Pragmatic Play

October 23, 2020

Прагматичното Play лансира нов видео слот

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Прагматична игра го лансираше најновиот наслов наречен 5 Lions Dance и тоа е само неверојатен слот. Има над 5 ролни и 1024 начини за победа. Има ориентална тема, која многу играчи ја сакаат, а исто така и 2 достапни бонус функции.

Прагматичното Play лансира нов видео слот

Додека ја играте функцијата Lion Reel, ролните 1 и 2 ќе се комбинираат за да создадат голем потенцијал за победа. Ова се случува само ако 3 од симболите Lion Reels се појавуваат на кое било вртење. Кога тоа ќе се случи, играчите можат да освојат до 200 пати повеќе од нивните влогови. Слободните вртења се активираат при слетување на 3 скетери, со што се доделуваат најмалку 10 слободни вртења.

Слетувањето на симболот Lion Head ќе ги трансформира симболите во соодветни и тоа значи дека играчите ќе имаат многу подобра исплата.

Што е со RTP?

Овој слот има RTP од 96,5% и има потенцијална максимална победа од 2.700 пати повеќе од влогот. Секоја голема победа ќе биде придружена со лавови кои танцуваат на макари. Мелиса Самерфилд, која е главен комерцијален директор за Pragmatic, коментира дека 5 Lions Dance е неверојатен додаток на нивното портфолио бидејќи сакаат да го прошират своето, со цел да ги привлечат играчите од секаква демографија.

Тие дефинитивно продолжуваат да следат неверојатна и исто така импресивна стапка кога станува збор за производството на игри, бидејќи сега произведуваат 5 игри месечно што ги развива нивниот тим. Тие се надеваат дека овој нов слот ќе биде успех меѓу нивните играчи.

Лансирање на Broadway Gaming

Покрај неверојатното зафатено производство што го имаат, бидејќи Pragmatic Play развива 5 слотови месечно, тие штотуку лансираа една од најголемите бинго мрежи во ОК, наречена Broadway Gaming. Условите се многу едноставни: Pragmatic Play ќе биде единствениот провајдер за 5-те бинго компании на операторот, вклучувајќи ги Bingo Diamond, Rosy Bingo, Glossy Bingo, Dotty Bingo и Butlers Bingo.

Мелиса Самерфилд за ова рече дека се воодушевени што можат да ги видат нивните производи на еден од најдобрите и најпознатите бинго оператори на пазарот во ОК. Да се биде избран од Broadway Gaming, меѓу неколку добавувачи, и да се биде нивниот ексклузивен провајдер на бинго е уште едно импресивно случување за брендот и дефинитивно признание за нивната напорна работа и иновација. Неодамна, тие затворија неколку партнерства со многу оператори за да бидат нивни давател на бинго. Тие соработуваа со Lottoland, PlayOJO и многу повеќе.

Марката Бродвеј Игри на среќа е нашироко познат затоа што имаат значителна и лојална база на играчи и сите очекуваат висококвалитетно искуство со игри, што е нешто што ова партнерство ќе го подобри.

Понудата за бинго што ја има Pragmatic Play вклучува неколку варијанти како 90, 80, 75 и 30-ball со најновата и ексклузивна варијанта, Bingo Blast. Има дури и мобилна игра бинго, која е неверојатно брза и совршена за играчи кои сакаат да играат во движење. Значи, ако сакате да играте надвор од дома, тогаш тоа е можно.

Што претстои за Pragmatic Play? Дејвид Батлер, кој е главен извршен директор на овој бренд, додаде дека по евалуацијата на неколку производи и провајдери, преземањето на бингото на Pragmatic play преку директна интеграција беше најголемата одлука и тоа претставува голем чекор за нив. Нивните играчи сакаат само игри од високата класа, а производите на Pragmatic Play дефинитивно ги надминуваат нивните и очекувањата на играчите.

Тие се многу возбудени и едвај чекаат да видат како ќе се претстават игрите на брендот со нивните брендови и мрежа.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести