Топ 10 Live Sweet Bonanza Candyland Казино Во Живо

Емисиите на казино игри во живо со тркала за пари се најновиот тренд. Со оглед на важноста на слотот Sweet Bonanza, играчите и Pragmatic Play се согласуваат дека тоа е победник. Обложувањето во атмосфера исполнета со бонбони е една од омилените авантури меѓу онлајн гејмерите. Станува уште подобро кога некој има шанса да освои значајна награда.

Pragmatic Play претвори еден од нивните икони слотови со тематски бонбони во шоу за игри во живо и го нарече Live Sweet Bonanza Candyland. Нивното прво шоу на игри е прикажано на дилерските лоби на казино во живо. Се натпреварува со понудите од други даватели на софтвер за казино во живо, како што се Playtech's Adventure Beyond Wonderland и Evolution's Crazy Time. Неговите опции за обложување и бонус рунди вреди да се пробаат. Деталите ќе бидат објаснети наскоро.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Sweet Bonanza Candyland?

Што е Live Sweet Bonanza Candyland?

The Live Sweet Bonanza Candyland од во живо казино провајдер на софтвер Playtech, е игра во стилот на мега тркала издадена од една од iGaming компаниите, Pragmatic Play. Тоа е во суштина верзија во живо на познатиот слот Sweet Bonanza од истиот провајдер. Пренесен од специјално изграден казино студио во живо во Гибралтар, користи тркало за среќа за да го закова победничкиот број за секоја рунда. Тркалото е поделено на 54 сегменти, каде што мнозинството е поделено на броеви. Но, некои делови од тркалото можат да активираат специјални мултипликатори и исплати.

Sweet Bonanza Candyland има една од најчистите и најфантастични дилер во живо онлајн казино интерфејси. Навигацијата е неверојатно удобна со спој на VR и автентични казино игри.

Што е Live Sweet Bonanza Candyland?
Како да се игра во живо Sweet Bonanza Candyland

Како да се игра во живо Sweet Bonanza Candyland

Мега тркалото има шест опции за обложување. Четири се бројки со фиксни множители, додека останатите се специјални бонус облози. Секој облог одговара на одреден сегмент на тркалото.

  • Број 1 (банана) опфаќа 23 жолти делови

  • Број 5 (грозје) опфаќа 15 виолетови делови

  • Бројот 10 (слива) опфаќа седум розови сегменти

  • Бројот 10 (јаболко) опфаќа четири црвени делови

  • Шеќерната бомба се состои од два дела

  • Candy Drop се состои од два сегменти

  • Sweet Spins е на еден сегмент

    Играчите имаат 13 секунди да ги стават своите облози - брзината е критична. Ако играчот ја избере функцијата „Облог на сите“ (сепак, не е најдобрата стратегија), тој се обложува со слична вредност на сите сегменти на обложување. Ако сакаат да повторат акција за обложување за одреден број вртења, можат да го притиснат копчето за автоматско играње. Играчот кој правилно предвидува готовински облог ја добива соодветната исплата. Истиот протокол следи кога станува збор за Sweet Spins и Candy Drop. Сепак, шеќерната бомба е малку поинаква бидејќи влијае на сите играчи при слетувањето.

Правила во живо на Sweet Bonanza Candyland

Најдобрата стратегија подразбира избор на сегменти што ќе го одржуваат банкротот најдолго можно време. Паметните играчи се фокусираат на удирање бонус кругови додека се во него. Ова бара човек да планира добар облог на Број 1 и други облози што може да го опфатат секој бонус. На број 1 му треба доволно влог за во случај на победа да ги поврати загубите од другите облози и сепак да носи профит. Тоа е најчестиот број; на тој начин, тоа може да помогне да се одржи добар субсидирам додека играчот следи бонус круга. Еве клучни факти за бонусните кругови.

Слатки врти

Тоа е централниот бонус круг со множител 10x. Играчите се стремат да го постигнат ова ниво на игра за огромни победи.

Капка за бонбони

Одликувајќи се со ѕиден лавиринт Plinko, им овозможува на обложувачите да изберат една од трите бои. Candy Drop генерира случајни множители на исплата пред да ги ослободи акумулираните исплати на крајот.

Шеќерна бомба

Шеќерната бомба има случаен мултипликатор со максимум 10x падови и може да активира вртење. Кога играчот ќе го избере засилувачот за шеќерна бомба, кој чини дополнителни 25% од првичниот облог, соодветниот мултипликатор се удвојува на 20x.

Меур изненадување

Тркалото може да слета на сегментот Bubble Surprise, наградувајќи го обложувачот со 5x, 10x, 25x, Sweet Spins или Candy Drop рунди.

Како да се игра во живо Sweet Bonanza Candyland
Исплати во живо на Sweet Bonanza Candyland

Исплати во живо на Sweet Bonanza Candyland

Општо земено, на структура на исплата на Sweet Bonanza Candyland се разликува од другите казино во живо дилер игри поради неговите специјални облози. Додека облозите со четири броеви се лесно разбирливи, облозите за бонус се прилично нестабилни. Теоретски, стандардните облози нудат 96,48% RTP додека функцијата Sweet Spins, особено, нема фиксен RTP. Другите бонус карактеристики имаат помали исплати, известувајќи за минимум 91,15%. За овој жанр, 3,52% куќниот раб е разумно низок.

Големи исплати се наоѓаат на специјално резервираните сегменти на тркала, при што највисокиот можен поврат (мултипликатор) е 20.000x. Вредноста на облогот се движи од 0,2 ЕУР до 3.000 ЕУР, додека максималната добивка е ограничена на 500.000 ЕУР/УСД.

Секој облог нуди единствена исплата бидејќи шансите одговараат на бројот на секој сегмент. Ова значи дека бројот 1 дава 1:1; Бројот 5 претставува 5:1, и така натаму. Ако Candy Drop слета на сите виолетови кутии, играчот ужива во множител од 1000x. Мултипликаторот Sugar Bomb се движи од 2x до 10x, со дополнителни 200x ако играчот игра и освои Bomb Boost на број 10.

Исплати во живо на Sweet Bonanza Candyland

Најнови вести

Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил
2023-04-13

Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил

Прагматична игра, водечки снабдувач на технологија, неодамна потпиша повеќе стратешки договори со бројни бразилски оператори. Win Premios е најновиот бразилски оператор кој е партнер со Pragmatic Play во густо населениот регион.