Pragmatic Play

October 24, 2020

Playtech лансира џекпот за казино во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Во денешно време е можно секој да има шанса да освои еден од четирите прогресивни џекпот на Age of Gods преку мистериозно активирање кога игра бонус на боговите Рулет или дури и Age of the Gods: God of Storms Live.

Playtech лансира џекпот за казино во живо

Рулетот, се разбира, ја комбинира играта на рулет со нова тематска игра. Ова значи дека ако играчот има успешен облог на бонусната позиција, што предизвикува слот игра со една линија со ликовите од Age of the Gods, и секој од нив претставува мултипликатор. Кога три од нив се совпаѓаат, тогаш играчите можат да добијат множител помеѓу 5 и 100x.

Неверојатната игра God of Storms Live дава уникатно колективно искуство бидејќи го има она што се нарекува „вртења во заедницата“. Во основа, сите играчи ќе играат една игра заедно. Очигледно, има водител од студио кој ја води целата игра и дава коментари за да создаде чувство дека ова е малку како играно шоу и, според тоа, ја носи играта на слот на сосема нов начин.

Овие слотови во живо исто така имаат бесплатни вртења достапни, кои се првата игра во казиното во живо што ги има.

Повратни информации за индустриите

Едо Хаитин, директорот на Playtech Live вели дека оние кои работат во Playtech Live се неверојатно горди што го нудат првиот жив џекпот на пазарот во Италија, што само ќе ја зајакне нивната позиција како еден од најдобрите и лидери добавувачи во овој регион. Тој рече дека Италија е сè уште еден од највредните пазари за коцкање во Европа, што е од суштинско значење за овој бренд да ги усогласи нивните понуди во живо со другите земји, давајќи им на играчите најдобри искуства во нивниот живот.

Донесувањето на неверојатно популарниот и исто така наградуваниот бренд Age of the Gods во живо казино ќе создаде прекрасни можности за вкрстена продажба за онлајн казина кои би сакале да го изградат својот успех на оваа серија слотови. Ова лансирање е дефинитивно голема пресвртница за Playtech во Италија, и ја покажува нивната посветеност бидејќи тие создаваат беспрекорно искуство за нивните партнери во овој регион на Европа, а исто така и за нивните играчи.

Playtech се соочува со некои проблеми

Ако сте играч на казино или сакате да играте во онлајн казино, тогаш изборот на Playtech како давател на игри е паметна работа. Овој бренд има фантастичен квалитет и ќе ве изненадат, па нема потреба да се грижите. Покрај тоа, тие се еден од најуспешните провајдери во светот и има многу причини зошто. Една од нив е затоа што игрите што им ги даваат на казината се едноставно неверојатни.

Playtech постои веќе некое време. Тие ја изградија својата репутација, што е важен фактор. Во денешно време е можно да ги најдете нивните игри во многу онлајн казина, особено во најдобрите. Со овој нов тип на игри, тогаш тие ќе растат уште повеќе.

Зошто Италија?

Италија е мала земја во Европа, но коцкањето таму расте, како и во многу земји во Европа. Значи, дефинитивно беше интелигентен потег за Playtech да ги лансира своите казино игри во живо во оваа земја. Се разбира, откако ќе го направат ова, тие можат да ги лансираат своите игри во многу други земји.

Италија е земја каде што има неколку онлајн казина, со сите нивни лиценци, и каде што е можно добро да се забавувате играјќи. Во денешно време нивната коцкарска ситуација е се подобра, нешто што го земаат како предност и од нивните играчи, од операторите и, очигледно, од провајдерите.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести