Топ 10 Azuree Blackjack Казино Во Живо

Инвеститорот, Pragmatic Play, е добро познат по производството на висококвалитетни наслови за казина во живо. Во септември 2020 година, тие го ослободија Azuree Blackjack. Една од најпривлечните карактеристики на оваа игра е теоретското враќање на играчот (RTP), што е импресивни 99,59%. Достапни се и машки и женски дилери, што и дава на играта непредвидлива динамика. Играчите можат да пристапат до овој наслов на блек џек во живо 24/7. Затоа, коцкарите од целиот свет можат да уживаат во тоа без разлика на нивната временска зона. Преносите во живо користат 4K камери за да обезбедат висококвалитетна слика на екранот. Казиното студио се наоѓа во Букурешт, Романија.

Како да играте прагматичен блек џек во живо Azuree
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да играте прагматичен блек џек во живо Azuree

Како да играте прагматичен блек џек во живо Azuree

Откако играчите ќе се логираат, ќе забележат дека има интригантен амбиент. Табелата користи силна сина шема на бои, а има виолетови скокачки прозорци. Тие создаваат мотив кој потсетува на Големиот Гетсби. Крупиерите ја надополнуваат оваа тема со носење кадифени фустани или паметни костуми со машнички. И покрај оваа разумно уникатна естетика, искусните играчи нема да имаат потешкотии да ги разберат правилата на играта. Pragmatic нуди прилично интуитивен интерфејс и искуство со игри со кои љубителите на блек џек веќе ќе бидат запознаени.

Azuree Blackjack се напојува со HTML5 и може да се пристапи на голем број уреди. Ова вклучува десктоп компјутери, паметни телефони и таблети. Откако играчот ќе се најави во своето омилено казино Pragmatic Play, може да почне да ужива во играта. Тоа е стандард во живо блек џек варијанта со добро познати правила. Главната цел е да се добие природен (хит 21). Алтернативно, играчот може да го победи дилерот со тоа што ќе се доближи до овој број без да се разбие.

Правила на играта

Azuree Blackjack е уште еден одлична игра во живо да играте, и од суштинско значење е да не ги пропуштите правилата на играта. Azuree Blackjack ќе им се допадне повеќе на гејмерите кои бараат брз и енергичен казино во живо Искуство. Ова се должи на фактот дека имаат само 10 секунди да го стават својот облог. Толку мал временски рок може да одложи некои коцкари. Сепак, другите може да уживаат во напливот на адреналин.

Ако играчот се надева дека ќе победи, мора да размислува брзо и стратешки. Ограничувањето на табелата ќе варира во зависност од тоа која специфична табела ќе ја изберат. Има десет достапни, означени од А до Ј. Табелата А е најприфатлива со минимален облог од 10 долари или максимум 2.500 долари.

Високите ролки ќе бараат маса Ј, која има опсег на обложување од 500 до 5.000 долари. Корисничкиот интерфејс (UI) е достапен на 21 различни јазици. Има и 100 опции за валута. Секоја табела им овозможува на играчите опција со повеќе седишта каде што истиот облог може да се стави за секое место што го зазеде играчот. Azuree Blackjack им дава на корисниците два можни странични облози; совршени парови или 21+3. Настрана од ова, главните правила остануваат исти како и другите стандардни црни игри во живо.

Како да играте прагматичен блек џек во живо Azuree