Прагматичната игра добива поздрав од ЛОТБА за да работи во Буенос Аирес

Pragmatic Play

2021-08-31

Benard Maumo

2021 година убаво се обликува за Pragmatic Play. Оваа година, агрегаторот беше зафатен со склучување на повеќе зделки во Европа и Латинска Америка во неговите напори да стане огромна сила во регионите.

Прагматичната игра добива поздрав од ЛОТБА за да работи во Буенос Аирес

На 21 јуни 2021 г Прагматична игра објави дека играчите на најдобрите казина во живо на интернет во Буенос Аирес ќе пристапи до своето портфолио на игри откако ќе добие зелено светло од ЛОТБА. Значи, што се очекува за аргентинските играчи во овој договор?

За Договорот

По успешното добивање лиценца за работа од ЛОТБА, регулаторниот одбор на Буенос Аирес, Pragmatic Play ќе започне со работа во главниот град на Аргентина. Поддршката ќе ги види играчите на казино во градот да пристапуваат до забавни наслови како Dragon Tiger, One Blackjack, Speed Roulette и многу повеќе.

Играчите ќе уживаат и во наградуваните онлајн слотови на агрегаторот, како што се Book of Kings, Lucky Lightning, Heart of Rio и многу повеќе. Се разбира, тоа вклучува популарни џекпот како Great Rhino, Wild Spells, Wolf Gold и Fire 88.

По новото проширување во Латинска Америка, Виктор Аријас, потпретседател на Латам на Pragmatic Play, изјави дека компанијата е задоволна што добива овластување за LOTBA. Тој рече дека ова им овозможува на Pragmatic Play да го обезбеди целиот свој каталог во градот Буенос Аирес.

Г-дин Аријас продолжи велејќи дека ова е витален чекор за Pragmatic Play бидејќи компанијата се обидува уште повеќе да се прошири во Латинска Америка. Тој заврши велејќи дека компанијата едвај чека да ја понуди својата библиотека со игри со врвни перформанси на играчите од Буенос Аирес.

Повеќе напади за проширување на Латинска Америка

Pragmatic Play станува еден од најголемите развивачи на софтвер за онлајн казино во регулираниот регион LATAM по договорот погоре. Дали се уште се сомневате? Па, агрегаторот на 14 јуни објави дека добил сертификат за да им понуди игри на најдобрите онлајн казина во живо во Колумбија.

Одобрувањето од Gaming Associates го зацврстува веќе силното присуство на Pragmatic Play во Латинска Америка. Како резултат на тоа, играчите на потенцијално богатиот колумбиски пазар сега можат да пристапат до насловите на игри на програмерите како One Blackjack, Dragon Tiger, Mega Roulette и други класици на игри на маса.

Уште во март, компанијата продолжи со плановите за проширување на Венецуела, откако потпиша договор со Групо Кордијалито. Овој оператор на онлајн казино е едно од најистакнатите имиња во Јужна Америка. Договорот овозможи онлајн казиното да им ги понуди на играчите сите варијанти на видео слот и игри на маса на Pragmatic Play.

Не застанува тука. Pragmatic Play неодамна го објави продолжувањето на договорот со BetPlay во Колумбија. Во однос на рангирањето на казино во живо, BetPlay е веројатно најголемото име во земјата. Веб-страницата нуди услуги за бинго, спортско обложување, виртуелни спортови и онлајн казино обложување.

Во Бразил, Pragmatic Play продолжи да остава белег откако потпиша договор со Јоргос да Сорте. Договорот значи дека онлајн казиното ќе ја добие виртуелната спортска библиотека на Pragmatic Play на врвот на колекцијата на казино во живо.

Добротворни напори

Освен што го забавува светот со своите игри со врвни перформанси, Pragmatic Play ја продолжува својата достојна кауза за поддршка на добротворни цели. На 28 јуни, давателот објави дека донирал 10.200 фунти за добротворната организација Cancer Relief во Гибралтар, неговиот роден град.

Cancer Relief е организација која им дава поддршка на луѓето кои живеат со рак повеќе од три децении. Донацијата несомнено ќе придонесе долг пат кон задоволување на потребите на заедницата за рак во земјата и обезбедување на висококвалитетни услуги за погодените.

Неодамна, во мај, Pragmatic Play донираше 7.700 евра на романската болница за бездомни животни. Проектот Romania Animal Rescue вклучува повеќе лекари и медицински сестри кои имаат намера да им помогнат на бездомните животни. Сè на сè, Pragmatic Play прави одлична работа насекаде.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости