Топ 10 Live Mega Wheel Казино Во Живо

Pragmatic Play ја дизајнираше хибридната игра Live Mega Wheel со комбинирање на елементи од неколку различни игри. Играта е единствена и ниедна друга игра не се игра на точен начин. Со своите брилијантни, пријатни нијанси од типот на кутија, студиото е малку ефективно. Студиото е доста графичко, иако различни играчи имаат различни вкусови. Играта е достапна во најдобрите дилери во живо. Сè што треба да направи играчот е да бара таков што ќе одговара на нивните потреби. Провајдерот на софтвер го олеснува играњето на оваа возбудлива игра дури и за почетниците. Нема сложени правила или техники за учење.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Генерални информации

Генерални информации

Игра:

Мега тркало во живо

Провајдер на софтвер:

Прагматична игра

Тип на игра:

Игра покажува

Стриминг од:

Романија

Генерални информации
Што е Mega Wheel од Прагматично играње во живи казина?

Што е Mega Wheel од Прагматично играње во живи казина?

Мега бонусното тркало е првата емисија во живо на Pragmatic Play. Добитниот спин во оваа игра може да плати до 500 пати на облогот на играчот. Тој е првиот што користи множител за подобрување на еден од броевите пред да се направи центрифугата. Генератор на случаен број ги избира овие множители пред спинот. Други множители мора да се добијат пред да се доделат на бројот на класичното тркало на среќата. Како резултат на тоа, играта е неизмерно популарна меѓу ентузијастите на казино. Тоа додава многу возбуда во спинот на секој играч, особено ако се обложи на бројот на множител.

Што е Mega Wheel од Прагматично играње во живи казина?
Како да се игра Mega Wheel со Pragmatic Play

Како да се игра Mega Wheel со Pragmatic Play

Казина во живо со мега тркало од Pragmatic Play се во пораст. Мнозинството од нив се добро познати и ги имаат потребните лиценци за да понудат такви игри. Затоа, тие се безбедни за обложување на коцкарите. Играчите треба да бидат свесни дека не сите казина нудат исти шанси или опции за плаќање. Пред да изберете казино за играње на живото џиновско тркало, треба да направите некое истражување за да откриете кое најдобро ќе ги задоволи нивните потреби.

Правилата на Mega Wheel од Pragmatic Play и како да се игра

Сите врвни игри во живо имаат јасни правила и оваа игра не е исклучок. Играчите избираат колку сакаат да потрошат и на кои бројки сакаат да се коцкаат. Може да се обложуваат на поединечни броеви или играчот може да го користи режимот за автоматско играње за да се повтори влогот за одреден број вртења.

Првата опција е да се обложите на сите можни исходи. Гејмер кој го користи овој метод ќе се обложи на сите броеви. Ова е паметен потег бидејќи ги зголемува шансите за победа на мултипликаторот во првите неколку вртења. Повратот ќе биде поголем од вкупните влогови на претходните вртења. Сепак, обложувачите треба да знаат дека ова е ризичен метод кој не секогаш функционира.

Играњето на еден број и банкарството за мултипликатор може да биде попаметна стратегија за играчите во овој случај. Најважното внимание ќе биде фреквенцијата со која може да се добие лотаријата. Тие, исто така, може да бидат заинтересирани за множителскиот број што ќе биде доделен на бројот. Алтернативно, гејмерите можат да се обложуваат на одреден опсег. Тие можат да бидат во групи од двајца, тројца, па дури и четири. За време на процесот на вртење, ова ќе им овозможи на облозите да покриваат речиси половина од таблата.

Како да се игра Mega Wheel со Pragmatic Play
Мега тркала казино даватели на софтвер

Мега тркала казино даватели на софтвер

Прагматичното играње сè уште е новодојденец кога станува збор за врвни игри во живо. Тоа беше нивната прва игра со дилер во живо во 2019 година. Сепак, бидејќи имаат голем асортиман на казино игри, тие успеаја да добијат пристоен почеток во индустријата. Мега бонус тркалото има 54 делови, слично како и секое друго тркало за пари што се гледа во слични игри. Играчите имаат девет можности за обложување за избор, вклучувајќи ги броевите 1, 2, 5, 8, 10, 15, 20, 30 и 40.

Во играта се и други познати добавувачи на софтвер Live Mega Wheel. Evolution, Playtech, Betgames и Ezugi се вклучените компании. Во сите игри, веројатноста за победа се одредува според распределбата на броевите. Едноставно кажано, колку помалку компоненти има еден број, толку е помала веројатноста за победа. Бидејќи секој број претставува мултипликатор на облогот, лесно е да се види дека бројките што покриваат помалку порции даваат повеќе пари.

Мега тркала казино даватели на софтвер
Топ мега тркала од прагматични бонуси за играње

Топ мега тркала од прагматични бонуси за играње

Операторите на онлајн казина секогаш бараат иновативни методи за подобрување на обложувачкото искуство и привлекување нови клиенти. Еден од најдобрите начини да го направите ова е да се промените бонус понуди.

