино игри во живо што може да се играат бесплатно. Ова е совршено за оние кои сакаат да научат што е можно повеќе пред да започнат вистинска игра. Учењето за облози и неочекувани ситуации што се појавуваат за време на играта е одличен начин да се зачува банкротот.

Уникатни карактеристики на Прагматичен софтвер за играње

Pragmatic Play инвестираше во најсовремена технологија за да им обезбеди на своите оператори сеопфатно искуство. Казината може да се идентификуваат себеси со персонализирање и ребрендирање на средствата на околината за игри. Врвните даватели на игри во казина во живо можат да го прилагодат производот на речиси секое барање. Тие секогаш ја испитуваат работата на нивниот персонал според професионалните стандарди бидејќи нивните производи, како и поддршката на клиентите, се со највисок квалитет.

Казино во живо Прагматичното играње е ефикасно управувано од персоналот на мешачи. Целата операција редовно ја следат смени. Сите вработени во првата линија, исто така, минуваат низ специјализирана обука насочена кон подобрување на нивниот професионализам. Прашањата за крајните корисници се решаваат од посветени тимови како што се поддршка за корисници во живо и техничка поддршка. Исто така, поддржува крајни корисници и менаџери на сметки во случај на игра или технички тешкотии.

Награди освоени од Прагматична игра

  • Gaming Intelligence Awards Латинска Америка 2021 - iGaming добавувач на годината и игра на годината
  • Награди SBC 2021-Казино/Slots програмер на годината
  • 5 ѕвезди iGaming Media Starlet Awards 2021- Bingo Supplier & Slot Provider на годината
  • International Gaming Awards 2021-RNG добавувач на казино на годината
  • SBC Awards 2021 - снабдувач на годината за казино и игри
  • America Gaming Awards 2021 - давател на казино во живо на годината
  • EGR Operator Awards 2021 - игра на годината.
Зошто Live Casino Pragmatic Play е толку популарна?
Прагматични Play Studios

Прагматични Play Studios

Extreme Live Gaming, чија платформа ја купи Pragmatic Play, порано пренесуваше во живо од студио со седиште во Лондон. Откако ги купи, Pragmatic избра да го затвори студиото и брендот за игри Extreme Live. Тие имаа намера да започнат од основата, вградувајќи се што е потребно за да се водат најдобрите казина со дилери во живо. Нивното најсовремено Pragmatic Play Live Studio се наоѓа во Букурешт, Романија. Лансиран е во април 2019 година.

Внатре во студиото, Pragmatic Play создава и обезбедува игри во живо кои имаат корист од нивната висококвалитетна опрема и креативни технологии. Тие се поддржани од компетентни дилери и таленти на професионален менаџерски тим. Сите имаат колективно повеќе од еден век работно искуство во обезбедувањето на најдобрите казина со дилери во живо.

Развивање за низа уреди

Прагматичните игри на Play Live Casino се достапни и на десктоп и на мобилни уреди. Овој формат и протокол се наменети да го подобрат искуството на играчот. Тие го прават тоа со обезбедување брз, висококвалитетен видео стриминг, како и високо интерактивни мултимедија и графика. Задната платформа на студиото е најнапредната во индустријата. Тоа им овозможува на имателите на лиценцата да имаат целосна контрола и видливост над нивните операции од една локација. Неколку од карактеристиките што ги обезбедуваат студијата вклучуваат опсег на табели, својства на масата за игри и ограничувања на ВИП.

Исто така, карактеристиките на клиентот и пристапот до алатките за прилагодување, механизмите за известување и системите за известување се достапни за казината на Pragmatic Play. Операторите имаат непосреден пристап до известувања за оперативни, измами и производи, меѓу другото. Со лесни за употреба контроли и интерфејс за влечење и спуштање, стекнувачите на лиценца можат да менуваат низа функции на нивните производи во живо во реално време, вклучувајќи банери, фонтови и бои. Новата платформа е самостоен, агилен и флексибилен систем кој ни овозможува брзо да одговориме на барањата на стекнувачите на лиценцата и дополнително да го подобриме квалитетот на нивните нови и постоечки производи.

Прагматични Play Studios
Најпопуларните игри на Pragmatic Play

Најпопуларните игри на Pragmatic Play

Pragmatic Play е главен добавувач на содржини на iGaming. Има разновидно портфолио на производи што е иновативно, регулирано и погодно за мобилни телефони. Ентузијазмот на провајдерот на софтвер за висококвалитетна забава е ненадминат. Компанијата се стреми да обезбеди најпривлечно и најевокативно искуство за сите свои потрошувачи.

Прагматична игра Софтвер за казино во живо им овозможува на играчите да играат најмногу популарни игри во живо на реален и волшебен начин. Тоа ги прави играчите да се чувствуваат како да се во вистинско казино. Тие ги имаат сите предности на онлајн игра што може да се замисли. Тие имаат пристап до удобни и едноставни облози и детална статистика на играта. Тие, меѓу другото, на располагање имаат и сеопфатна историја на обложување, звучни ефекти и анимација.

Различни популарни игри во живо обезбедени од Pragmatic Play

Блек Џек во живо

Со минимален облог од 10 долари и максимален влог од 2.000 УСД, има RTP од 99,59 проценти. Играта е достапна и на десктоп и на мобилни платформи и обезбедува основно искуство од светска класа. Интерфејсот за обложување е фантастичен бидејќи е мал и фокусиран на висококвалитетен пренос во живо.

Рулет во живо

Играта се игра со една нула според популарните европски правила. Има нормален распоред на маса, како и решетка за обложување на тркачката патека, а играта има неколку погледи од камерата. Кога тркалото ќе почне да се забавува и кога топката ќе слета во еден од приклучоците, играчите можат да зумираат.

