Топ 10 Live Dragon Tiger Shanghai Казино Во Живо

Секој ден има нови изданија во секторот на казино во живо. Провајдерите на софтвер за казино во живо работат секој ден за да се осигураат дека ги задоволуваат динамичните потреби на играчите на казино. SA Gaming е меѓу најсигурните развивачи на софтвер за онлајн казина со дилери во живо.

Меѓу најпродаваните казино игри во живо од овој врвен провајдер на софтвер е Live Dragon Tiger Shanghai. Оваа игра стана омилена на клиентите во казина во живо поради високиот RTP и поволниот минимален облог. До дилерот во казино во живо може да се пристапи или преку мобилни телефони или преку десктоп уреди и се потпира на цврста платформа која е омилена кај играчите меѓу азиските обложувачи.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Dragon Tiger Шангај

Што е Live Dragon Tiger Шангај

Live Dragon Tiger Шангај е a во живо казино игра што е вообичаено во азиските земји и сајтовите за игри. Високо одиграната игра е дизајнирана од SA Gaming, провајдер на софтвер што има изградено силна репутација во живо казино сектор Откако е основана во 2009 година. Играта со 4 ѕвезди заработи висока оцена главно поради нејзиниот врвен дизајн и звук, неспоредлив квалитет на стриминг, интерактивност и најмногу од сè поволниот потенцијал за победа. Како игра со меѓународна база на обожаватели, таа овозможи популарни јазици како англиски, шпански, кинески и хинди. Играчите не уживаат странични облози овде и можат да пристапат до играта на казино во живо на уреди со оперативни системи Android или Windows. Љубителите на игри со карти ја нарекуваат играта како „верзија на бакара со две карти“

Што е Live Dragon Tiger Шангај
Како да се игра Live Dragon Tiger Shanghai

Како да се игра Live Dragon Tiger Shanghai

Ова е една од наједноставните игри со карти со кои може да се сретнат играчите. Се карактеризира со брзи кругови на игра и инстант исплати. Live Dragon Tiger Shanghai се игра со користење на 8 палуби. Секоја палуба има 52 карти; џокери не се користат.

На играчите им се дава одредено време да ги стават своите облози пред да започнат рундите. По фазата на обложување, домаќинот дели по една карта и на рацете на Тигарот и на Змејот. Поените се доделуваат по првото извлекување. На играчите им се даваат 20 секунди да донесат одлука за обложување. Обложувањето во оваа игра со казино во живо е прилично едноставно бидејќи вклучува три одлуки кои се Тигар, Змеј или Нерешено.

Меѓу двете карти, победува онаа со најголема вредност. Ако ниту една рака нема поголема бројка, играта се решава како нерешено. Во случај на вакво сценарио, играчите кои вложиле на која било победа добиваат 50% рефундирање од нивниот влог.

Странични облози

Со отсуство на странични облози, опциите на играчот се стеснуваат. Дилерот во живо во оваа казино игра во живо на SA Gaming не игра ниту една од рацете, Тигар на змејот. Нивната единствена одговорност е да делат карти и да ја објават страната со највисоки поени. Картите овде имаат различни вредности при што Кралот има највисока бројка од 13, а кецот е најниската карта со вредност од еден.

Како да се игра Live Dragon Tiger Shanghai
Правила и совети на живиот змеј тигар Шангај

Правила и совети на живиот змеј тигар Шангај

Имајќи само два можни облози во оваа игра, тешко е да се имаат сигурни совети за да се обезбеди победа. И покрај ова, познато е дека некои трикови функционираат. Искусните играчи советуваат дека е најдобро да се избегне опцијата за вратоврска. Облогот има шанса 8:1, што го прави привлечен. Сепак, со големите победи што може да се добијат од ова, шансите за губење се многу големи.

Исто така, играчите треба да избегнуваат да се потпираат на системите за обложување во оваа казино игра во живо. За да имате подобри шанси за тоа, се препорачува да ја користите стратегијата заснована на одело. Не се применуваат посебни правила за време на рундите на играта. Под услов играчите да погодат на кое место да се обложуваат и да му дозволат на дилерот да ја изврши работата. Исто така, не се потребни сложени вештини за играње.

Правила и совети на живиот змеј тигар Шангај
Исплати во живо на Dragon Tiger Шангај

Исплати во живо на Dragon Tiger Шангај

Live Dragon Tiger Shanghai од SA Gaming има исплата од 96,27% што е релативно високо и обезбедува добар поврат за коцкарите. Облозите Тигар и Змеј имаат многу сличности и имаат униформни шанси за победа. Ова значи дека исплатите за секој привлекуваат еднаква сума на пари.

Нерешениот облог во оваа игра има низок поврат на играчот кој е 67,23%. Кога ставате облог со оваа игра, минималниот облог што треба да се користи е 1$ и максимум 500$. Половина од облогот се зачувува во случај играчот да се обложи на Змеј или Тигар и нерешениот резултат победи. Ова значи дека вратоврската има 50% осигурување на влогот. Облогот Dragon има исплата од 1:1, слична на онаа на облогот Тигар. Ако некој играч се одлучи за нерешената опција, има шанси од 8 спрема 1.

Исплати во живо на Dragon Tiger Шангај