Бонус за добредојде

Пакетот за добредојде беше голем хит кај гејмерите и одличен начин за операторите да донесат нови потрошувачи. Солидна бонус за добредојде ги уверува играчите дека пристигнале на соодветната локација. Пакетот за добредојде не само што е корисен како вовед, туку доаѓа и во различни форми и големини, овозможувајќи им на корисниците да избираат од различни бонуси.

Бонус без депозит

Бонус без депозит понудите на онлајн казина им даваат на новите играчи посебна предност. Тие не треба да депонираат за да добијат бонус. Одредени промоции имаат услови и услови кои мора да се исполнат пред бонусот или добивката да се уплати. Бонусите без депозит може да се разликуваат и во однос на тоа како се добиваат. Генерално, стимулациите без депозит може да бидат прилично незгодни и играчот мора да знае како правилно да им пристапи. Кога се споредуваат со стимулации за добредојде, бонусите без депозит се поретки.

Ексклузивни бонуси

За разлика од бонусите за добредојде, кои се достапни насекаде, ексклузивни пакети не се толку вообичаени или лесно достапни. Добра вест е што индустријата почнува да гледа колку овие видови реклами можат да бидат важни. Сè повеќе казина се подготвени да им дадат уникатни дополнителни награди на своите клиенти.

Топ мега тркала од прагматични бонуси за играње
Mega Wheel од Pragmatic Play RTP

Mega Wheel од Pragmatic Play RTP

Мега тркалото RTP изнесува 96,51 отсто. Прагматичното играње гарантира дека сите негови игри се избалансирани и обезбедуваат точни резултати. Сепак, ова не е најевтиниот од казино игрите во живо. Огромната флуктуација на мултипликаторите, од друга страна, е главниот резултат на играта. Повисоките плаќања обично се распределуваат за броеви што се појавуваат ретко.

Mega Wheel од Pragmatic Play RTP
Играње Mega Wheel од Pragmatic со вистински пари

Играње Mega Wheel од Pragmatic со вистински пари

Многу страници без вистински пари им овозможуваат на корисниците да ги практикуваат своите вештини на Mega Wheel во живо. Мнозинството од овие компании депонираат виртуелни пари на сметките на нивните клиенти. Овие потоа ќе се користат како да се вистински пари од играчите. Меѓутоа, бидејќи тоа не се вистински пари, гејмерите не можат да се заработат.

Веб-страниците за вистински пари, од друга страна, бараат вистински пари, што има одредени ризици. Неколку казина во живо им нудат на играчите бонуси без депозит. Овие можат да им овозможат на обложувачите да освојат вистински готовина без да мора да ги ставаат своите пари. Повеќето од нив имаат ригорозни барања кои мора да се завршат пред да се искористи бонусот. Како резултат на тоа, бројот на победи што може да се повлечат може да биде ограничен.

На сајтовите со вистински пари, прагматичните играчи на гигантското тркало имаат големо искуство. Мнозинството од нив потрошиле значително време играјќи или гледајќи ја играта. Како резултат на тоа, тие имаат предност кога се обложуваат на играта. Но, без разлика на нечија личност, коцкањето е игра на среќа и никој не е имун на загуба. Покрај тоа, различни казина имаат различни минимални и максимални барања за обложување. Играчите треба постојано да внимаваат.

Играње Mega Wheel од Pragmatic со вистински пари
Исплати на мега тркала

Исплати на мега тркала

Броеви

Боја

Исплати

Времиња

1

Беж

x1

20

2

Жолта

x2

13

5

Сино

x3

7

8

Виолетова

x8

4

10

Црвено

x10

4

15

Портокалова

x15

2

20

Зелена

x20

2

30

Темно виолетова

x30

1

40

Розова

x40

1

Исплати на мега тркала

Најнови вести

Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил
2023-04-13

Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил

Прагматична игра, водечки снабдувач на технологија, неодамна потпиша повеќе стратешки договори со бројни бразилски оператори. Win Premios е најновиот бразилски оператор кој е партнер со Pragmatic Play во густо населениот регион.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Каде можам да играм Mega Wheel од Pragmatic Play?

Многу казина го имаат на располагање Live Mega Wheel. Погледнете ја нашата листа што ја составивме за играчи. 22bet, 888 Casino, Megapari и BetWinner се само неколку од популарните сајтови.

Која е најдобрата стратегија на Mega Wheel?

Идеалниот пристап е да се обложувате на различни броеви. Тие ќе осигурат дека поголем дел од таблата е покриен, зголемувајќи ги шансите на играчот за победа.

Како можам да победам на Mega Wheel?

Играчите можат да победат со правилно предвидување на бројот каде што покажувачот на тркалото застанува. Ударот на фигура со мултипликатор ќе ја зголеми заработката на играчот.

Дали мега тркалото е наместено?

Воопшто не. Играта е и бесплатна и фер. Играчите ги добиваат своите добивки веднаш и имаат можност да ги наплатат или да продолжат да играат со нив. Mega Wheel е развиен од познати и реномирани софтверски компании.