Baccarat во живо

Во живо бакара, се користат шест палуби со карти. На облогот на банкарот, работ на куќата се одржува на 1,06 отсто. Потребна е провизија од 5%, според правилата. Играта е компатибилна со сите платформи за Android и iOS. Вообичаено, играчите имаат 12 секунди за коцкање, а рундата е долга само 27 секунди.

Мега тркало

Мега тркалото е тркало од педесет и четири сегменти што се користи за играње на играта. Поединечните позиции не се фер распределени, при што позициите со пониска вредност имаат повеќе позиции од оние со повисок надомест. Играчите можат да изберат да играат еден или повеќе броеви во исто време на почетокот на секое коло. Случајниот мултипликатор ги зголемува можните исплати до 500x.

Мега Сик Бо

Играчите мора да се обложуваат на резултатите од фрлањето коцки кога играат. Коцките не ги фрла дилерот. За да се одржуваат работите фер, пуштањето во употреба го врши машина. Играчите можат да се обложуваат на една, две или сите три коцки, или која било комбинација од нив. Не сите облози плаќаат рамномерно. Облогот плаќа помалку ако е полесно да се победи.

Најпопуларните игри на Pragmatic Play

Најнови вести

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette
2022-11-06

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette

Pragmatic Play, моќниот центар на iGaming, во последно време се обидува да го зајакне своето казино лоби во живо. Неодамна, на 28 септември, компанијата лансираше Live Spanish Roulette насочени кон нивните играчи кои зборуваат латински и шпански. Пред тоа, во јули, компанијата лансираше две живи варијанти на бакара, Fortune 6 и Super 8.

Прагматично играње премиери на шпански рулет за да ги прошири своите понуди за казино во живо
2022-10-25

Прагматично играње премиери на шпански рулет за да ги прошири своите понуди за казино во живо

Evolution Gaming продолжува да доминира во светот на коцкање со дилер во живо, особено откако ги купи конкурентите како Ezugi и NetEnt. Но, откако ја лансираше својата прва игра со дилер во живо во мај 2019 година, Pragmatic Play се обидува да го сподели пленот. Компанијата може да се пофали со бројни игри во живо, а последната е шпанскиот рулет во живо. 

Казино во живо Прагматично играње дебитира брз блек џек со странични облози
2022-09-17

Казино во живо Прагматично играње дебитира брз блек џек со странични облози

Фановите на казино во живо Прагматична игра ќе ми биде драго да слушнеме дека операторот континуирано работи на подобрување на своето портфолио во живо. На 1 јуни, Pragmatic play го објави воведувањето на иновативниот Speed Blackjack, кој носи нови пресврти и можности за играње на оваа класична игра со карти. Играта содржи бројни странични облози и автоматски одлуки, давајќи им на играчите брзо искуство. 

Прагматичен Play Inks Live дилер на студио Договор со удел
2022-07-09

Прагматичен Play Inks Live дилер на студио Договор со удел

Водечкиот агрегатор на содржини на iGaming, Pragmatic Play, е зафатен со лансирање на нови игри и затворање зделки цела година. На 3 мај 2022 година, компанијата објави договор со Stake за создавање наменски наменето студио во живо. Значи, што се готви во ова ново партнерство?

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали Pragmatic Play Casinos поддржува одговорно коцкање?

Прагматичните казина на Play целосно го поддржуваат одговорното коцкање. Добавувачот на софтвер тесно соработува со своите регулаторни агенции и носители на лиценца за да се осигура дека неговите барања за понуди во живо на казино се исполнети.

Што треба да размисли играчот при изборот на казино Прагматично играње?

Секое казино Pragmatic Play има различни игри, бонуси, па дури и начини на плаќање. Играчите треба да избираат во согласност со нивните потреби.

Дали има различни правила кога играте Pragmatic Play казино игри во живо?

Нема разлика дали некој игра во живо или на софтвер. Правилата и распоредот се идентични. Откако некој ќе ги совлада правилата на играта, тој е подготвен за игра.

Дали е можно да се потроши бонус на масите во казино во живо?

Некои казина во живо на Pragmatic Play нудат специјални промоции на казино во живо за да ги натераат луѓето да играат рулет, блек џек или бакара со нив. Ако го искористи, играчот може да го искористи бонусот за обложување. Различни бонуси имаат различни услови во различни казина.

Дали е можно играчот да комуницира со давателите на казино во живо?

Играчите можат да контактираат со дилерот преку одредена табла за разговор. Тие можат да бараат насоки за играње или помош со нивните облози. Меѓутоа, дилерот или крупието никогаш не би го советувал како стратешки да ги постави своите облози. Тие можат само да му укажат на играчот како да поставува облози според правилата.

Дали е изводливо да се добие бесплатна игра во казино во живо?

Можно е да се играат игри со вистински дилери со бонус пари во одредени казина во живо. Настрана од тоа, повеќето казина им овозможуваат на играчите да гледаат некои игри во живо без да учествуваат во акцијата. Тоа имплицира дека тие можат да ги гледаат потезите на другите играчи, но не и да ги обложуваат.

Кој е најдобриот пристап за играње во казино во живо?

Најдобар пристап за коцкарите е целосно да ја разберат секоја игра пред да учествуваат во неа. Потоа, треба да се избере само играта во која сметаат дека стекнале искуство.

Дали игрите во живо се навистина дилери во живо?

Дејството во вистинска игра со казино во живо се емитува во реално време, така што може да се види како што се случува. Латентноста е предизвикана од физичкото растојание помеѓу плеерот и студиото, како и од јачината на интернет конекцијата на плеерот.

Дали има ограничување на износот на пари што може да се обложи?

Различни казина за прагматично играње имаат различни минимални или максимални ограничувања. Треба да се провери со нив пред да се продолжи.