Push Gaming се проширува во ОК

Push Gaming

2020-11-01

Push Gaming, развивач на B2B игри, потпиша партнерство со Gamesys Group, кој е врвен оператор во Обединетото Кралство, во договор за содржина што ќе го пренесе својот целосен пакет наслови во живо со списокот на брендови на операторот. Што ги прави едни од најпопуларните казино во живо даватели на услуги.

Push Gaming се проширува во ОК

Со овој нов договор, Push Gaming треба да интегрира неколку наслови како Joker Troupe, Jammin' Jars и најновите изданија, Mystery Museum, директно во мрежата на Gamesys преку платформата на добавувачот лиценцирана од UKGC.

Push Gaming е дефинитивно препознаен како еден од најпознатите оператори во ОК, а најновата зделка на овој бренд е да се вградат казина Gamesys, вклучувајќи ги Monopoly, Virgin и JackpotJoy. Каталогот на Push Gaming е многу баран од играчите во ОК, со добавувачот во живо низ широк опсег на оператори од прво ниво, кои вклучуваат GVC, Вилијам Хил а исто така и The Rank Group.

Некои размислувања

Фиона Хики, која е шеф на продажба во Push Gaming, изјави дека партнерството со брендови кои ја делат нивната вредност е многу важно за нив и затоа, репутацијата на Gamesys за обезбедување најдобар квалитет кога станува збор за забава ги прави нејзините брендови совршен дом за нивните сопствено портфолио на игри од висока класа. Слотовите на овие брендови се дизајнирани со цел да ги забавуваат играчите, а впечатливите зделки со партнери од високата класа, како што е Gamesys, се доказ за нивната постојано растечка популарност кај играчите од секаде.

Менаџерот за комерцијални односи во Групацијата Gamesys, Кристел Мариони, додаде дека понудата на најдоброто искуство на нивните играчи е она што ги држи во авангардата на индустријата за коцкање во ОК и тие се дефинитивно воодушевени што ги здружуваат силите со Push Gaming. Бидејќи овој бренд има неверојатно и иновативно портфолио на слотови, и тие знаат дека нивните играчи ќе го сакаат овој најнов додаток на нивната понуда од највисоко ниво.

За Push Gaming

Овој бренд е развивач на онлајн и мобилни уреди со седиште во Лондон. Специјализирана е за пренесување, а исто така и за дистрибуција на игри од копнени добавувачи до онлајн оператори. Основана е во 2010 година од тим на професионалци и нивната цел секогаш била да понудат идеално партнерство за копнените програмери кои се движат на пазарите за игри. Партнерите на Push Gaming вклучуваат познати добавувачи од цела Европа и имаат огромна база на клиенти, една од најголемите на пазарот на iGaming.

Ова е бренд кој постои веќе 10 години и не престанал да расте, што е сосема нормално. Се разбира, тие го сакаат најдоброто за своите оператори, па затоа имаат неверојатен тим зад себе. Играњето на нивните игри е неверојатно и дефинитивно ќе бидете изненадени од квалитетот на истите. Овој бренд дефинитивно знае како да создаде уникатни игри и овие игри се во центарот на вниманието во секое казино.

Ако го барате најдобриот провајдер кога станува збор за најдобрите игри, тогаш Push Gaming е вистинскиот за вас. Тоа е затоа што тие обезбедуваат игри со висока класа, со најдобра игра и сите се фантастични. Ова значи дека можете да играте без никакви стравови, особено затоа што сите овие игри се фер.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести