Pragmatic Play

October 25, 2022

Прагматично играње премиери на шпански рулет за да ги прошири своите понуди за казино во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution Gaming продолжува да доминира во светот на коцкање со дилер во живо, особено откако ги купи конкурентите како Ezugi и NetEnt. Но, откако ја лансираше својата прва игра со дилер во живо во мај 2019 година, Pragmatic Play се обидува да го сподели пленот. Компанијата може да се пофали со бројни игри во живо, а последната е шпанскиот рулет во живо. 

Прагматично играње премиери на шпански рулет за да ги прошири своите понуди за казино во живо

На 28 септември 2022 година, водечкиот агрегатор на содржина на iGaming го објави лансирањето на својата прва варијанта на шпански рулет во живо. Ова се усогласува со долгорочната амбиција на Pragmatic Play да ги освои регулираните територии за коцкање на шпански јазик. 

Во соопштението за печатот, компанијата објави дека играта рулет во живо е достапна за играње 24/7 во нејзините партнерски казина. Играта се емитува од најсовременото казино студио во живо на Pragmatic Play во Букурешт, Романија. Шпанскиот рулет го означува петтиот јазик Pragmatic Play ја објави класичната игра во казино. 

Шпанскиот рулет како вредно средство

Говорејќи по лансирањето, главниот оперативен директор на Pragmatic Play, Ирина Корнидес, рече дека компанијата продолжува да ужива импресивен глобален раст и дека е императив да понудат голема флексибилност во нивните производи и услуги. Службеникот коментираше дека обезбедувањето искуство на шпанско казино во живо е „вредно средство“ бидејќи тие продолжуваат да ги пречекуваат новите играчи и клиенти. 

Сосема новото игра рулет во живо обезбедува супериорно играчко искуство, вклучувајќи традиционални опции за обложување како црвено/црно, непарно/парно, облози во колони итн. Играта исто така содржи специјални облози за рулет како Finales a Cheval и Final en Plain. 

Како и обично, најновото дополнување на казино во живо на Pragmatic Play има поддршка за разговор во живо. Оваа функција им овозможува на нивните играчи што зборуваат шпански да разговараат со професионалецот жив дилер во реално време. Генерално, оваа нова игра ќе го зајакне брзо растечкото присуство на Pragmatic Play во Латинска Америка и пошироко. 

Бугарското студио за казино во живо сега е отворено

Во другите вести кои ја докажуваат амбициозноста на Pragmatic Play во индустријата за казино во живо, операторот на 19 септември го објави лансирањето на своето бугарско студио за казино во живо. Бугарија е матичната земја на Pragmatic Play, така што ова лансирање е критична пресвртница во глобалната понуда за проширување на компанијата. 

Сосема новото студио ќе ги пренесува повеќето Прагматични Play казино игри во живо, како Andar Bahar, Mega Roulette, Dragon Tiger, ONE Blackjack и други варијанти на казино во живо. Развивачот на игри ветува извонредно искуство со играње во живо благодарение на водечката аудио технологија и 4K камерите. 

Во меѓувреме, веледрогеријата бара да вработи повеќе од 2.000 луѓе до крајот на 2023 година во овој најсовремен објект во Софија. Најновото студио ги следи стапките на другите во Букурешт, Србија и Гибралтар. Компанијата, исто така, неодамна ја прошири својата канцеларија во Малта. 

По лансирањето, Ирина Кординес рече: 

„Среќни сме што можеме да го објавиме отворањето на нашата нова бугарска локација, токму во срцето на главниот град, Софија. Тоа е важен чекор за нас бидејќи сакаме да го прошириме капацитетот на нашите операции во Казино во живо и имаме намера да работиме со фантастичниот талент во Бугарија.

Таа продолжи:Горди сме на чекорите направени како бизнис од нашиот почеток, и ова означува уште едно возбудливо поглавје за Прагматична игра“

Нов државен директор за Перу

Pragmatic Play неодамна назначи нов директор на државата за Перу. Компанијата ја назначи Селест Аредондо да ги води своите операции во Перу додека продолжува да го зајакнува својот тим од Латинска Америка. 

Новиот директор на земјата има огромно искуство, откако претходно имал високи канцеларии во локалните операции за коцкање. Таа ќе се приклучи на тимот за балони предводен од Виктор Аријас, потпретседател на операциите во Латинска Америка на Pragmatic Play. 

Аријас рече дека новиот директор на земјата за Перу може да се пофали со богато искуство и знаење за повеќе улоги во iGaming. Тој продолжи дека пазарот во Перу веќе некое време е на радарот на Pragmatic Play, а компанијата се радува на брзиот раст на веќе воспоставената основа.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести