Топ 10 Rival Казино Во Живо

Rival Gaming е основана во 2006 година и има создадено над 150 игри за коцкање за неколку различни казино компании. Тие имаат тенденција да се фокусираат повеќе на слотови. Сепак, тие се проширија за да развијат други видови игри како што се блек џек, игра на зарове и видео покер. Тие ги ограничуваат казината што го користат нивниот софтвер на неколку компании.