Pragmatic Play

December 11, 2021

Прагматична соработка за играње со Coolbet

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Еден од најуспешните и најпрепознатливите провајдери во индустријата за игри, Pragmatic Play, пред неколку месеци официјално ги објави своите планови за соработка со Coolbet – еден од најдобро оценетите добавувачи на онлајн слотови. 

Прагматична соработка за играње со Coolbet

Заедно тие ветуваат дека ќе воведат нови производи за играчите на онлајн казино во живо. Претстојните проекти веќе се очекуваат како најиновативните и најизвонредните коцкарски искуства што индустријата на онлајн казино некогаш им ги понудила на своите клиенти.

Преглед на соработката

Познатите брендови склучија договор за директна соработка за нивните клиенти да имаат најголема корист од добивањето директен пристап до тие слотови и казино производи во живо. Секако, соработката ќе овозможи и директен пристап до брендовите` зимзелени класици, како што е верзијата со две карти од повеќето популарни казино игри во живо како што се Бакара и Блек Џек. И, се разбира, играчите ќе уживаат во живите онлајн верзии на Dragon Tiger и Mega Roulette.

Се очекува претстојната соработка да стане скок за целокупната во живо онлајн казино индустрија бидејќи програмерите веќе објавија некои од принципите и насоките на претстојниот проект. Пред сè, тие најмногу ќе се фокусираат на целосно приспособливо искуство, како и на технологии кои ќе овозможат да се направи во живо онлајн казино поизвонредно отколку што било досега.

Иако прилично очекувана, претстојната соработка не е единствениот голем чекор што Pragmatic Play го направи неодамна. Со развојот на индустријата за онлајн казино, компанијата доби пристап до опции за мрежно поврзување и соработка што и овозможи пристап до заедничкиот европски, како и до глобалниот пазар на игри.

Што се однесува до Coolbet, компанијата тврди дека нејзината цел не е само да го направи казиното искуство забавно и непречено за играчите, туку и да продолжи да ги поддржува спортските заедници кои им нудат на локалните спортисти пристап до напредни програми за обука и едукација.

Pragmatic Play тврди дека компанијата ги поддржува токму тие вредности и соработува со Coolbet како едно од имињата во светот на коцкањето што ја отелотворува и промовира истата идеја како светот`s водечки развивач на е-слотови.

Завршни мисли

Тоа е прво искуство на соработка меѓу двата гиганти во индустријата за игри што досега практично функционираше на различни полиња. Нивните претставници признаваат дека претстојната соработка ќе биде возбудливо искуство, како и можност за истражување на новиот пазар рака под рака со доверлив и просперитетен партнер.

CoolbetПретставниците на `s, исто така, тврдат дека ја гледаат можноста да ги запознаат своите клиенти со напредно искуство со е-слотови како една од примарните цели на претстојната соработка.

„Казиното во живо на Pragmatic Play нуди мноштво висококвалитетни искуства и едвај чекаме да видиме како ќе биде прифатено од нашата публика. – вели Патрик Баклунд, шеф на казино и игри на Coolbet

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година
2024-01-10

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година

Вести